null / شناسه خبر: 78567 / تاریخ انتشار : 1397/3/29 14:28
|
لهستان- سنگال

لواندوفسکی در برابر مانه؛ تقابل مهاجمان خطرناک

لهستان و سنگال سه دوره قبلی جام جهانی را از دست داده‌اند و آخرین بار در مسابقات مشترک کره جنوبی و ژاپن در این مسابقات حاضر شده‌اند.

ایران ورزشی آنلاین / لهستان و سنگال در حالی برابر هم قرار می‌گیرند که دو ستاره تیم یعنی روبرت لواندوفسکی و سادیو مانه از خطرناک‌ترین بازیکنان اروپا در فصل قبل بودند. لواندوفسکی با زدن 29 گل در بوندس‌لیگا برای سومین بار آقای گل لیگ آلمان شد و در رقابت‌های مختلف 41 گل برای بایرن‌مونیخ زد. مانه هم که در کنار محمد صلاح و روبرتو فیرمینو مثلث مرگبار خط حمله لیورپول را تشکیل داده بود، 10 گل در لیگ قهرمانان زد از جمله یکی در فینال. الحاجی دیوف مهاجم سابق سنگال که در تنها حضور قبلی این تیم در جام جهانی در سال 2002 درخشیده بود، می‌گوید: «من باور دارم سادیو می‌تواند یکی از ستاره‌های این جام باشد.» مانه که در رقابت‌های مختلف 20 گل برای لیورپول زد، رکورددار سریعترین هت‌تریک تاریخ لیگ برتر است وقتی در ماه مه 2015 برای ساوتهمپتون در دیدار با استون ویلا در 176 ثانیه سه گل زد.

لهستان در حالی خود را برای این بازی در ورزشگاه اسپارتاک مسکو آماده می‌کند که شانس اول صعود از گروه H است که تیم‌های کلمبیا و ژاپن نیز در آن حضور دارند. تیم هشتم رده‌بندی فیفا برای هشتمین بار در جام جهانی حاضر می‌شود و امیدوار است رتبه‌ای بهتر از سومی در جام‌های جهانی 1974 و 1982 کسب کند، مربی تیم، آدام ناوالکا در جام جهانی 1982 برای لهستان بازی می‌کرد و این تیم را در حالی به دست گرفت که در رده 76 فیفا قرار داشت.
لواندوفسکی به دنبال اثبات توانایی‌هایش در عرصه ملی است بعد از آنکه در یورو 2016 تنها یک گل زد و تیمش در یک‌چهارم‌نهایی حذف شد. این مهاجم 29 ساله با زدن 16 گل در 10 بازی مقدماتی جام جهانی روسیه رکورد اروپا را شکست.
لهستان خبر خوشحال‌کننده‌ای در آستانه شروع مسابقات 2018 دریافت کرد وقتی مشخص شد کامیل گلیک با سرعتی غیرمنتظره از مصدومیت شانه رهایی پیدا کرده و می‌تواند بازی کند. او یکی از رهبران تیم و کارش کنترل مانه است ضمن اینکه باید مراقب هم‌تیمی‌اش در موناکو، کیتا بالده نیز باشد.
سنگال که سال 1960 از استعمار فرانسه خارج شد، امیدوار است تا موفقیت‌های سال 2002 را تکرار کند. کاپیتان آن تیم آلیو سیسه بود که الان مربی تیم ملی است. آن تیم در نخستین بازی خود، مدافع عنوان قهرمانی جهان، فرانسه را شکست داد و در نهایت یکی از سه تیم آفریقایی شد که در تاریخ جام جهانی تا یک‌چهارم‌نهایی پیش رفته‌اند. سیسه از آن جام به‌عنوان ماجرایی بزرگ یاد می‌کند و می‌خواهد تیمش که در رده 27 جهان است، همانطور در روسیه نترس باشد: «آن تیم برای خودش تاریخ درست کرد و حالا نوبت این تیم است. باید بازی عادی خودمان را بکنیم بدون اینکه ترسی داشته باشیم و به هویت آفریقایی خود پایبند بمانیم.»
هر دو تیم سه دوره قبلی جام جهانی را از دست داده‌اند و آخرین بار در مسابقات مشترک کره جنوبی و ژاپن در این مسابقات حاضر شده‌اند.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر