جام جهانی / شناسه خبر: 78272 / تاریخ انتشار : 1397/3/24 21:45
|
روسیه 5 - عربستان صفر

شروع رویایی میزبان / حباب عربستان ترکید

رسانه‌های روسیه قبل از بازی امید چندانی به موفقیت در بازی افتتاحیه نداشتند، ولی بازی با عربستان برای میزبان آسانتر از حد تصور بود.

ایران ورزشی آنلاین / روسیه میزبان جام جهانی 2018 را رویایی شروع کرد و در بازی افتتاحیه عربستان را با 5 گل در هم کوبید. روسیه از پاییز گذشته نتوانسته بود برنده شود و رسانه‌های این کشور امید زیادی به موفقیت این تیم نداشتند، ولی بازی اول این تیم بسیار آسانتر از حد انتظار بود و میزبان به راحتی حریف آسیایی‌اش را شکست داد.

عربستان به دستور پیتزی مصمم بود پا به پای میزبان بازی کند، ولی در دقیقه 12 روی یک حمله نه چندان جدی گل خورد. مدافع عربستان روی یک سانتر معمولی لیز خورد تا گازینسکی بدون مزاحم و با ضربه سر دروازه ال مایوف را باز کند.

مصدومیت زاگوئف، بازیکن کلیدی روسیه خبر بدی برای میزبان بود، ولی چریشف اجازه نداد جای خالی این بازیکن احساس شود. چریشف تازه‌وارد قبل از پایان نیمه اول روی یک ضدحمله گل دوم روسیه را زد.

چرچسف در نیمه دوم هم یک تعویض رویایی داشت. آرتم زیوبا در دقیقه 71 دقایقی پس از ورود به زمین با ضربه سر توپ را به تور دروازه عربستان رساند. در دقیقه 90 چریشف با یک شوت بیرون پای دیدنی روسیه را به گل چهارم رساند. این پایان گلزنی میزبان نبود و گلوین در وقت تلف‌شده با یک ضربه ایستگاهی گل پنجم تیمش را زد.

پیتزی قبل از این بازی وعده داده بود که تیمش برای برد به زمین می‌رود، ولی عربستان که می‌خواست هجومی و مالکانه بازی کند (این تیم بازی را با مالکیت 61 درصد به پایان برد) در دام جاه‌طلبی‌اش گرفتار شد و شکست سنگینی تجربه کرد. البته این سنگین‌ترین شکست عربستان در جام جهانی نیست و این تیم سابقه شکست 8 بر صفر مقابل آلمان را دارد.

روسیه با این برد بخت خوبی برای صعود پیدا کرد و عربستان به نظر می‌رسد در دو بازی بعدی بیشتر به فکر یک خروج آبرومندانه باشد.

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر