ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 77784 / تاریخ انتشار : 1397/3/8 20:00
|

چرا رئال می تواند؟ چرا بارسا نه؟

رئال مادرید در پنج سال گذشته چهار بار قهرمان اروپا شده، ولی بارسا مثل رقیبش در قاره موفق نبوده. مارکا دلایل این تفاوت را بررسی کرده است.

ایران ورزشی آنلاین / خیمه رینکون / در دوران حضور لیونل مسی، بعد از «تیم پپ»، رئال مادرید دوباره در اروپا حکمرانی می‌کند. چهار از پنج. پنج سال برای بردن همان تعداد جامی که بارسلونای لئو در 15 سال برده. مارک کروساس بازیکن سابق تیم کاتالان اخیرا به این نکته اشاره کرده و در میانه شادی قهرمانی سفیدها، کارلس پویول هم تکرار کرد. آنها بهترین بازیکن تاریخ را دارند اما مادرید در اروپا یکه تاز است، چه چیزی دارد که بارسلونا ندارد؟

من می‌توانم به یک مزیت اساسی رئال برای بردن بخصوص تورنمنت‌های کوتاه فکر کنم: ژن رقابت. حداقل من یادم نمی‌آید که رئال در باتلاقی مثل رم گیر افتاده باشد یا فاجعه تورین را تجربه کرده باشد. بارسلونا چنین ژنی ندارد. کاتالان‌ها وقتی لیگ قهرمانان را برده‌اند که برتری‌شان بر رقبا شگرف بوده. حتی وقتی برتر بوده‌اند مسائل و زمان‌هایی بوده که آنها برنده نشده‌اند.
مادرید همچنین سرخیو راموس را دارد. یک جن یا گل یا هر اسم دیگری که می‌خواهید رویش بگذارید. بازیکنی که تیمش می‌تواند با مداخلات او بخصوص در دقیقه 93 فینال اروپایی را ببرد. در بارسلونا فقط یک بار یادم هست که اینیستا توانست برتری بی‌چون و چرا برابر چلسی را با یک گل دیرهنگام به ثمر برساند.
باید یادآوری کرد مادرید عمق تیمی فوق‌العاده‌ای دارد. در لیسبون، ایسکو و آنخل دی‌ماریا بازی را متحول کردند و در این بازی بیل خارق‌العاده بود. بارسلونا همانطور که پویول گفته بازیکنانی مثل سوارس و مسی دارد اما این دو نمی‌توانند استراحت کنند مگر اینکه مجبور شوند. به بازی‌های این فصل که کریستیانو رونالدو استراحت کرد، نگاهی بیندازید. بارسلونا برای اینکه بتواند قهرمان اروپا شود بهترین تیم را می‌خواهد، یک مسی و یک تیم کامل. هر چیز باید سر جای خودش باشد. مادرید حتی لازم ندارد که نیمی از تیم در حداکثر توان خود باشند و با این حال جام را بالای سر می‌گیرد. همین که مادرید باشی کافی است. شانس؟ اقبال؟ من اینطور فکر نمی‌کنم.

مارکا

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/77784
captcha
تازه ها
بیشتر