جام جهانی / شناسه خبر: 78945 / تاریخ انتشار : 1397/4/5 23:27
|

آرژانتین از مهلکه گریخت

مسی و روخو با گلزنی مقابل نیجریه، آرژانتین را به مرحله حذفی رساندند و حالا باید مقابل فرانسه مدعی بازی کنند.

ایران ورزشی آنلاین / آرژانتین به لطف گل لحظات آخر مارکوس روخو توانست نیجریه را دو بر یک شکست دهد و با دردسر زیاد از گروه D به مرحله حذفی صعود کند.

آرژانتین پیش از این بازی در رده آخر گروه قرار داشت و برای صعود علاوه بر پیروزی مقابل نیجریه باید منتظر شکست ایسلند مقابل کرواسی می‌شد. سامپائولی که روزهای پرتنشی را پشت سر گذاشته بود تیمش را با ترکیب متفاوت و آرایش 2-4-4 به زمین فرستاد. آرژانتین نسبت به بازی قبلی نمایش بهتری داشت و در دقیقه 14 توسط مسی به گل رسید. بانگا که به ترکیب اضافه شده بود یک پاس عمقی دیدنی برای لئو فرستاد و کاپیتان آرژانتین پس از مهاری دیدنی توپ را با پای راست به گوشه دروازه فرستاد. او در ادامه این نیمه یک ضربه ایستگاهی دیدنی هم زد که با برخورد به تیر عمودی وارد دروازه نشد.

آرژانتین با همین نتیجه به رختکن رفت و به نظر می‌رسید بازی را تحت کنترل دارد، ولی یک خطای ناشیانه از ماسکرانو در محوطه جریمه این تیم را دوباره به دردسر انداخت. ویکتور موزس در دقیقه 51 این پنالتی را تبدیل به گل کرد تا آرژانتین دوباره در آستانه حذف قرار بگیرد.

یاران مسی فشار را بیشتر کردند و سامپائولی برای فرار از حذف در ده دقیقه آخر آگرو را هم به زمین فرستاد. آرژانتین در این دقایق با مهاجمان زیادی بازی می‌کرد و همین به روخو، مدافع پیش‌تاخته این تیم فرصت داد که در دقیقه 86 سانتر مرکادو را بدون مزاحم به گل برتری تیمش تبدیل کند.

پیش از این گل، بازیکنان نیجریه معتقد به پنالتی بودند، ولی جنیت شاکر، داور مسابقه از اعلام خطای هند خودداری کرد. این تیم پس از گل فرصت خیلی کمی برای جبران داشت تا در نهایت با این شکست از مسابقات حذف شود و مسی و یارانش در جدول باقی بمانند.

در بازی همزمان این گروه کرواسی توانست ایسلند را دو بر یک شکست دهد تا با 9 امتیاز به عنوان سرگروه به یک هشتم نهایی برسد. کرواسی در مرحله بعد با دانمارک روبرو می‌شود، در حالی که آرژانتین مقابل فرانسه کار سختی دارد.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78945
captcha
تازه ها
بیشتر