فوتبال ایران / شناسه خبر: 78936 / تاریخ انتشار : 1397/4/5 17:54
|

مهاجرانی: خودباوری دستاورد ما از جام جهانی بود

فهمیدیم می‌توانیم مقابل قوی‌ترین تیم‌های اروپا بازی کنیم و هیچ کم و کسری نداریم. این یک خودباوری بود. روح بزرگ شدن را در تک تک بازیکنان دیدیم.

ایران ورزشی آنلاین / حشمت مهاجرانی / مهم‌ترین دستاورد ایران از جام جهانی روسیه کسب خودباوری در بازی با تیم‌های بزرگ دنیا است.

جام برای ما تمام شد ولی نتایج خیلی خوبی داشتیم. نه این که مقابل پرتغال مساوی کرده باشیم و به اسپانیا هم با یک گل شکست بخوریم بلکه از نظر فوتبالی خودمان را باور کردیم. ما فهمیدیم می‌توانیم مقابل قوی‌ترین تیم‌های اروپا بازی کنیم و هیچ کم و کسری نداریم. این یک خودباوری بود. روح بزرگ شدن را در تک تک بازیکنان دیدیم.

جدا از این که چهار امتیاز کسب کردیم و بهترین نتایج تاریخ را گرفتیم، پا را فراتر از فوتبال آسیا گذاشتیم و دست‌مان را به سمت فوتبال اروپا دراز کردیم. این یک موفقیت بزرگ برای فوتبال ما است. ما رفته رفته جایگاه واقعی خودمان را در دنیا پیدا می‌کنیم. مقابل قهرمان اروپا مساوی می‌کنیم و این تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهیم. در همین بازی‌ها همه از مراکش غافل بودند. مراکش تیم قوی و خوبی بود و فوتبال خوبی بازی کرد. اگر این چهار تیم در گروه دیگری بودند، می‌توانستند به دور دوم صعود کنند.

بازیکنان ایران دلهره و اضطراب نداشتند و ثابت کردند اسم‌ها فوتبال بازی نمی‌کنند. هر کدام از بازیکنان ما، ستاره‌های بزرگ اروپا از اسپانیا و پرتغال را مهار کردند و در حمله شرکت کردند. مهم‌ترین دستاورد ما خودباوری فوتبال ایران برای بازی با تیم‌های بزرگ دنیا است. بازیکنان ما خیلی هم متاثر بودند که با پرتغال مساوی کردند.
کسی پرتغال را به اندازه کی‌روش نمی‌شناسد. او وضعیت بازیکنان این تیم را می‌دانست. این امتیاز مثبتی برای ما بود. نباید شانس طارمی را فراموش نکنیم. اگر طارمی گل زده بود به دور دوم هم می‌رفتیم و سرگروه می‌شدیم. حوادث بازی پیش‌بینی نشده است. البته آن‌ها هم متقابلا موقعیت‌هایی داشتند اما ما هم شایسته پیروزی بودیم.
همه از سردار آزمون ایراد می‌گرفتند اما او بود که زمینه‌ساز پنالتی به نفع ایران شد. او توانست نیمی از توپ‌های هوایی را بزند. کل تیم ما خوب بازی کرد.
ما در هفت سال گذشته نتوانستیم از اطلاعات کی‌روش استفاده کنیم. خود من در کنار چندین مربی خارجی نشستم تا سرمربی تیم ملی شدم و تیم به جام جهانی رفت. ما با کی‌روش دستاوردهای زیادی در مسابقات داشتیم اما برای آینده چیزی برداشت نکردیم. اگر کی‌روش در ایران ماند، باید دو، سه مربی جوان و خوش آتیه را کنار دست او بگذاریم تا مربیگری را از کی‌روش یاد بگیرند.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78936
captcha
نظرات شما | 1 نظر
پیشقدم
1397/4/6 - 07:57
به نام خدا باسلام پیشنهاد میگردد همانطور که در موزه مجسمه مرحوم تختی با یک دست ساخته و بعنوان اسطوره مردانگی قرار دارد مجسمه ای از آقای کی روش که با مربیگری خودش به ایران این همه افتخار و سربلندی در فوتبال داد ساخته و در یکی از میادین ورزشی قرار داده شود./
rateup 0
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر