جام جهانی / شناسه خبر: 78248 / تاریخ انتشار : 1397/3/24 02:37
|
عربستان شگفتی‌ساز بازی افتتاحیه می‌شود؟

روسیه، محکوم به ناکامی!

رسانه‌ها و کارشناسان فوتبال روسیه نسبت به موفقیت این تیم امیدوار نیستند و کابوس میزبان می‌تواند از بازی افتتاحیه شروع شود.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / معمولا بازی افتتاحیه فرصت خوبی برای میزبان است که با استفاده از موج حمایت تماشاگران جام جهانی را با برد شروع کند، ولی وضعیت روسیه، میزبان این دوره به قدری ناامیدکننده است که بازی عصر پنجشنبه می‌تواند برای آنها شروع یک بحران باشد تا سکوی پرتاب.

روسیه با رتبه 70 بدترین تیم رنکینگ فیفا در میان 32 تیم حاضر در جام جهانی است و این رتبه بی‌جهت به دست نیامده. آنها از ماه اکتبر موفق به پیروزی نشده‌اند و بازی افتتاحیه هم قرار نیست برای آنها آسان باشد، حتی اگر خیلی برای آن انگیزه داشته باشند. آلکساندر سمدف، بازیکن 33 ساله اسپارتاک مسکو گفت: «برای این بازی آماده‌ایم. بازی افتتاحیه جام جهانی در خانه بزرگترین بازی زندگی ماست. ما نکات زیادی درباره عربستان می‌دانیم. آنها علاقه به حفظ توپ دارند و تیمی تکنیکی هستند. ما نقشه مشخصی برای موفقیت مقابل آنها داریم.»

نتایج ضعیف روسیه در بازی‌های تدارکاتی، عربستان را امیدوار کرده که بتواند از بازی افتتاحیه با دست پر خارج شود. خوان آنتونیو پیتزی، سرمربی آرژانتینی این تیم گفت: «هدف ما بردن روسیه است. ما آماده‌ایم و از این تیم نمی‌ترسیم.»

با وجود انگیزه بازیکنان، رسانه‌های کشور میزبان نسبت به موفقیت تیم‌شان چندان امیدوار نیستند و روسیه بعد از آفریقای جنوبی در سال 2010 می‌تواند دومین میزبان تاریخ جام جهانی باشد که از گروهش صعود نمی‌کند.

یکی از بی‌رحمانه‌ترین موضع‌گیری‌ها را هفته‌نامه انگلیسی زبان «مسکو تایمز» داشت که در تیتر اصلی نوشت: «مسن و بی‌تجربه: چرا روسیه محکوم به ناکامی است»

آندره کانچلسکیس، هافبک سابق روسیه و منچستریونایتد هم درباره این تیم گفته است: «این ضعیف‌ترین روسیه‌ای است که دیده‌ام.»

با این حال چرچسوف، سرمربی روسیه به تیمش امیدوار است و گفت: «هر مربی باید با انتقادات کنار بیاید. من چیزی نمی‌خوانم و روی کارم تمرکز دارم. باید تلاش کنیم این انتقادات تبدیل به تمجید شود.»

مهمترین تماشاگر بازی افتتاحیه، ولادیمیر پوتین است که هزینه زیادی برای میزبانی تورنمنت انجام داده. رئیس‌جمهوری روسیه می‌خواهد تصویر تازه‌ای از کشورش نشان دهد و روی موفقیت تیم در این مسابقات حساب کرده، ولی نتایج بازی‌های این تیم شاید از معدود حوزه‌هایی باشد که او نتواند روی آن تاثیر بگذارد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر