ورزش ایران / شناسه خبر: 77296 / تاریخ انتشار : 1397/2/28 11:07
|
عیادت از قدیمی ترین مربی و داور کشتی

رسول خادم با استاد ابوالملوکی دیدار کرد

ناصر گیوه چی، جهانبخت توفیق، محمدعلی فردین، ابراهیم کوکپری، محمد پذیرایی، شمس الدین سید عباسی و ... از نامدارترین دست پرورده های استاد ابوالملوکی به شمار می روند.

ایران ورزشی آنلاین / رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی با استاد کیومرث ابوالملوکی دیدار و گفت و گو کرد. کیومرث ابوالملوکی مدتی است که به دلیل بیماری در منزل خود استراحت می کند که رسول خادم روز گذشته در اقدامی پسندیده با حضور در منزل این پیشکسوت قدیمی جویای احوال او شد.

استاد ابوالملوکی متولد سال 1303 در تهران است که از آذر سال 1318، آموزش کشتی را زیر نظر استاد حمید محمودپور آغاز کرد و طی سال های 1321 تا 1323، بارها قهرمان کشتی آزاد و فرنگی ایران شد. نخستین کتاب آموزش کشتی در سال 1324 به وسیله استاد ابوالملوکی به رشته تحریر درآمد و عنوان نخستین داور بین المللی کشتی ایران به سال 1328 مقابل نام او نوشته شد.

استاد ابوالملوکی سال 1954 هدایت تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی توکیو در ژاپن را برعهده داشت و تیم ایران با هدایت او برای نخستین بار با 2 مدال طلای جهانبخت توفیق و عباس زندی و مدال نقره محمدعلی فردین به مقام سوم دنیا رسید. ناصر گیوه چی، جهانبخت توفیق، محمدعلی فردین، ابراهیم کوکپری، محمد پذیرایی، شمس الدین سید عباسی و ... از نامدارترین دست پرورده های استاد ابوالملوکی به شمار می روند. ابوالملوکی به عنوان اولین مربی تیم ملی کشتی آزاد هم در کنار صائب آریکان ترکیه ای فعالیت کرد.

captcha
تازه ها
بیشتر