جام جهانی / شناسه خبر: 78305 / تاریخ انتشار : 1397/3/25 16:41
|
روسیه - عربستان و اثبات یک مسئله مهم

نتایج بازی‌های تدارکاتی را جدی نگیریم

نتیجه پایانی بازی افتتاحیه جام جهانی، همه پیش بینی ها را نقش بر آب کرد. نتیجه این بازی به اثبات این مسئله نیز کمک کرد که نتایج بازی های تدارکاتی، هیچ گاه ملاک موفقیت یک تیم نیست.

ایران ورزشی آنلاین / شکست 5 بر صفر عربستان مقابل روسیه را کسی پیش بینی نمی کرد. آن هم با توجه به بازی های تدارکاتی دو تیم، قبل از آغاز جام جهانی و نتایجی که بدست آورده بودند. نتایج عربستان ، هر چند شکست هایی نیز در کارنامه اش ثبت شد قابل دفاع بود اما روسیه هرگز.

روسیه ابتدا مقابل برزیل در ورزشگاه لوژنیکی مسکو در حضور 59 هزار تماشاگر با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد. این تیم سپس در ورزشگاه سن پترزبورگ مقابل فرانسه بازی کرد اما باز هم مغلوب شد. این بار با نتیجه 3 بر یک و در حضور 60 هزار تماشاگر خودی. بازی بعدی روسیه برابر اتریش در ورزشگاه تیوولی تیرول برگزار شد. دیداری که باز هم با شکست شاگردان چرچسوف به پایان رسید. این بار با نتیجه خفیف یک بر صفر. آخرین حریف تدارکاتی روسیه قبل از آغاز جام جهانی نیز ترکیه بود. تیمی که مقابل ایران هم بازی کرد.روسیه در این بازی که در ورزشگاه وی ای بی آره نا مسکو برگزار شد مقابل ترکیه به تساوی یک بر یک رسید تا با کسب نتایجی ضعیف در بازی های تدارکاتی پا به جام جهانی بگذارد.

در سوی مقابل عربستان ابتدا در ورزشگاه المپیک سویا مقابل یونان با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید. این تیم در بازی بعد مقابل ایتالیا، در ورزشگاه سنت گالن سوییس تنها با احتلاف یک گل مغلوب شد. عربستان در این بازی فوق العاده ظاهر شد و حتی در دقایق پایانی می توانست گل تساوی را نیز به ثمر برساند. نقطه تاریک عربستان در بازی های تدارکاتی شکست 3 بر صفر بود. این تیم مقابل آلمان هم با اختلاف یک گل و با نتیجه 2 بر یک شکست خورد. دیداری که بعد از پایان آن، همه از عربستان به عنوان شگفتی ساز جام جهانی نام بردند.

نتیجه پایانی بازی افتتاحیه جام جهانی، تمام معادلات را بر هم زد و همه پیش بینی ها را نقش بر آب کرد. نتیجه این بازی به اثبات این مسئله نیز کمک کرد که نتایج بازی های تدارکاتی، هیچ گاه ملاک موفقیت یک تیم در جام جهانی نیست.  

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78305
captcha
تازه ها
بیشتر