جام جهانی / شناسه خبر: 78039 / تاریخ انتشار : 1397/3/19 00:20
|

بررسی بازی ایران - لیتوانی: دو ابهام ترکیب برطرف شد

ترکیب تیم ملی مقابل لیتوانی و تعویض های کی روش تا حدود زیادی ترکیب بازی با مراکش را مشخص کرد. ابهام باقی مانده در نیمه تهاجمی زمین است.

ایران ورزشی آنلاین / ساعتی بعد از اینکه ترکیب تیم ملی مقابل لیتوانی و اتفاقات این بازی از طریق سایت‌های خارجی به دست رسانه‌های ایرانی رسید، بخش رسانه‌ای تیم ملی ترکیب و تعویض‌های دقیق ایران را منتشر کرد که نسبت به گمانه‌زنی‌ها دو تغییر داشت.

با بررسی این ترکیب و تعویض‌های کی‌روش می‌توان متوجه پست بازیکنان شد و به تخمینی از ترکیب تیم ملی مقابل مراکش در اولین بازی جام جهانی رسید.

بیرانوند مطابق انتظار درون دروازه بود و بر خلاف بازی مقابل ترکیه این بار گلی دریافت نکرد. در قلب دفاع یک بار دیگر زوج پورعلی گنجی و چشمی بازی کرد تا ثابت شود کی‌روش با وجود اشتباهات بازی با ترکیه همچنان به آنها اعتماد دارد و می‌خواهد زمان بیشتری کنار هم بازی کنند. به خاطر همین بود که تیم ملی تا آخر بازی تغییری در قلب دفاع نداشت.

در دفاع راست و چپ به ترتیب ترابی و حاج صفی بازی کردند که بعید است مقابل مراکش در این پست باشند. کی‌روش از شروع نیمه دوم رضائیان و محمدی را به زمین فرستد که به احتمال زیاد مدافعان کناری اصلی در بازی اول باشند.

مثلث خط میانی ابراهیمی، شجاعی و جهانبخش بودند. ابراهیمی تا پایان بازی تعویض نشد و همین احتمال حضور او در پست هافبک دفاعی مقابل مراکش را افزایش می‌دهد. جهانبخش در دقیقه 55 جایش را به دژاگه داد که در صورت آمادگی به عنوان هافبک تهاجمی در ترکیب اصلی خواهد بود. انصاری‌فرد هم در دقیقه 45 جانشین شجاعی شد و در پستی بازی کرد که در بازی‌های اخیر در آن به میدان رفته یعنی بازوی راست.

قدوس و طارمی گوش راست و چپ بودند که به دلیل مصدومیت دقیقه 20 طارمی، وحید امیری به زمین رفت. آزمون مهاجم اصلی تیم ملی بود که در شروع نیمه دوم جایش را به قوچان‌نژاد داد.

بدین ترتیب می‌توان گفت که دو ابهام اصلی تیم ملی یعنی دفاع میانی و هافبک دفاعی تا حدود زیادی برطرف شده و انتظار می‌رود مقابل مراکش چشمی و ابراهیمی در ترکیب اصلی باشند. در نیمه تهاجمی دژاگه، جهانبخش، طارمی و آزمون بخش بیشتری برای بازی دارند و نفر پنجم از بین قدوس، حاج صفی و شجاعی تعیین می‌شود. البته این به شرطی است که دژاگه و طارمی تا روز بازی با مراکش به شرایط آمادگی کامل برسند.  

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78039
captcha
تازه ها
بیشتر