جام جهانی / شناسه خبر: 78866 / تاریخ انتشار : 1397/4/4 09:56
|
18:30

جنگ صدرنشینی در سامارا

گروه A: روسیه - اروگوئه

ایران ورزشی آنلاین / استانیسلاو چرچسوف، سرمربی تیم ملی روسیه بر این باور است که موفقیت‌های این تیم خیلی فراتر از امتیاز میزبانی است. روسیه در سخت‌ترین بازی خود تا اینجا امشب در سامارا به مصاف اروگوئه می‌رود، دیداری برای صدرنشینی گروه A بین دو تیم که از صعود خود به مرحله یک‌هشتم‌نهایی جام جهانی مطمئن شده‌اند.

چرچسوف گفت: «اتفاقی نیست که ما دو پیروزی به دست آورده‌ایم. این گروه خیلی خوب در کنار یکدیگر کار می‌کند و ما یک تیم متحد و منسجم داریم.» این بهترین عملکرد روسیه بعد از دوران شوروی در جام جهانی است و قطعا بعد از بازی با لوییس سوارس و اروگوئه کار برای این تیم سخت‌تر می‌شود چون باید به مصاف تیمی از گروه B بروند که در آن اسپانیا و پرتغال حضور دارند.
میزبان جام جهانی با رده‌بندی هفتادم یعنی پایین‌ترین تیم در میان شرکت‌کنندگان به این رقابت‌ها وارد شد اما با 5 گل عربستان سعودی را در هم کوبید و در بازی دوم مصر محمد صلاح را 3 بر یک شکست داد. چرچسوف ادامه داد: «ما کار خودمان را خوب انجام دادیم و از اشتباهاتی که در گذشته مانع موفقیت‌مان شده بود، درس گرفتیم.»
اروگوئه اما تیم خیلی بهتری نسبت به دو رقیب قبلی است، تیم چهاردهم رده‌بندی جهانی با دو برد یک بر صفر صعودش را قطعی کرده. اروگوئه که در سال‌های 1930 و 1950 قهرمان جام جهانی شده، 12 بار حضور در این رقابت‌ها را تجربه کرده و در سال 2010 چهارم شده، این تیم در جام جهانی قبلی به مرحله یک‌هشتم‌نهایی صعود کرد.
به خاطر تفاضل گل بهتر، روسیه با تساوی هم صدرنشین می‌شود اما اسکار تابارس مربی اروگوئه می‌گوید این بازی فرصتی است برای آماده کردن تیم برای دور بعد: «باید روی چند جنبه کار کنیم، ما با روسیه بازی داریم که در خانه بازی می‌کند و بنابراین مسابقه جوی عالی خواهد داشت، فرصت خوبی برای ارزیابی پیشرفت تیم است.»
دنیس چریشف که خیلی‌ها فکر می‌کردند اصلا نباید در جام بازی کند، بهترین گلزن روسیه با سه گل است، تنها کریستیانو رونالدو، روملو لوکاکو و هری کین از او پیش هستند که ستاره‌های بین‌المللی محسوب می‌شوند. بازیکن ویارئال در یازده بازی قبلی خود برای روسیه گل نزده بود.
یوری ژیرکوف در بازی با مصر به دلیل مصدومیت مچ تعویض شد اما احتمالا به این بازی می‌رسد و آلن ژاگوئف هم شاید بتواند در مرحله حذفی به روسیه ملحق شود.

آمار

-روسیه بیش از هر تیم دیگری در این جام دویده، آنها در دو بازی اول خود 233 کیلومتر دویدند که تا پایان بازی‌های جمعه از تمام تیم‌هایی که دو بازی انجام داده بودند، بیشتر بود. استرالیا نزدیکترین تیم به روسیه از این حیث است.
-روسیه در کنار بلژیک با هشت گل زده بهترین خط حمله جام را تا اینجا دارد. اسپانیا در جام جهانی 2010 که قهرمان شد، در مجموع 8 گل زد. روسیه در دو حضور قبلی خود در جام جهانی در سال‌های 2002 و 2014 روی هم 6 گل زده بود.
-اروگوئه برای نخستین بار بعد از جام جهانی 1954 دو بازی ابتدایی خود در جام جهانی را برده. روسیه و اروگوئه آخرین بار در سال 2012 در دیداری دوستانه یک بر یک مساوی کردند که گل اروگوئه را لوییس سوارس زد. شوروی سابق 7 بار با اروگوئه بازی کرد که دو بار آن در جام جهانی 1962 و 1970 بود، شوروی شش بازی را برد و تنها پیروزی نماینده آمریکای جنوبی به جام جهانی 1970 برمی‌گردد.

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78866
captcha
تازه ها
بیشتر