فوتبال ایران / شناسه خبر: 77821 / تاریخ انتشار : 1397/3/10 14:23
|
قرارداد 2 ساله بال تیم ملی با شارلروا

قلی‌زاده قل جدید کاوه

قلی زاده قرارداد 2 ساله‌ای با شارلروا امضا کرده و امیدوار است بعد از حضور احتمالی در جام جهانی، روزهای موفقی را در بلژیک بگذارند و ستاره جدید ژوپیلرلیگ شود.

ایران ورزشی آنلاین / امیر اسدی / سایت رسمی شارلروا دیروز عکسی از علی قلی زاده در کنار مدیر باشگاه منتشر کرد تا به صورت رسمی حضور این بازیکن ایرانی را اعلام کند. قلی زاده حالا در کنار کاوه رضایی و احتمالا امید نورافکن، عضوی از باشگاه شارلروا محسوب می‌شود. تیمی که اوائل قرن بیست و یکم هم 3 بازیکن ایرانی به نام‌های داریوش یزدانی، محمدرضا مهدوی و علیرضا امامی‌فر را در اختیار داشت. باشگاهی با لقب گورخرها که البته نتوانست مجوز حضور در لیگ‌های اروپایی را به دست بیاورد.

درست 2 روز بعد از پایان لیگ، علی قلی زاده چمدان خود را بست، به بلژیک رفت تا با باشگاه شارلروا مذاکره کند. در ایران اما شایعه‌های فراوانی درباره سفر بال تکنیکی سایپا منتشر شد. عده‌ای حضور او در بلژیک را به انجام آزمایش فنی ربط دادند و گروهی دیگر اخباری درباره تایید کادر فنی شارلروا و فقط مذاکره با این بازیکن منتشر کردند که دومی هم واقعیت داشت.
قلی زاده که در سایپا رشد کرد و بعد از بازی در تیم‌های پایه به تیم ملی بزرگسالان هم رسید فصل فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشت. فصلی توام با موفقیت فردی و تیمی برای این بازیکن 22 ساله. قلی زاده نه تنها یکی از بهترین بازیکنان لیگ بود بلکه تاثیر خود را روی نتایج سایپا هم گذاشت تا این تیم پس از سال‌ها سهمیه آسیا کسب کند و برای حضور در لیگ قهرمانان آماده شود. اتفاقی که البته بعد از پایان قرارداد قلی زاده با سایپا رخ داد تا این بازیکن بدون بازی در لیگ قهرمانان آسیا با تیمش خداحافظی کند.
مذاکره قلی‌زاده با شارلروا زودتر از حد تصور رسانه‌ای شد. او در بلژیک بود و اینجا رسانه‌ها اخبارش را پوشش دادند و از توافق او نوشتند. قلی‌زاده هم بهترین زمان ممکن را برای سفر به بلژیک انتخاب کرد چون می‌دانست باید در اردوی تیم ملی شرکت کند و برای حضور در جام جهانی آماده شود. این بازیکن 22 ساله بعد از بازگشت به ایران نزدیکانش را در جریان مذاکرات قرار داد و به آنها گفت: «99 درصد کارم با شارلروا انجام شده و من دیگر بازیکن این تیم هستم. مگر اینکه اتفاق خاصی رخ بدهد.»
اتفاق خاص شاید مشکل سربازی بود که البته حل شد و قلی زاده حالا به‌عنوان یک دانشجو می‌تواند از کشور خارج شود و در لیگ بلژیک بازی کند. به همین دلیل هم بود که او بدون کوچکترین مشکلی همراه تیم ملی به ترکیه رفت و حالا هم قرار است جزیی از فهرست 23 نفره کی‌روش در روسیه باشد. البته این بار نه به‌عنوان بال که در قامت یک دفاع چپ. سایت رسمی شارلروا دیروز عکسی از علی قلی زاده در کنار مدیر باشگاه منتشر کرد تا به صورت رسمی حضور این بازیکن ایرانی را اعلام کند. قلی زاده حالا در کنار کاوه رضایی و احتمالا امید نورافکن، عضوی از باشگاه شارلروا محسوب می‌شود. تیمی که اوائل قرن بیست و یکم هم 3 بازیکن ایرانی به نام‌های داریوش یزدانی، محمدرضا مهدوی و علیرضا امامی‌فر را در اختیار داشت. باشگاهی با لقب گورخرها که البته نتوانست مجوز حضور در لیگ‌های اروپایی را به دست بیاورد.
قلی زاده قرارداد 2 ساله‌ای با شارلروا امضا کرده و امیدوار است بعد از حضور احتمالی در جام جهانی، روزهای موفقی را در بلژیک بگذارند و ستاره جدید ژوپیلرلیگ شود. اتفاقی که وقوع آن با توجه به استعداد بالا، تکنیک منحصر به فرد و شاید تجربه بازی در جام جهانی چندان دور از دسترس نخواهد بود.

 

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر