جام جهانی / شناسه خبر: 78318 / تاریخ انتشار : 1397/3/25 20:02
|
دویدیم، جنگیدیم و به هوا پریدیم

آغاز یک رویا؛ امیدوارمان کردید

با این برد به هوا پریدیم، شادی کردیم و چه خوب که این روند ادامه داشته باشد. این آغاز رویاپردازی ایران در جام جهانی بود، با کی روش و پسرانش. آنها را باور داریم و همین برای امیدواری مان کافی است.

ایران ورزشی آنلاین / استراتژی کی روش برای بازی با مراکش، ابتدا خنثی کردن حملات حریف بود. حملاتی که با بازیسازی حکیم زیچ از مرکز، یونس بلهندا از چپ و آمرابات از دفاع راست شکل می گرفت. حضور کریم انصاری فرد در پستی که با آن غریبه بود اجازه داد تا آمرابات خط دفاع را رها کند ، با آزادی عمل به برنامه های تهاجمی رنار اضافه شود و حتی گاهی احسان حاجی صفی را نیز آزار بدهد.

برنامه کی روش، اگر در چند موقعیت بخت با ایران همراه نبود هرگز عملی نمی شد. روزبه چشمی یک بار و علیرضا بیرانوند و احسان حاجی صفی دوبار دیگر مانع از رسیدن توپ به تور دروازه ایران در نیمه اول شدند. برای این بازی و حضور کریم انصاری فرد در نقش بال چپ، شاید بهتر بود میلاد محمدی دفاع چپ ایران باشد. بازیکنی که یک به یک را به راحتی نمی باخت و همین خصوصیت او باعث می شد تا آمرابات بی دغدغه و بدون مزاحم اینقدر آسان به سمت دروازه ایران حرکت نکند. 

در خط میانی، خونسردی بالای شجاعی که ناشی از تسلط بالای او و تجربه اش است گاهی به ضرر ایران تمام شد. به خصوص یکی دو بار که او توپ را لو داد و البته امید ابراهیمی تلاش کرد آن را از حکیم زیچ و مبارک بوصوفا پس بگیرد. علیرضا جهانبخش آنچنان که باید و شاید در بازی نبود،به خصوص که از او انتظار داشتیم نقش ستاره را برای ما بازی کند و یک تنه به خط دفاع مراکش بزند، اشرف حکیمی را محو کند و ازسال های تیغداری انجام بدهد. همینطور کریم انصاری فرد اما سردار آزمون یک بار در بهترین موقعیت گلزنی قرار گرفت اما به راحتی آن را از دست داد. آسیب دیدگی او در دقیقه 38 هم مشخص بود که جدی نیست و فقط به دلیل خستگی، آزمون حدود یک دقیقه زمان را تلف کرد تا جان دوباره ای بگیرد. او تا دقیقه 90 خودش را پیدا نکرد اما همین اطمینان کی روش شاید روحیه ای دوباره به سردار بدهد و او را مقابل اسپانیا و پرتغال سرحال تر در زمین ببینیم. 

برای نیمه اول  کسب تساوی در برنامه های کی روش قرار داشت. او برای نیمه دوم هم تعویض هایی انجام داد اما نه با برنامه قبلی بلکه اجباری و به دلیل آسیب دیدگی امید ابراهیمی و علیرضا جهانبخش. بازیکنان تیم ملی ، در روزی که کمی خوش شانس هم بودیم سنگ تمام گذاشتند، دویدند، جنگیدند و انرژی شان را صرف کردند تا دومین برد تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی رقم بخورد. بردی ارزشمند مقابل تیمی قدرتمند، حتی با وجود اینکه تیم برتر میدان نبودیم و موقعیت هایمان کمتر از مراکش بود . با این برد به هوا پریدیم، شادی کردیم و چه خوب که این روند ادامه داشته باشد. این آغاز رویاهایمان در جام جهانی بود، با کی روش و پسرانش. آنها را باور داریم و همین برای امیدواری مان کافی است. 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78318
captcha
تازه ها
بیشتر