ورزش ایران / شناسه خبر: 78456 / تاریخ انتشار : 1397/3/27 15:59
|
فاصله زیاد رضا قاسمی تا حد نصاب جاکارتا

ثبت رکورد ورودی پرتاب وزنه؛ شوک به علی ثمری

مری گفته که در حال حاضر شرایط بدنی مناسبی ندارد اما تا زمان بازی‌ها به رکورد ورودی می‌رسد.

ایران ورزشی آنلاین / روز نخست رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی کشور در حالی در مواد مختلف برگزار شد که مهردلان توانست به رکورد ورودی که برای پرتاب وزنه در نظر گرفته شده بود، برسد؛ اتفاقی که برای علی ثمری خوشایند نیست.

ثمری که مدال آور پرتاب وزنه آسیا است، این روزها به واسطه اتفاق هایی که در لهستان افتاد، رابطه اش با فدراسیون تحت تاثیر قرار گرفته و در این شرایط است که یک نفر در این ماده پیدا می شود که به رکورد ورودی فدراسیون برای بازی های آسیایی می رسد. البته محدودیتی وجود ندارد و اگر ثمری هم به این حد نصاب برسد، امکان اعزام هر دو نفر فراهم است اما به هر حال رکورد مهردلان کمی او را در موضع ضعف قرار می‌دهد.

ثمری گفته که در حال حاضر شرایط بدنی مناسبی ندارد اما تا زمان بازی‌ها به رکورد ورودی می‌رسد و به همین علت در مشهد حاضر نشده اما گویا فدراسیون هم خیلی قصد کوتاه آمدن ندارد. به هر حال باید دید در یکی دو روز آینده چه شرایطی پیش می‌آید.

در مواد دیگر هم اتفاق ویژه ای فعلا در ماده‌های مختلف نیفتاده به طوریکه دوومیدانی کارانی که برای ثبت حد نصاب بازی‌ها تلاش می کردند، فعلا از این رکوردها دور هستند ممقل رضا قاسمی که فاصله زیاد 20 صدم ثانیه ای تا رکورد ورودی دارد.

در روز نخست رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی کشور مردان که در مجموعه ورزشی امام رضای مشهد برگزار شد، حمید زورآوند در ۲۰ کیلومتر پیاده‌روی با رکورد ۱:۲۷:۴۰، میلاد سیار در ۱۱۰ متر بامانع با رکورد ۱۴.۴۲، مهران حسینی در دوی ۱۰۰ متر با رکورد ۱۰.۳۵، مهدی رحیمی در دوی ۴۰۰ متر با رکورد ۴۷.۶۴، شاهین مهردلان با رکورد ۱۹.۹۲ در پرتاب وزنه، وحید صدیق با رکورد ۱۵.۷۵ در پرش سه گام، محمد صمیمی در پرتاب دیسک با رکورد ۵۸.۷۶، محمدرضا وظیفه دوست در پرش ارتفاع با رکورد ۲.۱۰، جلیل ناصری در پنج هزار متر با رکورد ۱۴:۰۹.۱۷، مسلم نیادوست با رکورد ۳:۵۰.۸۶ در ۱۵۰۰ متر، دوی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی اول شدند که از بین اینها فقط مهردلان به رکورد ورودی رسید که اتفاق رکورد بسیار خوبی است و در صورت تکرار، می تواند شانس مدال آوری در بازی‌های آسیایی باشد. 

captcha
تازه ها
بیشتر