جام جهانی / شناسه خبر: 78673 / تاریخ انتشار : 1397/3/31 11:20
|

امید زنده است، صعود در دسترس

این شکست تاثیری در موقعیت ما برای بازی سوم ندارد. سرنوشت صعود هنوز در دست ماست. پرتغال مقابل مراکش نمایش مطمئنی نداشت و بردن یاران رونالدو برای این تیم منسجم و باروحیه دور از دسترس نیست.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / اگر قبل از جام می‌گفتند که قرار است یک بر صفر به اسپانیا ببازیم، کمتر کسی باور می‌کرد و حتی ممکن بود خیلی‌ها راضی به پذیرفتن این نتیجه باشند. روزی که جام جهانی 2018 در کاخ کرملین قرعه‌کشی شد، همگروهی با اسپانیا، پرتغال و مراکش یک کابوس بزرگ بود و حتی گروهی این قرعه سخت را به معنی پایان امید دانستند.

شب گذشته، وقتی بازی با اسپانیا تمام شد، حس عمومی این بود که می‌توانستیم این تیم بزرگ را با تمام ستارگانش متوقف کنیم. نیمه اول به خوبی اسپانیا را مهار کردیم و بعد از گل کاستا که با بدشانسی وارد دروازه بیرانوند شد، آنها را تحت فشار گذاشتیم و دروازه دخئا را چند بار به خطر انداختیم.
با وجود شکست یک بر صفر، تیم ملی مقابل اسپانیا نمایش سزاوارانه‌ای داشت. تاکتیک کی‌روش برای این بازی بی‌نقص بود و شاگردانش آن را به بهترین شکل اجرا کردند. نیمکت‌نشینی جهانبخش تصمیم عجیب مربی پرتغالی و سورپرایزش بود، ولی با گذشت دقایقی از بازی مشخص شد که تصمیمش هوشمندانه بود.
سه مهاجم بلندزن در فاز دفاع کاملا عقب می‌نشستند و هنگام تصاحب توپ و روی ارسال‌های بلند تهدیدی جدی برای دفاع اسپانیا بودند. آنها روی ضربات ایستگاهی، دفاعی و هجومی، بخت موفقیت تیم ملی را بالاتر برده بودند و روی گلی که متاسفانه آفساید شد، تعادل را به نفع ایران بر هم زدند.
بازی جسورانه تیم ملی همه را به یاد بازی فوق‌العاده چهار سال قبل مقابل آرژانتین انداخت. نشان دادیم که درخشش بلوهوریزونته مقابل یاران مسی اتفاقی نبوده و اگر برنامه داشته باشیم و به خوبی تدارک ببینیم، می‌توانیم در بالاترین سطح فوتبال بهترین‌های جهان را به دردسر بیندازیم.
این شکست تاثیری در موقعیت ما برای بازی سوم ندارد. تساوی می‌توانست روحیه تیم را بالاتر ببرد، ولی برای صعود به هر حال نیاز به بردن پرتغا ل داشتیم. با وجود این باخت، سرنوشت صعود هنوز در دست ماست و می‌توانیم برای رویای‌مان بجنگیم.
تفاوت اساسی نسبت به چهار سال قبل و بازی با بوسنی این است که برد بازی با مراکش اعتماد به نفس تیم را به شدت بالا می‌برد. کی‌روش این بار نیمکت پرباری دارد و مثل بازی با بوسنی نگران خستگی شاگردانش نخواهد بود. پرتغال مقابل مراکش نمایش مطمئنی نداشت و بردن یاران رونالدو برای این تیم منسجم و باروحیه دور از دسترس نیست.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78673
captcha
تازه ها
بیشتر