ورزش ایران / شناسه خبر: 78222 / تاریخ انتشار : 1397/3/23 15:12
|
بازگشت مجدد مدعیان وزنه برداری روی تخته

پایان تعلیق کشورهای محروم تا قبل از ترکمنستان

مدعیان محروم وزنه برداری که تا پایان سال 2018 از هرگونه فعالیت حرفه ای دردنیای ورزش محروم شده بودند به احتمال فراوان تا قبل از رقابتهای جهانی 2018 ترکمنستان دوباره روی تخته برمی گردند.

ایران ورزشی آنلاین /اگرچه فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرده که قرار است تا قبل ازبرگزاری مسابقات جهانی جوانان در ازبکستان محرومیت چند کشور را پایان دهد، اما بر اساس زمانبندی محرومیت 9 کشور تعلیق شده از فعالیت های ورزشی در طول یکسال گذشته، زمان محرومیت آنها قبل از رقابتهای جهانی 2018 ترکمنستان تمام می شود و مدعیانی که رقابتهای جهانی قبل را به خاطر تعلیق و تعدد وزنه برداران دوپینگی خود از دست داده بودند امسال می توانند دوباره روی تخته های بین المللی بازگردند.

 فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) اعلام کرده به زودی تعلیق کشورهای ترکیه، ارمنستان و آذربایجان را برمی‌دارد تا وزنه برداران این کشورها بتوانند در رقابت‌های جهانی جوانان که چندی دیگر در تاشکند ازبکستان برگزار می شود شرکت کنند. برهمین اساس این 3 کشورکه جزو 9 کشور تعلیق شده در لیست محرومان فدراسیون جهانی وزنه برداری قرار داشتند، به خاطر پایین تر بودن تعداد وزنه برداران دوپینگی شان گویا زودتر از بقیه محرومیتشان  تمام می شود و از سوی فدراسیون جهانی اجازه دارند تا در رقابت‌های جوانان که از 19 ژوئن درازبکستان آغاز می شود روی تخته برگردند.

فدراسیون جهانی سال گذشته 9 کشور را به دلیل دوپینگی شدن وزنه بردارانشان در المپیک های 2008 و 2012 به مدت یک سال تعلیق کرد. به همین دلیل و بخاطر زیاد بودن تعداد دوپینگی های  روسیه، قزاقستان، بلاروس، اوکراین، چین و مولداوی  تعلیق و محرومیت آنها همچنان تا قبل از رقابتهای جهانی 2018 ترکمنستان ادامه دارد. روسیه و قزاقستان هر کدام 10 نمونه، بلاروس 7 نمونه، آذربایجان 5 نمونه، ارمنستان 4 نمونه، اوکراین، ترکیه، چین و مولداوی هر کدام 3 نمونه مثبت داشتند.

captcha
تازه ها
بیشتر