جام جهانی / شناسه خبر: 78299 / تاریخ انتشار : 1397/3/25 15:22
|
تیر فدراسیون فوتبال عربستان به سنگ خورد

گمشده ای به نام لالیگا در بازی افتتاحیه جام

تیر فدراسیون فوتبال عربستان هم که راهکارهای متنوعی را برای بالا بردن سطح کیفی بازیکنان این تیم آزمایش کرده بود به سنگ خورد. یکی از این راهکارها، حضور 9 بازیکن تیم ملی عربستان در لالیگا بود.

ایران ورزشی آنلاین /شکست سنگین عربستان مقابل روسیه، تمام برنامه های این تیم را نقش بر آب کرد. تیر فدراسیون فوتبال عربستان هم که راهکارهای متنوعی را برای بالا بردن سطح کیفی بازیکنان این تیم آزمایش کرده بود به سنگ خورد. یکی از این راهکارها، حضور 9 بازیکن تیم ملی عربستان در لالیگا بود. آن هم نه به دلیل توانایی بلکه زور پول و هزینه آنچنانی.

به فهرست 23 نفره عربستان که نگاه می کنیم فقط نام 3 بازیکن لالیگایی را در این تیم می بینیم. سالم الدوساری، یحیی الشهری، فهد المولد که به ترتیب ویارئال، لگانس و لوانته بودند. 6 بازیکن دیگر به نام های علی النمر ( نومانسیا ) عبدالمجید ( رایو وایکانو ) جابر مصطفی ( ویارئال ب ) مروان عثمان ( لگانس ب ) نوح الموسی ( وایادولید ) و عبدالله الحمدان ( اسپورتینگ خیخون ) نه تنها در لالیگا بازی نکردند بلکه جایی هم در فهرست پیتزی برای حضور در جام جهانی نداشتند.

فدراسیون فوتبال عربستان بر این باور بود که با حضور 9 لژیونر در لالیگا، سطح کیفی بازیکنان عربستان بالا می رود. ماحصل حضور این بازیکنان ، تنها انجام 3 بازی و روی هم 58 دقیقه حضور در زمین بود. سالم الدوساری یک بازی برای ویارئال انجام داد و آمار 33 دقیقه حضور در زمین را از خود بر جا گذاشت. فهد المولد هم 2 بار برای لوانته بازی کرد و روی هم فقط 25 دقیقه. به یحیی الشهری که عضو لگانس بود هم بازی نرسید.

این راهکار مسئولان فدراسیون فوتبال عربستان که امیدوار بودند در جام جهانی به سود این کشور خواهد بود حداقل مقابل روسیه راه به جایی نبرد. این تیم با 5 گل شکست خورد تا همه بدانند حتی انتقال اجباری به لالیگا هم نمی تواند یک تیم را به موفقیت برساند.   

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78299
captcha
تازه ها
بیشتر