جام جهانی / شناسه خبر: 77445 / تاریخ انتشار : 1397/3/1 15:15
|

فهرست نهایی اسپانیا بدون موراتا با مونرئال / لوپتگی: این بازیکنان بیشتر به ما کمک می کنند

فهرست لوپتگی دو شگفتی داشت. اولی حذف نام موراتا، مهاجم چلسی و دومی حضور مونرئال، مدافع آرسنال. او در کنفرانس مطبوعاتی درباره دلایل انتخابش توضیح داد.

ایران ورزشی آنلاین / خولن لوپتگی، سرمربی اسپانیا دیروز فهرست نهایی‌‌اش برای جام جهانی روسیه را اعلام کرد که مطابق انتظار در آن چند شگفتی دیده می‌شود. بزرگترین غایب این فهرست آلوارو موراتا، مهاجم چلسی است که در این تیم روزهای ضعیفی داشت و نیمکت‌نشین شده بود. این در حالی است که او در دوران مربیگری لوپتگی بازیکن مهمی برای تیمش بوده. سرمربی اسپانیا ترجیح داد با دیه‌گو کاستا، یاگو آسپاس و رودریگو به‌عنوان مهاجم به روسیه برود.

لوپتگی در خط دفاع ناچو مونرئال، مدافع آرسنال را به مارکوس آلونسو، مدافع چلسی ترجیح داد و به نظر می‌رسد چندپسته بودن این بازیکن نقش مهمی در انتخابش داشته. آسپیلیکتا، مدافع چلسی هم یکی از مسافران جام جهانی است، در حالی که مارک بارترا، مدافع بتیس از تیم کنار گذاشته شده. خاوی مارتینز، سرخی روبرتو و ویتولو، دیگر حذف‌ شده‌های مهم تیم ملی اسپانیا هستند.
لوپتگی دیروز بعد از اعلام فهرست تیمش در کنفرانس مطبوعاتی خطاب به خبرنگاران گفت: «این تیمی است که باور داریم بیش از همه می‌تواند به ما در جام جهانی کمک کند. می‌خواهم از بازیکنانی که در مسیر صعود به ما کمک کردند، ولی حالا انتخاب نشدند تشکر کنم، این برای آنها تلخ است، آنها لیاقت این را داشتند که اینجا باشند، ولی نبودند.»

موراتا پایان فصل سختی داشت
لوپتگی اضافه کرد: «ما نمی‌توانستیم همه را انتخاب کنیم، بازیکنانی مثل موراتا، ویتولو، بارترا و یارامندی، ولی ما مجبور بودیم فهرست محدودی ببندیم.»
موراتا در نیمه دوم فصل موقعیتش در تیم چلسی را از دست داد. او افت شدیدی داشت و رابطه‌اش با کونته مثل سابق نبود. در این شرایط دور از انتظار نبود که او مهاجمان آماده‌تر را به موراتا ترجیح دهد، با این حال لوپتگی حاضر نشد در این باره توضیح بدهد.
سرمربی اسپانیا گفت: «من با کسانی که دعوت نشده‌اند حرف زده‌ام، ولی درباره آنها به طور مجزا صحبت نخواهم کرد. ترجیح می‌دهم درباره بازیکنانی که در تیم هستند صحبت کنم، فکر می‌کنم مهاجمان دیگری هم بودند که می‌توانستند به ما کمک کنند. با تمام احترام به موراتا، او پایان فصل سختی داشت.»
سرمربی سابق زیر 21 ساله‌های اسپانیا در این مدت نشان داده که توجه زیادی به آمادگی بازیکنان دارد. او حتی داوید ویا، مهاجم 35 ساله را به خاطر گل‌هایش با تیم نیویورک‌سیتی در لیگ آمریکا به تیمش دعوت کرد و در یک بازی محک زد.
دعوت رودریگو مورنو، یاگو آسپاس و دیه‌گو کاستا هم با همین منطق صورت گرفته. آنها در باشگاه‌ نمایش درخشانی داشته‌اند و در تیم ملی هم توانسته‌اند از فرصت‌ها به خوبی استفاده کنند. لوپتگی هم با تایید این موضوع گفت: «این سه مهاجم ویژگی‌های متفاوتی دارند. آسپاس می‌تواند گوش بازی کند و به سمت داخل حرکت کند، در حالی که رودریگو توان خوبی در محوطه جریمه را هم دارد. دیه‌گو یک مهاجم مرکزی خیلی خوب است که با جنگندگی و سختکوشی می‌تواند برای دیگران فضا هم بسازد.»
موراتا که در مرحله مقدماتی برای اسپانیا پنج گل زده، واکنشی منطقی به تصمیم لوپتگی داشت و در صفحه شخصی‌اش نوشت: «با آرزوی بهترین‌ها برای تیم ملی. من از همین حالا حامی شما خواهم بود و مثل همیشه تا پایان نیز به حمایتم ادامه خواهم داد.»

فهرست نهایی اسپانیا
دروازه‌بان ها: داوید ده‌خیا (منچستریونایتد)، په‌په رینا (ناپولی)، کپا آریسابالاگا (بیلبائو)
 مدافعان: راموس (رئال)، ناچو (رئال)، کارواخال (رئال)، پیکه (بارسلونا)، اودریوسولا (سوسیداد)، آلبا (بارسا)، آسپلیکوئتا (چلسی)، ناچو مونرئال (آرسنال)
هافبک‌ها: ایسکو (رئال)، داوید سیلوا (سیتی)، بوسکتس (بارسا)، اینیستا (بارسا)، لوکاس واسکز (رئال)، کوکه (اتلتیکو)، تیاگو آلکانتارا (بایرن)، آسنسیو (رئال)، سائول (اتلتیکو)
مهاجمان: دیه‌گو کاستا (اتلتیکو)، رودریگو (والنسیا)، آسپاس (سلتا)

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/77445
captcha
تازه ها
بیشتر