ورزش ایران / شناسه خبر: 78213 / تاریخ انتشار : 1397/3/23 13:13
|
پاداش نگرفتیم، بدهکار هم شدیم

مختاری، بهترین بازیکن فوتبال هفت نفره جهان: مجبورم در مکانیکی کار کنم

مستاجر هستم و باید ماهی 450 هزار تومان اجاره خانه بدهم. با یک بچه 9 ماهه و کلی پاداش که هنوز به ما نداده اند مجبور شدم کار در مکانیکی را انتخاب کنم.

ایران ورزشی آنلاین / مى دانید بهترین بازیکن فوتبال هفت نفره جهان در سال ٢٠١٧ کجاست و چه مى کند؟ اشتباه نکنید، نه در اردوى تیم ملى است و نه در تمرینات باشگاهى. مختاری در این باره می گوید:« سال 2017 در مسابقات هفت نفره قهرمانی جهان عنوان دوم را بدست آوردیم. عنوانی که برای نخستین بار در تاریخ رقم خورد و من هم بهترین بازیکن مسابقات شدم. از مهرماه سال 96 تا امروز، نه خبری از تیم ملی شده و نه پاداش هایی که قولش را داده بودند. وقت اعزام به ما گفتند اول بشوید 60 سکه می دهیم و دوم 40 سکه. نه تنها این پاداش را ندادند بلکه بدهکارمان هم کردند. به شخصه باید 660 هزار تومان پرداخت کنم، آن هم به دلیل اینکه برای اردوی تیم ملی به ما گرمکن، شلوار و یکی دو تا تی شرت دادند و پول آنها را باید به حساب شان واریز کنیم. هزینه ایاب و ذهاب به اردوی تیم ملی را هم تازه یک ماه قبل دادند.»

یکى از دوستان، خیلى اتفاقى او را در یک تعمیرگاه اتومبیل در اراک دیده. مشغول تعمیر اتومبیل هاى سنگین و غول پیکر. محسن مختارى و شغلش یک نمونه دیگر از اتفاقات تلخ فوتبال ایران است. اتفاقى که نشان از بى توجهى محض فدراسیون و حتى باشگاهها به فوتبال هفت نفره و بازیکنانش است. مختاری می گوید:« مستاجر هستم و باید ماهی 450 هزار تومان اجاره خانه بدهم. با یک بچه 9 ماهه و کلی پاداش که هنوز به ما نداده اند مجبور شدم کار در مکانیکی را انتخاب کنم. به عنوان یک کارگر ساده ماهی 750 هزار تومان دستمزد می گیرم که با انعام شاید به یک میلیون تومان برسد. به نظر شما باید چکار کنم؟ بعد از مسابقات جهانی روی هم 2 میلیون تومان پاداش گرفتم. یک میلیون را استاندار داد و یک میلیون هم هیات فوتبال و شهردار اراک. در طول مسابقات هم 300 دلار پول توجیبی دادند که آن را با خودم آوردم و اجاره خانه ام را تسویه کردم. چون از تیر تا شهریور 96 در اردو بودم و کار نکردم.»

فوتبال هفت نفره لیگ ندارد که بازیکنان در آن مشغول بازی شوند، قراردادی ببندند و پولی نصیب شان شود؟ مختاری اینگونه پاسخ می دهد:« لیگ هست اما فقط 10 تا 12 روز طول می کشد. چون تیمهای زیادی در آن شرکت نمی کنند. من البته می توانم در فوتبال یازده نفره هم بازی کنم اما چون پول و پارتی ندارم در هیچ تیمی مرا نمی پذیرند. یک بار مرا به باشگاه آلومینیوم اراک فرستادند اما مدیرعامل این باشگاه یک روز گفت برو تیم ب و فردای آن دیگر جوابم را نداد. فهمیدم که می خواهند مرا از سرشان باز کنند. به همین دلیل دیگر سراغ شان نرفتم.»

captcha
تازه ها
بیشتر