جام جهانی / شناسه خبر: 78284 / تاریخ انتشار : 1397/3/25 11:59
|

تصمیم عجیب عربستان: هزار بازیکن به اروپا می‌فرستیم!

عربستان بعد از باخت سنگین مقابل روسیه تصمیم گرفته برای ساختن نسل‌های آینده هزار بازیکن به اروپا بفرستد تا آموزش ببینند، تصمیمی عجیب و خارج از عرف حرفه‌ای ورزش برای رسیدن به موفقیت.

ایران ورزشی آنلاین / تیم ملی عربستان روز گذشته در دیدار افتتاحیه جام جهانی به مصاف روسیه رفت و در نهایت با نتیجه ٥-٠ شکست خورد. ترکی آل شیخ، وزیر ورزش عربستان که در مسکو حضور دارد با انتشار پیام ویدئویی مسئولیت باخت را برعهده گرفت و از مردم کشورش عذرخواهی کرد.

او گفت: توانایی بازیکنان ما همین اندازه بوده و قبلا درباره این موضوع تذکرات لازم را داده بودیم. ما بازیکن عربستانی با قیمت یک میلیون ریال نداریم و این نشان دهنده توانایی پایین ماست.

آل شیخ ادامه داد: حال فهمیدید که چرا ٨ بازیکن را به اسپانیا فرستادیم؟ ما هزینه‌های مالی گزافی را تحمل کردیم تا آنها پیشرفت کنند اما ٥ درصد از آموزش های خود را در بازی روز گذشته نشان ندادند.

وزیر ورزش عربستان گفت: ما مجبور هستیم تا نسل فوتبال‌مان را از نو بسازیم و باید ١٠٠٠ بازیکن بین ١٢-١٦ سال را به اروپا بفرستیم تا نسل بعد ما را بسازند. تا در جام های جهانی ٢٠٢٦ و ٢٠٣٠ از آن نسل سود ببریم.

آل شیخ شب گذشته و پس از باخت برابر روسیه در بیمارستان بستری شده بود اما خیلی زود با رفع مشکلش مرخص شد.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78284
captcha
تازه ها
بیشتر