null / شناسه خبر: 77975 / تاریخ انتشار : 1397/3/15 19:25
|

خاطره‌نگاری از برزیل (1): بازی آنفیلد، یادآور افتتاحیه سائوپائولو

بازی تدارکاتی هفته گذشته برزیل و کرواسی شباهت های زیادی به افتتاحیه جام جهانی 2014 داشت.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / برزیل در اولین بازی تدارکاتی‌اش پیش از جام جهانی روسیه چند روز قبل در ورزشگاه آنفیلد با کرواسی روبرو شد. تکرار افتتاحیه جام جهانی 2014 در سائوپائولو. دو تیم نسبت به چهار سال قبل تغییرات زیادی داشته‌اند، ولی بین این دو بازی اشتراکاتی هم وجود داشت.

کرواسی در آنفیلد تلاش می‌کرد برزیل را در تمام زمین پرس کند و مالکیت توپ را در اختیار بگیرد. این تیم در سائوپائولو هم شروع بهتری داشت و با زوج مودریچ – راکیتیچ میانه زمین را در اختیار گرفته بود. کرواسی حتی موفق شد در حضور تماشاگران متوقع میزبان اولین گل بازی و تورنمنت را بزند، ولی برزیل با درخشش نیمار که دو گل زد، در نهایت این بازی را 3 بر یک برد.

در آنفیلد هم بازیکنی که سرنوشت بازی را تغییر داد، نیمار بود. او سه ماه پس از مصدومیت در شروع نیمه دوم به زمین رفت و موفق شد گره بازی را با حرکتی انفرادی باز کند. فیرمینو، دیگر مهاجم تعویضی برزیل در آخرین ثانیه‌ها گل دوم را زد تا برزیل این بازی را 2 بر صفر ببرد.

کیفیت خوب بازی افتتاحیه توقع از هر دو تیم را بالا برده بود، ولی هیچکدام در نهایت نتوانستند به نتیجه دلخواه برسند. کرواسی با وجود شروع امیدوارکننده مقابل برزیل و برد مقابل کامرون در نهایت بازی سوم را به مکزیک باخت تا حتی نتواند از گروهش هم صعود کند. برزیل هم که هوادارانش تنها با قهرمانی راضی می‌شدند در نیمه‌نهایی مقابل آلمان شکستی تاریخی داشت. هر دو تیم امیدوارند در روسیه سرنوشت بهتری داشته باشند. کرواسی هرچند در گروه سختی قرار دارد (آرژانتین، نیجریه و ایسلند) به کمتر از صعود راضی نیست. برزیل هم که با تیته تیم سرسختی شده خیلی دوست دارد برای ششمین بار قهرمان جهان شود.

---

بازی افتتاحیه جام جهانی 2014 پایان انتظار ملتی بود که فوتبال برای‌شان حکم زندگی را دارد. روز قبل از بازی، تمرین برزیل به طور زنده از چند شبکه تلویزیونی پخش می‌شد و گزارشگران از روی سکوها اتفاقات تمرین را با آب و تاب گزارش می‌کردند. بخش اصلی تمرین بازی فوتبال در نیمی از زمین بود. اسکولاری در جریان این تمرین بازیکنانی را که در ضربات ایستگاهی مهارت داشتند یک به یک به سمت خالی زمین می‌برد تا کاشته و پنالتی تمرین کنند. داوید لوئیز، دنی آلوز، هالک و نیمار برای تمرین ایستگاهی رفتند که مهارت و دقت نیمار در این ضربات باورنکردنی بود.

برزیل هرچند بازی افتتاحیه را با نتیجه خوبی برد، ولی رسانه‌های میزبان موشکافانه به بررسی مشکلات تیم پرداختند. ضعف دفاع روی موقعیت‌هایی که کرواسی ایجاد کرد و ناتوانی فرد در گلزنی مهمترین انتقادات از اسکولاری بود. دو ایرادی که تا روز آخر برطرف نشد.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر