فوتبال ایران / شناسه خبر: 77306 / تاریخ انتشار : 1397/2/28 15:46
|
جای کی روش بودید کدامیک را انتخاب می کردید؟

4 مهاجم با 50 گل اروپایی

انتخاب یک مهاجم از بین 4 مهاجم سرحال و آماده که جملگی در لیگ های اروپایی حضور دارند ماموریت سخت کارلوس کی روش است.

ایران ورزشی آنلاین /هر چه به جام جهانی نزدیک می‌شویم، حساسیت درباره فهرست 23 نفره بیشتر می‌شود. حتی میان بازیکنان این نگرانی وجود دارد که مبادا در آخرین لحظه از سفر به روسیه محروم شوند و جام جهانی را از تلویزیون تماشا کنند. در تمام پست‌ها، چنین شرایطی به چشم می‌خورد. از درون دروازه گرفته تا دفاع، خط میانی و در نهایت مهاجم هدف که بیشتر از همه جا بازیکن طراز اول در اختیار دارد.
سردار آزمون، کریم انصاری فرد، کاوه رضایی، رضا قوچان‌نژاد و حتی علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی می‌توانند در این پست برای تیم ملی بازی کنند. طارمی ذاتا مهاجم هدف است و در الغرافه هم این وظیفه را بر عهده دارد اما کی‌روش به دلیل برنامه‌های تاکتیکی ویژه‌ای که دارد و شاید هم به خاطر ترافیک بازیکن در نوک خط حمله، از او در سمت چپ زمین استفاده می‌کند. جایی که طارمی باید با وحید امیری برای بازی در ترکیب ثابت رقابت کند.
علیرضا جهانبخش هم این فصل یکی 2 بار در خط حمله بازی کرد اما هم در تیم ملی و هم در آلکمار، قریب به اتفاق مواقع در نقش بال راست به میدان می‌رود. او با اینکه در این پست بازی کرده اما از تمام مهاجمان لیگ هلند بیشتر گل زده و عنوان آقای گلی را به دست آورده است. همین شم گلزنی بالا می‌تواند کی‌روش را مجاب کند تا در بازی‌هایی خاص از جهانبخش در پست مهاجم هدف بازی بگیرد. هر چند سرمربی تیم ملی با توجه به مهاجمان آماده‌ای که در اختیار دارد، جهانبخش را برای بازی در بال راست انتخاب کرده.
4 مهاجم می‌مانند و یک پست. هر 4 مهاجم برای اینکه در ترکیب ثابت بازی کنند مدعی هستند. آمار آنها در این فصل به دردسر شیرین کی روش تبدیل شده و سرمربی تیم ملی را برای انتخاب یکی از بین آنها با تردیدهای فراوانی مواجه ساخته. سردار آزمون مهاجم نوک تیم ملی در مقدماتی جام جهانی بود و گل‌های بسیاری نیز به ثمر رساند. عنوان بهترین گلزن تیم ملی و یکی از بهترین مهاجمان آسیا در این مرحله به آزمون رسید و همین می‌تواند او را به ترکیب ثابت تیم ملی نزدیک کند. آزمون در هفته‌های پایانی لیگ روسیه نیز 6 گل به ثمر رساند تا پیغام ویژه‌ای برای کی‌روش بفرستد. پیغامی با این مضمون که برای درخشش در جام جهانی آماده است.


کریم انصاری‌فرد نیز فصل درخشانی را در سوپر لیگ یونان پشت سر گذاشت. او 17 گل در لیگ به ثمر رساند و یکی هم در جام حذفی تا فصل را با 18 گل زده و رده دوم جدول رده‌‌بندی بهترین گلزن‌ها به پیان برساند. این یعنی کریم هم یکی از مدعیان بازی در ترکیب ثابت تیم ملی است. انصاری‌فرد که یک بار حضور در جام جهانی را تجربه کرده، برای بار دوم هدف جدیدی در سر دارد. حضور در جمع 11 بازیکن ثابت تیم ملی و شاید هم گلزنی در جامی که همه نگاه‌ها به آن معطوف می‌شود.


اگر فصل قبل بود، از کاوه رضایی و نام او می‌شد به سادگی گذشت اما حالا مهاجم شارلروا هم مدعی حضور در فهرست 23 نفره و سپس بازی در ترکیب ثابت است. کاوه در نخستین تجربه اروپایی خود، فصل موفقی را در بلژیک گذراند و 16 گل برای شارلروا به ثمر رساند. گل‌هایی که البته کمک نکرد تا این تیم نه چندان مشهور مجوز صعود به لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند.


رضا قوچان نژاد چهارمین مدعی بازی در خط حمله تیم ملی است. البته او به اندازه بقیه مهاجمان امیدوار نیست اما کسی نیست که نداند کی روش علاقه ویژه‌ای به سبک بازی قوچان‌نژاد دارد. سرمربی تیم ملی گل‌های حساس او در مقدماتی جام جهانی 2014 و جام ملت‌های آسیا در سال 2015 را فراموش نکرده و آنها را کنار 10 گلی که گوچی در لیگ هلند و جام حذفی به ثمر رسانده قرار می‌دهد تا شاید قوچان‌نژاد را همراه خود به جام جهانی ببرد.


اگر از جهانبخش فاکتور بگیریم و او را در زمره مهاجمان هدف تیم ملی قرار ندهیم، آزمون، انصاری فرد، رضایی و قوچان نژاد این فصل روی هم 50 گل در لیگ‌های اروپایی به ثمر رسانده‌اند و همین مساله می‌تواند از یک سو دغدغه کی روش را در خط حمله برطرف و از سوی دیگر او را برای یک انتخاب با دغدغه‌های فراوانی روبه‌رو کند. برای لحظاتی خودتان را جای کی روش بگذارید. کدام یک از این 4 مهاجم را برای بازی در ترکیب ثابت انتخاب می‌کنید؟ بعد از چند دقیقه تفکر، قطعا پاسخی به دست نمی‌آورید و به کی‌روش حق می‌دهید که نگران آخرین انتخاب خود در ترکیب 11 نفره تیم ملی باشد.

captcha
تازه ها
بیشتر