null / شناسه خبر: 78406 / تاریخ انتشار : 1397/3/27 01:56
|
در کرواسی جا برای متئو نیست

بخت‌برگشته‌ای به نام کواچیچ

امیر اسدی / فعلا کواچیچ را باید روی نیمکت تیم ملی کرواسی ببینیم. ستاره ای که جایی برایش میان یازده بازیکن اصلی کرواسی نیست و شاید هم تا زمان خداحافظی مودریچ 32 ساله نباشد.

ایران ورزشی آنلاین/ امیر اسدی/ زلاتکو دالیچ کرواسی را با تمام قوا به ملاقات نیجریه فرستاد تا نخستین برد گروه را به نام خود ثبت کند. برای کسب سه امتیاز و شکست یکی از بهترین تیمهای قاره سیاه، نیازی نبود مدافعان کرواسی چندان درگیر شوند و خود را به زحمت بیندازند. آنها مقابل مهاجمانی کم آزار قرار گرفتند و نیجریه در طول 90 دقیقه نشانی از یک تیم هجومی و تیغدار در خط حمله نداشت.  نه ایقالو که در سوپرلیگ چین یک مهاجم تمام عیار است سرحال بود و نه ایهه ناچو که این فصل برای لسترسیتی سه گل در لیگ برتر به ثمر رساند.

تمام بار کرواسی روی دوش هافبک هایی چون لوکا مودریچ و ایوان راکیتیچ بود. البته که در خط حمله هم مربع کراماریچ، آنته ربیچ، مانزوکیچ و پریسیچ هم نقشی غیر قابل انکار در کسب سه امتیاز ایفا کردند و کرواسی را به هدفش رساندند. زلاتکو دالیچ برای حفظ نتیجه، دست به تغییر در ترکیب کرواسی زد. او اواسط نیمه دوم، متئو کواچیچ را به زمین آورد و آنته ربیچ را خارج کرد. تغییری که باعث شد خط میانی کرواسی جان تازه ای بگیرد و با انرژی بالا بازی را اداره کند.

با حضور کواچیچ، کراماریچ جای آنته ربیچ را در پست بال چپ گرفت و مودریچ نقش شماره 10 را بر عهده گرفت.کواچیچ هم زوج راکیتیچ در مرکز خط میانی شد. تغییری که باعث شد بازی به کواچیچ 24 ساله هم برسد و او هم حضور در جام جهانی 2018 را تجربه کند. کواچیچ که هافبک مقتدر و با کلاسی است در رئال مادرید، فصل را با انجام 21 بازی به پایان رساند. او که یکی از بزرگترین پدیده های فوتبال کرواسی در دهه اخیر محسوب می شود بخت برگشته ای است که حضورش در تیم ملی کرواسی با دوران اوج لوکا مودریچ و ایوان راکیتیچ همزمان شده و به همین دلیل مجبور است روی نیمکت بنشیند و به چند دقیقه بازی به عنوان بازیکن ذخیره اکتفا کند.

دالیچ در خط حمله هم نمی تواند تغییری ایجاد کند. مثلا کواچیچ را در ترکیب اصلی قرار بدهد، مودریچ را یک خط جلو ببرد و یکی از بازیکنان خط حمله اش را روی نیمکت بنشاند. او کراماریچ را در ترکیب دارد که طی سه فصل اخیر 33 گل برای هوفنهایم در بوندس لیگا به ثمر رسانده. یا آنته ربیچ 24 ساله که برای اینتراخت فرانکفورت در آلمان بازی می کند. ماجرای پریسیچ و مانزوکیچ هم که مشخص است. شاید اگر هر مربی دیگری هم بود ستاره های اینتر و یوونتوس را روی نیمکت نمی نشاند. پریسیچ 11 گل برای اینتر به ثمر رساند و مانزوکیچ هم 5 گل برای یوونتوس زد.

با احتساب همه این موارد، فعلا کواچیچ را باید روی نیمکت تیم ملی کرواسی ببینیم. شاید مصدومیت یا محرومیتی باعث شود تا دالیچ از او در ترکیب اصلی استفاده کند. ستاره ای که جایی برایش میان یازده بازیکن اصلی کرواسی نیست و شاید هم تا زمان خداحافظی مودریچ 32 ساله نباشد.

captcha
تازه ها
بیشتر