جام جهانی / شناسه خبر: 78672 / تاریخ انتشار : 1397/3/31 11:07
|

محمد تقوی: اوج کار تیم ملی پس از گل اسپانیا بود

هافبک سابق تیم ملی معتقد است که طراحی تاکتیکی کی‌روش برای این بازی عالی بود.

ایران ورزشی آنلاین / محمد تقوی / ایران در نمایشى دلپذیر مغلوب اسپانیا شد. مهمترین موضوع انعطاف‌پذیرى تاکتیکى ایران پس از گل اسپانیا بود که انتقادات درمورد این مشکل که ایران توان حمله کردن ندارد کاملا مردود است.

کى‌روش شخصیتى به تیم ملى داده که در تاریخ فوتبال ایران بى‌مانند است. در طول بازى سیستم چهار دو سه یک ایران در دفاع به شش چهار صفر تغییر مى‌کرد. شش بازیکن با وظایف دفاعی در زمین حضور داشتند که با اضافه شدن طارمى و انصاری‌فرد و درزمان‌هایى هم امیرى در کنار چهار مدافع اصلى ایران تمامى فضاها در یک سوم دفاعى پوشش داده می‌شد.

در چنین حالتى نه تنها کناره‌ها بلکه کانال‌هاى بین مدافعین مرکزى وکنارى هم کاملا تحت پوشش بازیکنان ایران بود. ابراهیمى و عزت‌اللهى هم با جنگدگى بى‌امان و با کمک امیرى و آزمون لایه دوم دفاعى در جلو خط دفاعى شش نفره بودند. مورینیو در بازى سال گذشته لیورپول و منچستریونایتد و در خانه لیورپول با همین سیستم به نتیجه مساوى رسید و امروز این تاکتیک درتیم ملى ایران دلیل اصلى نمایش خوب در کازان بود.

اوج کار ایران پس از گل اسپانیا بود. پرس در منطقه یک سوم دفاعى اسپانیا و بازپس‌گیرى توپ در منطقه نزدیک به دروازه حریف پیش از این کمتر در استراتژى تیمى ایران وجود داشت اما امشب تیم ملی نشان داد که تیم انعطاف‌پذیرى است که توان تغییرات تاکتیکى را هم دارد؛ موضوعى که همواره از طرف منتقدان کى‌روش نقطه ضعف مربیگرى او محسوب مى‌شد.

ایران به هیچ عنوان بازنده این دیدار نبود. بازیکنان ایران با تمام وجود بازى کردند و تنها یک لحظه از اینیستا غافل شدند تا او با پاسى دیدنى کاستا را صاحب توپ کند و اسپانیا به گل برسد.صرف نظر از بازى باکیفیت تمامى بازیکنان ایران نباید درخشش طارمى، امیرى، ابراهیمى و بیرانوند را نادیده بگیریم.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78672
captcha
تازه ها
بیشتر