ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 77826 / تاریخ انتشار : 1397/3/10 16:36
|

زیزو همه را دریبل زد / چرا زیدان از رئال استعفا داد؟

مربی فرانسوی مثل دوران بازیگری با چرخشی ناگهانی همه را غافلگیر کرد و درست در روزهایی که تمجید از او به خاطر سومین قهرمانی متوالی به اوج رسیده بود از سمتش استعفا داد.

ایران ورزشی آنلاین / وقتی خبر کنفرانس مطبوعاتی زیدان اعلام شد، این شایعه پیچید که او ممکن است بخواهد از هدایت رئال استعفا دهد. حدس رسانه‌ها درست بود و سرمربی رئال کمتر از یک هفته پس از سومین قهرمانی متوالی در اروپا ناگهان از این تیم جدا شد.

او در کنفرانس مطبوعاتی‌اش گفت: «تصمیم گرفتم که از هدایت رئال کناره گیری کنم و سال بعد مربی رئال نخواهم بود. شاید این تصمیم در چنین مقطعی عجیب باشد ولی رئال به مربی دیگری غیر از من برای ادامه روند موفقیت هایش نیاز دارد. به مربی جدید، با متدی دیگر. به همین دلیل تصمیم به استعفا گرفتم. واضح است که خداحافظی من همیشگی نیست و من همواره نزدیک به باشگاه خواهم ماند. رئال به من همه چیز داد. می دانم که تصمیم من برای خیلی ها پذیرفتنی نیست ولی برای خودم چرا. از نظر من زمان تغییر رسیده بود.»

این تصمیم حتی فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه را هم شوکه کرد و به نظر می‌رسد زیدان این تصمیم را یکباره گرفته، چرا که رسانه‌‌ها هم در جریان آن نبودند.

مارکا در تحلیل این ماجرای عجیب نوشته: «قطعا جرقه‌ای دلیل این تصمیم بوده. برای پرز همیشه سخت است که با یک مربی بیش از سه سال کار کند، حتی اگر به نظر برسد که او کاملا مناسب این پست است. پیدا کردن یک مربی جدید کار خیلی سختی است، بخصوص کسی که بتواند به تیم انگیزه مضاعفی بدهد. این جدایی شوک بزرگی برای تیم است که به تازگی سومین قهرمانی متوالی در اروپا را جشن گرفته. زیدان برای بازیکنان جایگاه بسیار بالایی داشت و این می‌تواند به تیم آسیب بزرگی بزند.»

مارکا همچنین نوشته که مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تاتنهام گزینه اصلی رئال برای جانشینی زیدان است. بدین ترتیب استعفای ناگهانی زیدان می‌تواند تغییراتی دومینویی در نیمکت‌ تیم‌های اروپایی داشته باشد.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/77826
captcha
تازه ها
بیشتر