جام جهانی / شناسه خبر: 77890 / تاریخ انتشار : 1397/3/11 19:57
|

حسرت میکل: نیجریه می توانست قهرمان جهان شود

هافبک مشهور نیجریه در آستانه جام جهانی روسیه اختلافات چهار سال قبل اردوی تیم ملی کشورش را یادآوری می کند.

ایران ورزشی آنلاین / برای جان اوبی میکل رؤیایی بود که نقش بر آب شد. هافبک تیم ملی نیجریه درباره جام جهانی 2014 برزیل که نخستین حضورش در این رقابت‌ها بود، می‌گوید: «یک فاجعه بود».

از بیرون که به تیم ملی نیجریه نگاه می‌کردی، یک ناهماهنگی تأسف‌بار آشنا در این تیم که حاصل اختلاف میان فدراسیون و بازیکنان تیم ملی بود را به وضوح می‌دیدی، ماجرایی که سبب شد بازیکنان روزهای قبل از بازی‌شان مقابل فرانسه در مرحله یک هشتم نهایی، تمرینات را تحریم کنند و نتیجه‌اش هم باخت 2 بر صفر آنها شد. در داخل تیم اما اوضاع بسیار متشنج‌تر بود.

میکل می‌گوید: «در اردوی تیم ما مشکلات فراوانی بود که مردم آنها را نمی‌دیدند. رسانه‌ها نمی‌دانستند که زیر میز چه خبر است. روابط میان بازیکنان خوب نبود و هیچ نظم و قاعده‌ای وجود نداشت. هیچ احساس خوبی وجود نداشت، هیچ اشتیاقی نبود. کار تقریباً به جایی رسید که اعضای تیم دیگر داشتند یکدیگر را در رختکن به چهارمیخ می‌کشیدند. جو تیم پر از مجادله و بحث شده بود. بازیکنان می‌خواستند کار خودشان را انجام دهند و به فکر تیم نبودند. مشکلات عمده‌ای‌ در اردوی تیم بود و به همین دلیل رییس فدراسیون عصبانی بود. او گفت :«تا زمانی که خودتان را اصلاح نکنید، اوضاع همین است. ختم کلام.»  مردم نیجریه هم ناراحت بودند اما دست از حمایت از ما برنداشتند. آنها فقط می‌خواستند این داستان تمام شود. ما نمی‌توانستیم به این روند راهیابی‌مان به تورنمنت‌های مختلف و مضحکه خاص و عام شدن در آنجا ادامه دهیم. من به‌عنوان کاپیتان و سرمربی تیم سعی کردم بازیکنان جوان را توجیه کنیم که ما یک تیم هستیم نه فرد. به آنها گفتم اگر نمی‌خواهید کنار هم بازی کنید، آن وقت می‌توانید بروید. الان اما اوضاع اردوگاه تیم ما فوق‌العاده است و شما احساس خوبی در آن دارید. مشکل تیم‌های آفریقایی است که همیشه مشکلات داخلی دارند، ‌در حالی که آنجا باید پر از دوستی و نظم باشد. اگر نیجریه مانند تیم‌های اروپایی سازمان یافته بود، ما می‌توانستیم جام جهانی را هم ببریم. در برزیل مساله مالی هم وجود داشت و مشکل بزرگی هم بود. بازیکنان نمی‌خواستند تمرین کنند چون هیچ کدام از پاداش‌های‌شان را به خاطر رفتن به جام جهانی نگرفته بودند. این وضعیت اما باید تمام شود. این بار گفته‌ایم که این مشکل باید برطرف شود.»

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/77890
captcha
تازه ها
بیشتر