جام جهانی / شناسه خبر: 78639 / تاریخ انتشار : 1397/3/30 20:08
|
پرتغال یک - مراکش صفر

بدشانس مثل مراکش؛ باز هم رونالدو

پرتغال در روزی که نمایش خوبی نداشت با تک گل رونالدو به سه امتیاز رسید و مراکش را به خانه فرستاد.

ایران ورزشی آنلاین / در پایان بازی پرتغال – مراکش هواداران تیم ملی ایران درست به اندازه تمام مردم مراکش غصه خوردند چرا که اگر نماینده آفریقا در این مسابقه شکست نمی‌خورد و از حریفش مساوی می‌گرفت تیم ایران در صورت شکست مقابل اسپانیا با یک تساوی در دیدار با پرتغال قطعا به مرحله بعد صعود می‌کرد. مراکش بعد از باخت به ایران در ثانیه‌های پایانی برای زنده نگه داشتن امیدهایش به مصاف پرتغالی رفت که با کریستیانو رونالدو ترسناک نشان داده بود. با این حال تیم خوب هروه رنار شروعی توفانی داشت و در دو دقیقه ابتدایی پرتغال را به شدت تحت فشار قرار داد اما لحظاتی بعد روی یک کرنر و یک اشتباه کشنده گل خورد. گلی که تا دقیقه پایانی پا برجا ماند و مراکش با وجود شایستگی‌هایش از این مسابقه هم دست خالی بیرون آمد تا در آستانه حدف قرار بگیرد.

مارک گیگر داور آمریکایی این مسابقه که بارها به نشانه خطا در سوتش دمید در این مسابقه به هر یک از بازیکنان دو تیم یک کارت زرد نشان داد اما نه از ویدئو چک خبری شد نه از پنالتی. البته هروه رنار و کریستیانو رونالدو هر کدام در یک صحنه مشکوک از تیم داوری خوستار ویدئوچک شدند تا از این طریق به پنالتی دست یابند اما داوران به خواسته آنها اهمیتی ندادند که این مساله عصبانیت عجیب سرمربی فرانسوی مراکش را به همراه داشت.

در این بازی بعد از اینکه در دقیقه 2 نخستین خطر توسط مراکشی‌ها با ضربه سر خالد بوطیب روی دروازه پاتریشیو گلر پرتغال ایجاد شد پرتغال با نخستین موقعیت به گل رسید. دقیقه 4 پرتغال ضربه ایستگاهی خود را کوتاه شروع کرد و موتینیو با یک ارسال دقیق رونالدو را که تشنه گلزنی است، در موقعیت خوبی قرار داد تا این بازیکن با هوشمندی و زیرکی هرچه تمام‌تر نخستین گل پرتغال در مقابل مراکش و البته چهارمین گل خود را در دومین مسابقه به ثمر برساند. دقیقه 8 رونالدو با یک شوت دروازه مراکش را بار دیگر مورد تهدید قرار داد و چهار دقیقه بعد از آن ضربه سر مهدی بن عطیه روی کرنر ارسالی در اختیار پاتریشیو قرار گرفت.

دقیقه 40 پاس زیبای رونالدو، گوئدس را در موقعیت تک به تک با مونیر گلر مراکشی‌ها قرار داد ولی این بازیکن نتوانست ضربه‌اش را تبدیل به گل کند و گلر مراکش به خوبی مقابل شوت او ایستادگی کرد. در لحظات پایانی نیمه اول نفوذ مراکشی‌ها توسط آمروبات از سمت چپ خط دفاعی شرایط خوبی برای گلزنی این تیم ایجاد کرد که البته مدافعان پرتغال هوشمندتر عمل کردند. در وقت‌های تلف شده هم مراکش روی ضربه ایستگاهی که از نزدیکی‌های نقطه کرنر ارسال شد می‌توانست به گل برتری برسد که ضربه شماره 10 مراکشی‌ها با فاصله بسیار کمی راهی اوت شد.

در نیمه دوم و دقیقه 51 رونالدو بهترین فرصت را داشت تا دومین گل خود و تیمش را بزند ولی شوت محکم او با اختلاف زیادی از بالای دروازه مراکش راهی اوت شد اما بعد از آن موقعیت‌ها از آن مراکش بود. در ادامه پاتریشیو دو بار ضربات سر و شوت بلهندا را مهار کرد تا نشان دهد سخت گل می‌خورد. مهدی بن‌عطیه در لحظاتی که مهاجمان مراکش کم زهر نشان می‌دادند موقعیت گلی پیدا کرد که آن را از دست داد. بعد از بن‌عطیه نوبت زیش بود که موقعیت دیگری را از دست بدهد. لحظاتی بعد بن عطیه که روی ضربات ایستگاهی جلو می‌آمد به جای سر با شانه به توپ ضربه زد و موقعیت دیگری از کف رفت. در 10 دقیقه پایانی یک بار شوت درار خطرساز شد اما پرتغال که در دفاع عالی کار می‌کرد در یک نوبت با ضد حمله رونالدو خطرساز شد. دقیقه 90 مراکش موقعیت عالی گلزنی را از دست داد. زییش نفوذ سریعی از سمت راست محوطه جریمه پرتغال انجام داد ولی شوت او پس از برخورد به په‌په راهی کرنر شد. آخرین موقعیت مراکش هم با بی‌دقتی بن عطیه در نواختن ضربه نهایی از دست رفت و باز هم شوت پای چپ داخل محوطه بن‌عطیه به اوت رفت.

مراکش با این شکست حذف شد و پرتغال موقتا با 4 امتیاز به صدر جدول گروه B رفت.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78639
captcha
تازه ها
بیشتر