null / شناسه خبر: 77781 / تاریخ انتشار : 1397/3/8 19:38
|

ژیرو به رکورد زیدان رسید

مهاجم چلسی مقابل ایرلند موفق شد برای سی و یکمین بار با پیراهن فرانسه گل بزند و حالا چهارمین گلزن برتر تاریخ این کشور است.

ایران ورزشی آنلاین / الیویه ژیرو توانست به رکورد گل‌های زین‌الدین زیدان برای تیم ملی فرانسه برسد. او با گل‌زنی در برد 2 بر صفر مقابل ایرلند، آمار خود را به 31 گل زده برای تیم ملی رساند. ضربه سر او را کالین دویل، دروازه‌بان ایرلند دفع کرد اما خود او در برگشت توپ را به تور دروازه رساند. ژیرو حالا در جدول گلزنان برتر تاریخ تیم ملی فرانسه در رده چهارم است. او توانسته از ژان پیر پاپن که برنده توپ طلا شده، و ژوست فونتن، رکورددار گلزنی در یک دوره جام جهانی با 13 گل عبور کند. این بازیکن 31ساله که اکنون به زیدان رسیده، امیدوار است به دیوید ترزگه هم برسد که 34 گل ملی در کارنامه دارد. میشل پلاتینی با 41 گل زده در رده دوم است، و بهترین گلزن تاریخ فرانسه هم تیری آنری با 51 گل است.

ژیرو گفت: «از نظر شخصی این آمار راضی‌کننده است، هرچند که امشب فرصت‌های زیادی برای گلزنی نداشتم. احساس خوبی داشتم، هرچند که فرصت‌هایی را هم از دست دادیم. چیزی که از این بازی به یاد خواهم داشت ذهنیت خیلی خوب، و شروع خیلی خوبی است که داشتیم. ما شخصیت والایی از خود نشان دادیم و بازی را به حریف دیکته کردیم. ما از ویژگی‌های مثبت آنها باخبر بودیم اما از نکات مثبت خود هم خبر داشتیم. این خوب است ولی ما می‌توانیم پیشرفت هم داشته باشیم. ما می‌توانستیم خطرناک‌تر از این ظاهر شویم، و گل‌های بیشتری بزنیم اما در هر حال به نظرم امشب به ما خیلی خوش گذشت.»

تمجید دشان از ژیرو 

دیدیه دشان، سرمربی فرانسه در پایان این بازی از ژیرو تقدیر کرد. دشان گفت: «این آمار یعنی او مهاجمی کارآمد است. او سال‌هاست که بازیکنی کارآمد برای تیم ملی فرانسه است. این همان چیزی است که شما از یک مهاجم می‌خواهید. او عضوی از حلقه بسته بازیکنان است. در گذشته از او انتقاد می‌شد اما سبک بازی او بسیار به تیم ملی فرانسه کمک کرده است.» در زیر باران سیل‌آسای پاریس، ژیرو در دقیقه 40 گلزنی کرد و سپس نبیل فکیر گل دوم را روی اشتباه کالین دویل، دروازه‌بان حریف به ثمر رساند. فرانسه در این بازی انگولو کانته، پل پوگبا و آنتوان گریزمان را در ترکیب نداشت.

دشان همچنین درباره کورنتن تولیسو، هافبک بایرن مونیخ صحبت کرده است. از او سوال شد که آیا با عملکردی که تولیسو داشت، فشار بر پل پوگبا افزایش می‌یابد و او گفت: «او بازی خوبی انجام داد و بله، این رقابت به سود ماست. این برای او و تیم خوب است. این یعنی من باید بعدتر تصمیم بگیرم اما خوب است که فرانسه تا این حد هافبک خوب دارد.»

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر