null / شناسه خبر: 77516 / تاریخ انتشار : 1397/3/3 10:05
|

ادعای کاپیتان جدید انگلیس / کین: برای قهرمانی به روسیه می‌رویم

در گذشته وحشت داشتیم از اینکه بگوییم می‌خواهیم چیزی ببریم، از واکنش رسانه‌ها و هواداران می‌ترسیدیم اما حالا می‌خواهیم نترسیم و شجاع باشیم.

ایران ورزشی آنلاین / هری کین انتصابش به‌عنوان کاپیتان تیم ملی انگلیس را با یک ادعای بزرگ همراه کرد، او می‌گوید تیم جوان و کم تجربه گرت ساوت‌گیت می‌تواند در روسیه قهرمان جام جهانی شود. ساوت‌گیت در جلسه‌ای بازیکنان تیم ملی انگلیس را از تصمیم خود برای اعطای بازوبند کاپیتانی به کین باخبر کرد اما سه ماه قبل به این بازیکن 24 ساله گفته بود.

مهاجم تاتنهام که در 23 بازی ملی خود 12 گل زده، می‌گوید تیمی که فقط 5 بازیکن با سابقه حضور در جام جهانی دارد، می‌تواند شگفتی بیافریند: «فکر می‌کنم می‌توانیم قهرمان شویم. خودمان می‌دانیم مدعی قهرمانی نیستیم اما به این فصل نگاه کنید، هیچ کس فکر نمی‌کرد لیورپول تا فینال لیگ قهرمانان برود، به منچستریونایتد دوران سر الکس فرگوسن نگاه کنید، یک تیم جوان سال‌ها بر لیگ برتر مسلط بود. واقعا جوانی بهانه خوبی نیست، می‌تواند خوب باشد. ما می‌توانیم قهرمان شویم و تلاشمان را می‌کنیم. هر هدف دیگری کافی نیست، من در ذهن خودم رسیدن به تمام افتخارات را هدف قرار می‌دهم. تیم‌های خیلی خوبی در جام جهانی هستند اما این رویا ارزش مبارزه را دارد. شاید در حال حاضر این انتظار واقع‌بینانه نباشد اما با شروع بازی‌ها مشخص می‌شود. فشار و استرس بخشی از جام جهانی است، شما باید با آن کنار بیایید. ما تیم جوان و کم تجربه‌ای هستیم اما وقتی بازی می‌کنیم هواداران انتظار پیروزی دارند بخصوص در بازی‌های مرحله گروهی. این بخشی از تجربه است که بتوانی بازی کنی و با فشار منطبق شوی. در گذشته وحشت داشتیم از اینکه بگوییم می‌خواهیم چیزی ببریم، از واکنش رسانه‌ها و هواداران می‌ترسیدیم اما حالا می‌خواهیم نترسیم و شجاع باشیم. چه در مرحله گروهی حذف شویم چه در نیمه‌نهایی، جام جهانی را نبرده‌ایم. بنابراین با بقیه حرفش را زده‌ایم و هیچ ترسی نداریم. نهایت سعی‌مان را می‌کنیم که به خواسته‌مان برسیم.»
کین که با 24 سال سن جوانترین کاپیتان تاریخ تیم ملی انگلیس در جام جهانی خواهد بود، نخستین بار تابستان گذشته در بازی مقدماتی جام جهانی مقابل اسکاتلند بازوبند کاپیتانی را بست و بعد از آن در سه بازی دیگر هم کاپیتان بوده، در این چهار بازی او 5 گل زده تا نشان دهد بار مسوولیت نمی‌تواند روی فرمش اثر منفی بگذارد: «خللی ایجاد نمی‌کند، بی‌نهایت به بستن بازوبند کاپیتانی افتخار می‌کنم اما من باید بروم و کارم را انجام دهم، سخت تلاش کنم و گل بزنم.»
اریک دایر هم‌تیمی او در تاتنهام و جوردن هندرسون که خودش را برای بازی شنبه مقابل رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان آماده می‌کند، کاندیداهای دیگر بودند. ساوت‌گیت از وقتی آمده برای ایجاد یک جو قوی و مسوولانه در رختکن انگلیس، کاپیتانی را به چند بازیکن از جمله گری کیهیل و جو هارت هم داده اما می‌خواست برای جام جهانی یک بازیکن ثابت پیدا کند. انگلیس که تنها قهرمانی‌اش در جام جهانی در سال 1966 به دست آمده، 28 خرداد نخستین بازی خود در گروه G را برابر تونس انجام می‌دهد، پاناما و بلژیک دیگر تیم‌های این گروه هستند.

منبع: گاردین

 

captcha
تازه ها
بیشتر