null / شناسه خبر: 78179 / تاریخ انتشار : 1397/3/22 15:13
|
همه راه‌ها به رونالدو ختم می‌شود

پرتغال، لشکر یک نفره!

بی‌تردید مهم‌ترین فرمول موفقیت ایران در این بازی دشوار مهار کریس رونالدو خواهد بود. یک ماموریت غیرممکن برای کی‌روش و شاگردانش که بسیاری از تیم‌ها و بزرگترین ستاره‌ها از انجام آن عاجز بوده‌اند.

ایران ورزشی آنلاین / پرتغال یکی از رقبای ایران در گروه مرگ جام جهانی است. قهرمان یورو 2016 که در بازی پایانی جام قرار است آنها را ملاقات کنیم. تیمی که برخی‌ها اعتقاد دارند برخلاف سایر مدعیان جام یک تیم ششدانگ نیست و تنها نقطه برتری این تیم ابرستاره‌ای به نام کریستیانو رونالدو محسوب می‌شود. ستاره‌ای که اگر نباشد، پرتغال تا حد یک تیم معمولی و متوسط افت می‌کند. طرفداران این تئوری اعتقاد دارند که برخلاف نظریه رایج، بازی با پرتغال آسان‌ترین بازی در جام جهانی خواهد بود؛ یک ایده رویایی و البته فانتزی. به رغم همه این مسائل نباید فراموش کرد که پرتغال هر چه باشد، یک تیم مدعی است که با ابرستاره‌ای چون کریس رونالدو رویاهای بزرگی در سر دارد؛ رویایی در حد قهرمانی جام و بی‌تردید بازی با این مدعی دشواری‌های خاص خودش را خواهد داشت.

مهار رونالدو فرمول ندارد

آخرین بازی تیم ملی ایران در دور گروهی رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه مقابل پرتغال خواهد بود. بی‌تردید مهم‌ترین فرمول موفقیت ایران در این بازی دشوار مهار کریس رونالدو خواهد بود. یک ماموریت غیرممکن برای کی‌روش و شاگردانش که بسیاری از تیم‌ها و بزرگترین ستاره‌ها از انجام آن عاجز بوده‌اند. دیدار کی‌روش با هموطنانش و بازیکنانی که سابقه هدایت آنها را داشته یک بازی خاص است؛ بخصوص کریستیانو رونالدو که هم در منچستریونایتد و هم در تیم ملی کشورش زیر نظر کارلوس کار کرده. نکته قابل توجه درباره رابطه این دو نفر پیدا نشدن فرمول مشخص مهار فوق ستاره پرتغال برای کی‌روش است. سرمربی ایران در مصاحبه با یکی از خبرنگاران پرتغالی گفته که فرمول خاصی برای مهار کریس وجود ندارد چراکه اگر بود تیم‌هایی مثل بارسا و بایرن آن را پیدا می‌کردند. به جز اینکه روز بازی مقابل یک تیم روز خوب او نباشد.

گوئدس: بازی با ایران ساده نیست

در آستانه آغاز جام جهانی 2018 روسیه، سایت مارکا با گونسالو گوئدس، وینگر تیم ملی پرتغال یکی از سه حریف ایران در گروه B جام جهانی 2018 که برای تیم فوتبال والنسیا توپ می‌زند، مصاحبه‌ای انجام داده است. گوئدس به واسطه بازی در لالیگا با بسیاری از ستاره‌های اسپانیا آشناست و به همین دلیل امیدوار است که این شناخت به او برای ارائه عملکرد بهتر در تیم ملی پرتغال مقابل اسپانیا در بازی نخست گروه B‌ جام جهانی کمک کند. با این حال او معتقد است که کار قهرمان یورو 2016 علاوه بر بازی مقابل اسپانیا، در دو دیدار بعدی‌اش هم سخت خواهد بود.

 گوئدس در پاسخ به سوال خبرنگار نشریه مارکا مبنی بر اینکه تیم ملی پرتغال شاید مقابل اسپانیا به دردسر بیفتد اما مقابل ایران و مراکش نباید مشکل خاصی داشته باشد، گفت: «خیر، من فکر نمی‌کنم که کار ما مقابل آنها اینقدرها هم ساده باشد.
 ایران و مراکش دو تیمی هستند که بازیکنان بزرگی دارند. در گروه ما فقط اسپانیا نیست که تیم خوبی دارد. ما باید در تمام بازی‌های‌‌مان عملکرد خوبی داشته باشیم چون در جام جهانی فرصت اشتباه نیست. ما باید در همه بازی‌های‌مان با حداکثر توان خود به میدان برویم.»
گوئدس با تأکید بر اینکه همه می‌دانند پرتغال بخت قهرمانی جام جهانی محسوب نمی‌شود و تیم‌های قدرتمندتری از این تیم در جام بیست‌و‌یکم وجود دارند، افزود: «بازی‌مان مقابل اسپانیا برای هر دو تیم بسیار مهم است اما من فکر نمی‌کنم که نتیجه این بازی تعیین کننده سرنوشت‌مان برای صعود از گروه باشد. این بازی بسیار مهم است چون دو تیم می‌خواهند شروع خوبی داشته باشند و برای ادامه جام روحیه بگیرند اما همانطور که گفتم فکر نمی‌کنم که این بازی سرنوشت‌ساز باشد. با یک تساوی هر دوی ما می‌توانیم از گروه‌مان صعود کنیم اما ما به قصد کسب پیروزی به میدان می‌رویم.»
 
فرناندس: پرتغال نباید به رونالدو متکی باشد
 
پرتغال از روز جمعه و بازی برابر اسپانیا کار خود در جام جهانی را آغاز خواهد کرد. پرتغالی‌ها روز شنبه وارد روسیه شدند و در کمپی در اطراف مسکو اردو زده‌اند. واضح است که در همین دو روز، تمام توجهات در اردوی پرتغال به کریستیانو رونالدو معطوف شده و بسیاری معتقدند که درخشش این بازیکن، نقش مهمی در مسیر پرتغال در جام جهانی ایفا خواهد کرد.
فرناندس، هافبک 32 ساله پرتغالی لوکوموتیو مسکو که سابقه بازی برای بنفیکا، والنسیا، اورتون و بشیکتاش را دارد و 14 بازی ملی هم انجام داده، اعتقاد دارد رمز موفقیت پرتغال عدم وابستگی از رونالدو خواهد بود: «پرتغال نباید فقط به رونالدو متکی باشد. پرتغال همواره به بازی تیمی جذابش مشهور است و اینگونه بود که توانستیم قهرمان اروپا شویم. باید به جای اتکا به خلاقیت‌های فردی، روی بازی تیمی متمرکز شویم چون جام جهانی یک مسابقات سخت و دشوار است. من به شخصه به این تیم امیدوار و خوشبین هستم.»
فرناندس ادامه داد: «پرتغال بازیکنان باکیفیتی دارد و می‌دانم که همه آنها به اهمیت پیراهن ملی واقف هستند. پوشیدن این پیراهن، یک افتخار است و مطمئنم که تمام توان شان را در زمین خواهند گذاشت.»
هافبک لکوموتیو مسکو درباره حمایت مردم روسیه از تیم ملی کشورش نیز گفت: «از 2014 در لیگ روسیه بازی می‌کنم و باید بگویم که از شرایطم در این کشور کاملا راضی هستم. امیدوارم مردم روسیه یا حداقل هواداران لکوموتیو، به خاطر من هم که شده از پرتغال حمایت کنند.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر