جام جهانی / شناسه خبر: 78069 / تاریخ انتشار : 1397/3/19 16:54
|

لوو: دست از سر گوندوگان بردارید / تا جام جهانی بهتر می شویم

گوندوگان چند هفته قبل یک عکس یادگاری با اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گرفت و پس لرزه های این ماجرا هنوز ادامه دارد.

ایران ورزشی آنلاین / یواخیم لوو به انتقاد از هواداران تیم ملی آلمان پرداخت که در جریان برد 2 بر یک جمعه شب برابر عربستان سعودی، ایلکای گوندوگان را هو کردند. آلمان بعد از پنج بازی بدون برد با گل‌ تیمو ورنر و گل به خودی عمر الحصاوی در برابر تک گل تیسیر الجاسم در لورکوزن که بعد از دفع پنالتی توسط مارک آندره‌تر اشتگن به دست آمد، به پیروزی رسید ضمن اینکه گلزن عربستانی می‌توانست در وقت‌های تلف‌شده گل تساوی را بزند.

اما لوو از واکنش به هافبک منچسترسیتی که در 30 دقیقه آخر بازی کرد، ناراحت بود: «اینکه یک بازیکن تیم ملی هو شود، به نفع هیچ کس نیست. ایلکای الان باید چه کار کند؟ خیلی خب، او یک عکس گرفت اما در گفت و گو با رسانه‌ها موضوع را روشن و اعلام کرد به ارزش‌های آلمان پایبند است. این موضوع باید تمام شود.»

گوندوگان ماه گذشته یک توفان سیاسی ایجاد کرد وقتی به همراه مسعود اوزیل، هافبک آرسنال، با رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه عکس گرفت و یک پیراهن منچسترسیتی به او هدیه کرد که رویش نوشته بود: «رییس جمهور من». گوندوگان که تاکید کرد دیدار با اردوغان برای صدور یک بیانیه سیاسی صورت نگرفته و اوزیل که در این بازی دوستانه حضور نداشت، در گلزن کرشن از والدینی ترک به دنیا آمده‌اند. لوو ادامه داد: «این جنجال روی عملکرد هر دو بازیکن در هفته‌های اخیر تاثیر منفی گذاشته اما وقتش رسیده که روی آینده تمرکز کنیم.»

وقتی گوندوگان به بازی آمد، لوو از هواداران خواست ستاره سیتی را تشویق کنند اما بی‌فایده بود. قبل از بازی هم مدیر تیم آلمان، الیور بیرهوف از رسانه‌های آلمان به شدت انتقاد کرد که این موضوع را در هر کنفرانس خبری مطرح می‌کنند: «هر روز از این قضیه می‌گویید، حرف دیگری برای زدن ندارید. می‌توانید سوال کنید اما بپذیرید که یک نفر بگوید دیگر نمی‌خواهم در این باره صحبت کنم.»

آلمان نخستین بازی خود در جام جهانی را 27 خرداد مقابل مکزیک در مسکو انجام می‌دهد و در این بازی هم مسلط بود اما ضعف دفاعی باعث شد تیم میهمان فرصت‌هایی دیرهنگام به دست آورد. آلمان در مرحله گروهی جام جهانی 2002 با نتیجه 8 بر صفر عربستان سعودی را در هم کوبیده بود.

لوو گفت: «نگران نیستم، می‌دانم باید پیشرفت کنیم اما با آغاز مسابقات آماده می‌شویم. ما شروع خوبی داشتیم و نیمه اول خوب بود اما بعد راه دادیم و چند فرصت در اختیارشان گذاشتیم. همه پاس‌ها به مقصد نمی‌رسید اما فرصت‌های خوبی در خط حمله داشتیم. بدون شک جای پیشرفت وجود دارد و قطعا در این یک هفته بهتر می‌شویم.»

خبر خوش برای آلمان اینکه کاپیتان مانوئل نویر در حضور 45 دقیقه‌ای خود دروازه‌اش را بسته نگه داشت. او که بعد از 8 ماه دوری به خاطر مصدومیت شدید دومین بازی‌اش را انجام می‌داد، گفت: «همه چیز روبه‌راه است. ما توپ‌های زیادی را از دست دادیم. می‌خواستیم از هر حمله به گل برسیم اما خونسردی و هوش لازم را نداشتیم. مقایسه این تیم با تیم چهار سال قبل سخت است، قطعا تفاوت‌های زیادی وجود دارد. ما یک تیم جوان و سرحال داریم و امیدواریم کیفیت لازم برای موفقیت در جام جهانی را داشته باشیم.»

مارکو رویس که مثل سامی خدیرا در نیمه اول توپ را به تیرک دروازه سعودی زد، نیز گفت: «راستش به مصدومیت‌های احتمالی فکر نمی‌کردم، روی بازی تمرکز داشتم. دیگر هیچ تیم کوچکی وجود ندارد، عربستان خوب بازی کرد، ضدحمله زد و شکاف‌های دفاع ما زیاد بود. به محض شروع مسابقات خوب می‌شویم، جای نگرانی نیست.» او در آخرین بازی تدارکاتی آلمان قبل از جام جهانی 2014 آسیب دید و نتوانست در قهرمانی تیمش شرکت کند. دیگر رقبای آلمان در گروه F جام جهانی سوئد و کره جنوبی هستند.

عربستان که توسط مربی سابق تیم ملی شیلی، خوان آنتونیو پیتزی هدایت می‌شود، پنج‌شنبه در بازی افتتاحیه جام جهانی به مصاف میزبان مسابقات، روسیه می‌رود و در گروه A با مصر و اروگوئه نیز دیدار می‌کند. 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78069
captcha
تازه ها
بیشتر