جام جهانی / شناسه خبر: 78917 / تاریخ انتشار : 1397/4/5 11:58
|
22:30

زوجی در آستانه طلاق

گروه D: کرواسی - ایسلند

ایران ورزشی آنلاین / هیچ چیز به جز پیروزی برابر کرواسی کاری برای ایسلند نمی‌کند اگر می‌خواهد شگفتی‌سازی‌اش در یورو 2016 را تکرار کند و در نخستین حضور در جام جهانی به مرحله حذفی برود اما برابر حریفی آشنا که صدرنشین گروه D است، کار آسانی نیست.

کروات‌ها که در یک بازی عالی آرژانتین را با سه گل شکست دادند، صعود کرده‌اند و با پیروزی یا تساوی در دیدار امشب در روستوف آره‌نا اولی خود را قطعی می‌کنند. ایسلند که در بازی اول خود با آرژانتین مساوی کرد و بعد با 2 گل مغلوب نیجریه شد، باید کرواسی را ببرد و امیدوار باشد که نیجریه آرژانتین را شکست ندهد و همچنین تفاضل گل بهتری نسبت به نیجریه یا آرژانتین پیدا کند. پیروزی نیجریه، ایسلند و آرژانتین را به خانه می‌فرستد.
ایسلند و کرواسی همدیگر را خیلی خوب می‌شناسند تا جایی که هایمیر هالگریمسون مربی ایسلند به خاطر تعداد زیاد بازی‌هایشان در سال‌های اخیر، این دو را به مثابه یک زوج تلقی می‌کند: «ما در این چهار سال چهار بار با کرواسی بازی کردیم، مثل یک زوج شده‌ایم، گاهی تلاش می‌کنیم از هم طلاق بگیریم اما دوباره همدیگر را می‌بینیم.»
هالگریمسون انتظار بازی سختی دارد اما سخت‌تر از آن گل زدن تیمی است که در شش بازی آخرش دو تساوی و چهار باخت داشته و بازیکن خلاقش، جیلفی سیگوردسون با مصدومیت زانو مواجه شده. هافبک اورتون مقابل نیجریه یک پنالتی خراب کرد و تیمش باید در بخش هجومی عملکرد بهتری داشته باشد بخصوص در شروع مجددها.
کرواسی چنین مشکلاتی ندارد، در بازی اول با 2 گل نیجریه را برده و بعد نایب قهرمان دوره قبل را در هم کوبیده، فوتبال روان و هجومی این تیم باعث شده یکی از جذابترین تیم‌های جام جهانی لقب بگیرند. لوکا مودریچ بازیساز تیم دو گل زده و بهترین فرم خود را برای تیمی به نمایش گذاشته که در جام جهانی 1998 به مقام سوم رسیده.
بازیکنان قدیمی‌تر ایسلند مثل کاری آرناسون، مدافع میانی تیم، به دنبال انتقام شکست پلی‌آف جام جهانی قبل هستند که مانع از رسیدن این تیم به مسابقات برزیل شد و برای اینکه امید صعودشان را حفظ کنند، به روحیه تسلیم ناپذیری مشهور خود نیاز دارند: «در چنین بازی‌هایی همه با تمام توان تلاش می‌کنند و گاهی از حد خارج می‌شوند. در بازی آخر با کرواسی یک کارت قرمز گرفتیم و آماده‌ایم یکی دیگر بگیریم اگر به موفقیت تیم کمک کند.» هالگریمسون گفت: «ما در گروه مقدماتی از آنها بالاتر بودیم و یک بار در ایسلند شکست‌شان داده‌ایم بنابراین حداقل اعتماد به نفس لازم را داریم.»

آمار

-کرواسی از پنج بازی با تیم‌های اروپایی در جام جهانی چهار برد داشته و تنها شکست این تیم به نیمه‌نهایی جام جهانی 1998 فرانسه بر می‌گردد که به میزبان و قهرمان مسابقات باختند.
-در چهار بازی آخر میان دو تیم سه کارت قرمز نشان داده شده است.
-آخرین بار که یک تیم تازه وارد جام جهانی از مرحله گروهی عبور کرده، اسلواکی در سال 2010 بود. این تیم در یک‌هشتم‌نهایی به هلند باخت و حذف شد.
-کرواسی یک بار در جام جهانی 1998 دو بازی پشت سر هم دروازه‌اش را بسته نگه داشته اما هرگز سه کلین‌شیت متوالی نداشته.
-دو تیم در مقدماتی جام جهانی شش بار با هم روبه‌رو شده‌اند که کرواسی چهار برد و ایسلند یک برد داشته‌اند.
-ایسلند با 350 هزار نفر جمعیت کم‌جمعیت‌ترین تیمی است که در تاریخ جام جهانی به این رقابت‌ها صعود کرده.

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78917
captcha
تازه ها
بیشتر