جام جهانی / شناسه خبر: 78818 / تاریخ انتشار : 1397/4/3 11:15
|
مقایسه جابه‌جایی‌های ایران و پرتغال

214 کیلومتر کمتر سفر کردیم، 70 دقیقه بیشتر پرواز داشتیم

پرتغالی ها در بازی دوم شان خوش شانس بودند و با هواپیما سفر نکردند تا کمتر از تیم ایران در پرواز باشند.

ایران ورزشی آنلاین / تقریبا هیچ کدام از دوازده شهر محل میزبانی جام جهانی در روسیه نزدیک به هم نیستند و تیم های حاضر دراین تورنمنت برای انجام هر مسابقه باید سفرهایی نسبتا طولانی داشته باشند و البته بعد از انجام مسابقه به کمپ خود برگردند.اتفاقی که برای تیم ملی ایران هم رخ داد و حالا تیم ملی سومین سفرش را به شهر کوچک و کم امکانات سارانسک انجام داده تا مقابل پرتغال صف آرایی کند.

در مقایسه شرایط سفرها و پروازهای دو تیم قبل از رویارویی شان یک نکته جالب دیده می شود و آن اینکه یاران کریس رونالدو در دو بازی قبلی خود فقط یک بار مجبور به مسافرت با هواپیما شدند که البته فاصله ای طولانی را طی کردند.

تیم ملی ایران برای بازی اول مقابل مراکش از مسکو به سن پطرزبورگ سفر کرد.فاصله این دو شهر 712 کیلومتر است که با هواپیما در یک ساعت و 20 دقیقه طی می شود.در واقع تیم ایران برای در مسیر رفت و برگشت بین مسکو و سن پترزبورگ 1424 کیلیومتر را طی کرده و دو ساعت و 40 دقیقه روی آسمان بوده است.

تیم ملی برای بازی دوم باید به شهر کازان می رفت.شهری که از مسکو 815 کیلومتر فاصله دارد و البته زمان پرواز تا این شهر نیز یک ساعت و 20 دقیقه بوده است.بدین ترتیب تیم ایران در این سفر 1630 کیلومتر را طی کرده و دوباره 2 ساعت و 40 دقیقه پرواز کرده است.

تیم ملی برای رسیدن به سارانسک که 644 کیلومتر از مسکو فاصله دارد نیز یک ساعت و 10 دقیقه در آسمان بوده است.بدین ترتیب تیم ایران در مجموع و قبل از بازی با پرتغال 3698 کیلومتر در روسیه سفر کرده و 6 ساعت و 30 دقیقه در آسمان بوده است.

اما تیم ملی پرتغال که اتفاقا کمپ این تیم نیز در منطقه مسکو قرار دارد برای بازی نخستش مقابل اسپانیا به شهر سوچی رفت که 1634 کیلومتر با مسکو فاصله دارد و پرواز به این شهر 2 ساعت و 5 دقیقه طول می کشد.در واقع پرتغالی ها در این سفر 3268 کیلومتر را طی کرده و 4 ساعت و 10 دقیقه در آسمان بوده اند.

پرتغال اما خوش شانس بود که بازی دومش مقابل مراکش را در مسکو  ورزشگاه لوژنیکی برگزار و تنها فاصله کوتاه کمپ تا ورزشگاه را با اتوبوس طی کرد و بدین ترتیب شرایط بهتری نسبت به تیم ایران دارد.

آنها نیز برای بازی دوشنبه شب سفری 644 کیلومتری و پروازی یک ساعت و 10 دقیقه ای به این شهر داشته اند.بدین ترتیب سلسائو تا قبل از بازی ایران 3912 کیلومتر در روسیه سفر کرده و 5 ساعت و 20 دقیقه در پرواز بوده است.

با این حساب تیم ایران تا قبل از رویارویی با حریفش 214 کیلومتر کمتر از پرتغال مسافرت کرده اما  یک ساعت و ده دقیقه بیشتر در پرواز بوده است.دقیقا به اندازه زمان پرواز تا سارانسک که باید دید این مساله تاثیری در کیفیت بدنی تیم ایران خواهد داشت یا خیر.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78818
captcha
تازه ها
بیشتر