فوتبال ایران / شناسه خبر: 78734 / تاریخ انتشار : 1397/4/2 01:02
|
دیدار با ایجنت انگلیسی در روسیه

امیری در لالیگا، شاید خیلی زود!

مدام به این فکر می‌کنم که اگر بیرانوند و امیری لژیونر شوند، چه بلایی سر پرسپولیس خواهد آمد؟ نگران پروفسورم.

ایران ورزشی آنلاین / حمیدرضا عرب-روسیه / شاید نقل و انتقالات پس از جام جهانی بیش از همه برای برانکو ایوانکوویچ یک تراژدی باشد؛ تیم او از نقل و انتقالات آتی محروم است و در این شرایط اگر بازیکنی جدا شود لطمه بیشتری خواهد دید، کما اینکه می‌بینیم همین حالا سرخ‌ها بابت جدایی چند بازیکن خود عمیقا نگران و مضطرب شده‌اند. بعد از جام جهانی اما ممکن است اتفاقات تازه‌ای رخ دهد و دو ستاره سرخ‌ها نیز به جمع جدا شده‌ها ملحق شوند. وقتی نام وحید امیری را به‌عنوان یکی ازستاره‌های فوتبال ایران در این جام از زبان ایجنتی به نام یانی که اهل کشور انگلیس است، می‌شنویم به این باور می‌رسیم که امیری به احتمال بسیار راهی تیم‌های اروپایی خواهد شد.

نه اینکه یانی جو زده لایی امیری به پیکه باشد. او به سبک بازی وحید اشاره می‌کند. بازی ریتمیکش و دریبل‌های خلاقانه‌ای که لب خط می‌زند. بدنش را کج می‌کند و به حالت دویدن‌های امیری اشاره می‌کند. می‌گوید؛ انگار بچه فوتبال اسپانیا است و آنجا متولد شده! شاخ در می‌آوری وقتی این جمله را از زبان ایجنت انگلیسی می‌شنوی. از او دوباره می‌پرسم که فکر می‌کنی امیری وارد لالیگا می‌شود؟ سر تکان می‌دهد و می‌گوید می‌دانم دو تیم لالیگایی برای او برنامه دارند. بعد به نام یک ایجنت اسپانیایی اشاره می‌کند که الان اسمش خوب در یادم نیست و می‌گوید این دو کارگزار در بازی ایران با پرتغال مامور زیر نظر گرفتن بازی امیری خواهند بود.
حرفم را با یانی ادامه می‌دهم و با خنده می‌گویم برای بارسا و رئال می‌خواهندش که او هم با قهقهه بلندی می‌گوید نه تیم‌های پایین‌تر. می‌خواستم از زیر زبانش بکشم که این دو کارگزار با کدام تیم‌های اسپانیایی در ارتباطند که گفت من اجازه ندارم چیزی بگویم.
حرف‌هایم با مستر یانی ادامه پیدا می‌کند و به نقطه‌ای می‌رسد که او درباره حضور خود و همکارانش در جام جهانی این توضیحات را می‌دهد. در لابه‌لای حرف‌هایش به نام ترابی و قلی زاده هم اشاره می‌کند: ما از فیفا مجوز داریم که در بازی‌ها حضور پیدا کنیم و استعدادها را به دقت مورد بررسی قرار دهیم. مثل من اینجا زیاد است منتهی باید به آژانس‌های معتبر وصل باشی. آژانس‌هایی که مورد تایید فیفا هستند.
بعد دوباره به بازیکنان ایرانی اشاره می‌کند: بازیکنان ایران ظرفیت فوق‌العاده‌ای دارند (دو دستش را باز می‌کند و تاکید می‌کند خیلی زیاد) ما بازی‌های ایران را از مدت‌ها قبل زیر نظر داشتیم اما حالا باید به صورت دقیق و حساب شده رفتار کنیم تا رقبای ما در این میان حساس نشوند و متوجه نشوند که ما روی کدام بازیکن قصد سرمایه گذاری داریم. بازیکنانی نظیر جهانبخش، ترابی و قلی زاده آینده طلایی را خواهند داشت به این شرط که انتخاب درستی داشته باشند. جهانبخش نمونه کامل یک فوتبالیست حرفه‌ای است و اگر سایر بازیکنان همانند وی زندگی حرفه‌ای داشته باشند می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد درخشش فوتبالیست‌های ایرانی در لیگ‌های معتبر اروپایی باشیم.
حتی می‌توانم این راز را هم به شما بگویم که دروازه‌بان‌تان را تیم‌های پرتغالی زیر نظر گرفته‌اند و حتی یک تیم لیگ دویی اسپانیا هم هست که روی گلر شما زوم کرده است.
اسامی که یانی به زبان آورد نشان می‌دهد که کارگزاران رسمی فیفا دقت بالایی روی بازیکنان ایرانی دارند و در این میان نام پرسپولیسی‌هایی همچون امیری و بیرانوند از همه پررنگ‌تر است. شاید برای ما شنیدن این اسامی جذاب باشد اما بی‌شک برانکو وقتی خبر جدایی احتمالی امیری و بیرانوند را بشنود ابروهایش را درهم خواهد کشید.
با یانی دست می‌دهم و خداحافظی می‌کنم. صدایش را در گوشی‌ام ضبط کردم تا دقیق ترجمه شود اما در مسیر بازگشت به هتل مدام به این فکر می‌کنم که اگر بیرانوند و امیری لژیونر شوند، چه بلایی سر پرسپولیس خواهد آمد؟ نگران پروفسورم.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78734
captcha
تازه ها
بیشتر