جام جهانی / شناسه خبر: 77946 / تاریخ انتشار : 1397/3/13 19:14
|

دنیل ارزانی جوانترین بازیکن جام جهانی می‌شود؟

بازیکن ایرانی الاصل تنها پنج ماه پس از اولین بازی اش در لیگ استرالیا موفق شد خودش را به فان مارویک تحمیل کند و مسافر روسیه شود.

ایران ورزشی آنلاین / دنیل ارزانی، بازیکن ایرانی‌الاصل استرالیا سرانجام موفق شد در فهرست نهایی تیم ملی استرالیا قرار بگیرد. برت فان‌مارویک هلندی تصمیم گرفت این بازیکن 19 ساله را در فهرست نهایی‌اش قرار دهد. او تنها پنج ماه قبل اولین بازی‌اش در لیگ استرالیا را با ملبورن سیتی تجربه کرد، ولی در همین زمان کوتاه با کیفیت بالایش خودش را به تیم ملی تحمیل کرد.

او می‌تواند عنوان جوانترین بازیکن جام جهانی روسیه را به خودش اختصاص دهد. در حال حاضر تنها سباستین ژیمانسکی لهستانی سن کمتری از او دارد، ولی هنوز فهرست نهایی این کشور اعلام نشده و ممکن است او خط بخورد.

ارزانی می‌توانست پیراهن تیم ملی ایران را هم به تن کند، ولی در نهایت تصمیم گرفت برای کشوری بازی کند که در آن رشد کرده و فوتبالش را آموخته. وقتی از کی‌روش سوال شد که آیا به دعوت از ارزانی فکر می‌کند، پاسخ داد که نمی‌خواهد او را مجبور به تصمیمی کند که بعد از آن پشیمان شود و به نظر می‌رسید مربی پرتغالی اطلاع داشت که این بازیکن جوان بازی برای استرالیا را ترجیح می‌دهد.

در فهرست نهایی استرالیا تیم کاهیل هم دیده می‌شود که برای چهارمین بار بازی در جام جهانی را تجربه خواهد کرد. مهاجم باتجربه استرالیا فرصت دارد به چهارمین بازیکن تاریخ تبدیل شود که در چهار جام جهانی گلزنی کرده است.

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/77946
captcha
تازه ها
بیشتر