جام جهانی / شناسه خبر: 78432 / تاریخ انتشار : 1397/3/27 12:06
|

صربستان شگفتی جام می‌شود؟

ترکیب اصلی صربستان پر از بازیکنان باتجربه و باکیفیتی است که سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس را دارند. کاپیتان این تیم برانیسلاو ایوانوویچ است که سال ها در چلسی بازی کرده.

ایران ورزشی آنلاین / فیلیپ بجر / هر جام جهانی حداقل یک تیم دارد که فراتر از انتظارات ظاهر می‌شود و همه را شگفت‌زده می‌کند. چهار سال قبل این تیم، کاستاریکا بود که در گروهی که ایتالیا و انگلیس حضور داشتند، صدرنشین شد و تا یک‌چهارم‌نهایی پیش رفت و آنجا در ضربات پنالتی به هلند باخت.

چهار سال قبل از آن، غنا در یک‌چهارم‌نهایی به اروگوئه باخت این بار هم در ضربات پنالتی. غنا توانست در جام جهانی که در قاره خودشان برگزار می‌شد، به‌عنوان تنها تیم آفریقایی به مراحل حذفی برسد که نقش هواداران پرشور انکار نشدنی است. مشابه آن در برزیل رخ داد که تیم منطقه آمریکای شمالی و کونکاکاف یعنی کاستاریکا معادلات را به هم ریخت و توانست با حمایت هواداران داخلی با غول‌های اروپایی برابری کند.

محیط آشنا

جام جهانی در روسیه برگزار می‌شود که برای بازیکنان غیرروس و حتی غیر اروپایی چندان آشنا نیست. شاید صرب‌ها بتوانند با اتکا به رگ و ریشه روس خود و همچنین الهام گرفتن از پیروزی 5 بر صفر میزبان مقابل عربستان سعودی روحیه بهتری نسبت به رقبا داشته باشند. می‌شود انتظار داشت که سه کشور دیگر اروپای شرقی یعنی لهستان، کرواسی و صربستان در صورت کنار رفتن زودهنگام روسیه نماینده خوبی برای این منطقه باشند که از این سه، صربستان کم سر و صداتر و کم ادعاتر به راه خود ادامه می‌دهد.

ترکیب جوانی و تجربه

ترکیب اصلی صربستان پر از بازیکنان باتجربه و باکیفیتی است که سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس را دارند. در خط دفاع برانیسلاو ایوانوویچ بازی می‌کند که در 10 سال بازی در چلسی به تمام افتخارات ممکن دست یافته، کاپیتان تیم هم الکساندر کولاروف از رم و با سابقه بازی برای سیتی است. در خط میانی نمانیا ماتیچ از منچستریونایتد و لوکا میلیوویویچ از کریستال پالاس را دارند که این دومی دو فصل عالی را پشت سر گذاشته. در خط حمله هم الکساندر میتروویچ از نیوکاسل است که در حضور قرضی در فولام، به بازگشت این تیم به لیگ برتر کمک زیادی کرد.

دوسان تادیچ ساوتهمپتون و آدم لیاییچ تورینو هم گلزن هستند و در کنترل بازی کمک می‌کنند اما شاید پدیده این مسابقات صربستان سرگی میلینکوویچ ساویچ بازیکن 23 ساله لاتزیو باشد. گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر اینکه او به یوونتوس می‌رود. احتمالا جلوی ماتیچ و میلیوویویچ و پشت سر مهاجمان در خط میانی بازی می‌کند. ترکیب او شباهت به پل پوگبا دارد با همان قد و قامت و قدرت فیزیکی بالا، در دریبل زدن متبحر است، پاس خوب می‌دهد و گل می‌زند.
 

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78432
captcha
تازه ها
بیشتر