جام جهانی / شناسه خبر: 78184 / تاریخ انتشار : 1397/3/22 16:11
|

فیرمینو: خوشحالم که ستاره برزیل نیستم

فیرمینو در فصل اخیر 27 گل برای لیورپول زد و در لیگ برتر و لیگ قهرمانان 14 پاس گل داد، با این حال هنوز معلوم نیست تیته مربی تیم ملی برزیل چه نقشی برای او در نظر گرفته است.

ایران ورزشی آنلاین / روبرتو فیرمینو از اینکه کسی او را فوق‌ستاره نمی‌داند خوشحال است چون او در رده باشگاهی در لیورپول نشان داده چه توانایی دارد. در آستانه جام جهانی هنوز معلوم نیست تیته مربی تیم ملی برزیل چه نقشی برای این بازیکن 26 ساله در نظر گرفته است. گابریل ژسوس در بازی‌های اخیر تدارکاتی نقش مهاجم نوک را در اختیار داشته و امثال نیمار و ویلیان به‌عنوان حامی او در کناره‌ها بازی کرده‌اند اما فیرمینو که در فصل اخیر 27 گل برای لیورپول زد و در لیگ برتر و لیگ قهرمانان 14 پاس گل داد، رقیب سرسختی برای حضور در ترکیب اصلی سلسائو محسوب می‌شود هرچند مثل سایر هم‌تیمی‌هایش مورد توجه رسانه‌ها نیست.

بازیکنی که در سال 2011 فیگورنزه را به مقصد هوفنهایم ترک کرد، به فورفورتو گفت: «نمی‌دانم واقعا دلیلش چیست. شاید به این دلیل که زیاد در برزیل بازی نکردم قبل از اینکه به اروپا بروم. وقتی جوان بودم کشورم را ترک کردم و فکر می‌کنم دلیل اصلی همین است چون در مقایسه با بقیه چیز زیادی از من ندیده‌اند. شاید بیرون برزیل جایگاه بهتری داشته باشم اما برایم اهمیتی ندارد، آنچه برایم مهم است اینکه در تیم باشگاهی خود احساس رضایت می‌کنم، همه چیز بعد از آن خودش می‌آید.»

او بهترین فصل باشگاهی‌اش را سپری کرده و به لیورپول در قرارگرفتن در جمع چهار تیم اول لیگ برتر و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان کمک کرده. این اواخر در تیم ملی هم درخشیده، در بازی آخر برزیل با اتریش که به پیروزی 3 بر صفر سلسائو انجامید، به‌عنوان بازیکن جانشین به میدان رفت و پاس گل سوم را به هم‌تیمی سابق و دوست نزدیکش، فیلیپ کوتینیو داد.

فیرمینو و کوتینیو امیدوارند رویای برزیل برای ششمین قهرمانی را جامه عمل بپوشانند، برزیل در نخستین بازی خود در گروه E یکشنبه با سوییس بازی می‌کند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر