ورزش ایران / شناسه خبر: 78221 / تاریخ انتشار : 1397/3/23 15:07
|
پاداش چشمگیر برای قهرمانان گرنداسلم چین

جایزه 40 هزاردلاری، وسوسه‌ای پیش از جاکارتا

تکواندوی گرند اسلم چین از روز پنجم مرداد ماه با حضور هوگوپوشان ایران و 32 تیم مطرح تکواندوی جهان در کشور چین قبل ازبازی های آسیایی 2018 برگزار می شود.

ایران ورزشی آنلاین /دومین دوره مسابقات قهرمانی تیمی گرنداِسلم با حضور ۱۶ تیم در بخش مردان، 8 تیم در بخش زنان و 8 تیم مختلط از پنجم مرداد ماه به مدت سه روز در "ووشی" چین برگزار می‌شود. تورنمنتی معتبر که چینیها تقریبا هر سال میزبانی آن را در فواصل زمانی مختلف عهده دار می شوند. میزبانی که سوای برگزاری مسابقات جوایز قابل توجه و دندانگیر دلاری را هم شامل می شود. اتفاقی ویژه برای هوگوپوشان مطرح دنیا که به آنها انگیزهای مضاعف برای حضور در این تورنمنت می دهد. رقابتهای بین المللی گرند اسلم چین امسال اما قبل از برگزاری بازی های آسیایی 2018 قرار است در شهر ووشی چین برگزار شود و قطعا به خاطر نزدیکی زمان این تورنمنت با المپیک آسیایی می تواند میدان خوبی برای محک ستاره های تکواندوی قاره آسیا خصوصا تکواندوکاران مطرح ایران، کره جنوبی و کشور میزبان روی شیاپ چانگ باشد؛ ضمن اینکه جایزه دلاری هم انگیزه خوبی برای تکواندو کاران است.

طبق آماری که کمیته برگزاری مسابقات اعلام کرده است، این دعوت بر اساس نتایج مسابقات تیمی جهانی و قهرمانی دنیا ۲۰۱۷ صورت گرفته‌ است؛ ایران که درمسابقات تیمی جهان در"آبیجان" ساحل عاج موفق شد مقتدرانه عنوان قهرمانی را کسب کند به عنوان نخستین تیم برای حضور در رقابت‌های تیمی گرنداِسلم دعوت شده است.

همچنین سایرتیم هایی که به صورت رسمی به گرنداسلم بین المللی ووشی چین دعوت شده اند به ترتیب تیم های ملی روسیه (نایب قهرمان مسابقات قهرمانی تیمی جهان درسال ۲۰۱۷)، کره‌جنوبی (مقام سوم مسابقات قهرمانی تیمی جهان درسال ۲۰۱۷)، ساحل عاج (مقام سوم مسابقات قهرمانی تیمی جهان آبیجان درسال ۲۰۱۷)، برزیل (دارنده بالاترین رنک منطقه پَن اِمریکن درمسابقات قهرمانی 2017 دنیا)،استرالیا (دارنده بالاترین رنک تیم‌ها از منطقه اقیانوسیه در مسابقات جهانی 2017) آذربایجان (مقام چهارم مسابقات قهرمانی 2017 دنیا)، بریتانیا(مقام پنجم مسابقات جهانی 2017) و تیم های ملی (چین، چین تایپه، مکزیک، ازبکستان، قزاقستان، اسپانیا، آلمان وآمریکا) بعنوان تیم های ششم تا دوازدهم جدول رده بندی رقابتهای جهانی 2017  هستند که توسط میزبان برگزاری گرند اسلم چین به ووشی دعوت شده اند.  در گروه زنان نیز تیم‌های چین، کره‌جنوبی، ترکیه، آمریکا، ساحل عاج، استرالیا، صربستان و بریتانیا دعوت شده‌اند و تیم های چین، روسیه، کره‌جنوبی، ساحل عاج، استرالیا، بریتانیا و آمریکا نیز در بخش تیمی مختلط (دختر و پسر) به این تورنمنت بین المللی دعوت شده اند.

 

طبق نظر مسئولان فدراسیون بین المللی تکواندو در این دوره از رقابت‌ها هر تیم باید حداقل چهار تکواندوکار و حداکثر پنج هوگوپوش را در ترکیب خود داشته باشد که یک ورزشکار به عنوان نفر ذخیره معرفی می شود.

مسابقات نیز در چهار راند (۴، ۳، ۴ و ۴ دقیقه‌ای) با یک دقیقه استراحت بین هر راند برگزار می شود. در راند اول چهار هوگوپوش به ترتیب اوزان (از سبک به سنگین) هر کدام یک دقیقه مبارزه می‌کنند؛ راند دوم ۳ ورزشکار انتخاب شده به ترتیب انتخابی که ۳۰ دقیقه پیش از شروع مبارزه توسط مربی انجام شده است، بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند و در دو راند پایانی نیز چهار تکواندوکار با امکان حداکثر ۱۲ بار جابجایی در هر راند رودرروی یکدیگرقرار می گیرند. پس از آن جمع امتیازات  کسب شده در چهار راند برنده مسابقه را تعیین می کند.در صورت تساوی هم مبارزه به راند طلایی کشیده می شود. هر تیم که چهارامتیاز اول را کسب کند برنده بازی است. تیمی که در مجموع ۴۰ اخطار بگیرد نیزبازنده مسابقه اعلام می شود.

سیستم مسابقات به صورت تک حذفی با شانس مجدد برای مدال برنز است و بازنده‌های مرحله یک شانزدهم شانس مبارزه برای کسب مدال برنز را دارند.

ضمن اینکه قطعا مهمترین ویژگی این تورنمنت اختصاص جوایزدلاری قابل توجه و چشمگیری است که به قهرمانان و تیم های برتر این دوره از پیکارها اختصاص داده می شود. دراین مسابقات طبق اعلام کمیته برگزاری به تیم های اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۱۰ و  پنج هزار دلار جایزه اهدا می شود.

 

captcha
تازه ها
بیشتر