فوتبال ایران / شناسه خبر: 77288 / تاریخ انتشار : 1397/2/27 00:54
|
مصاحبه اختصاصی ایران ورزشی با دروازه بان سابق آرسنال

مانوئل آلمونیا، مربی الجزیره : تیم ملی ایران شخصیت قوی و شرایط بدنی خیلی خوبی دارد

آلمونیا که همراه الجزیره امارات به ورزشگاه آزادی آمده بود درباره بازی ایران و اسپانیا و خداحافظی ونگر صحبت کرد.

ایران ورزشی آنلاین / محمد قراگزلو / دوشنبه شب روی نیمکت الجزیره امارات، کسی نشسته بود که سال‌ها دروازه‌بان آرسنال و شاگرد آرسن ونگر محسوب می‌شد. مانوئل آلمونیا که در آرسنال رقیب سرسخت ینس لمن بود، این روزها یکی از دستیاران هنک تن‌کاته و مربی دروازه‌بان‌های الجزیره است. تیم اماراتی در دقایق پایانی حذف تلخی از لیگ قهرمانان داشت، با این حال آلمونیا با خوشرویی پاسخگوی سوالات ما بود. او را قبل از سوار شدن به اتوبوس تیم پیدا کردیم، در حالی که چهار سال پس از خداحافظی از فوتبال، هنوز آمادگی‌ بدنی‌اش را حفظ کرده و یادآور سال‌هایی بود که فدراسیون فوتبال انگلیس می‌خواست با اعطای تابعیت او را به تیم ملی ببرد. دروازه‌بان سابق اسپانیایی در این مصاحبه از فضای ورزشگاه آزادی، خداحافظی ونگر و بازی ایران و تیم ملی کشورش در جام جهانی روسیه گفت.

 
بازی برگشت الجزیره با پرسپولیس چطور بود؟
 بازی خیلی سختی بود. ما آمده بودیم که از برد بازی رفت دفاع کنیم، ولی پرسپولیس تیم قدرتمندی است و حمایت هوادارانش را داشت و حفظ نتیجه کار خیلی سختی بود. ما تقریبا موفق به این کار شدیم، ولی در دقایق پایانی گل خوردیم و بازی برای ما پایان غم‌انگیزی داشت.

درباره هواداران پرسپولیس چه نظری دارید؟
 من در ورزشگاه‌های بزرگ زیادی بوده‌ام، ولی هرگز چنین جوی را ندیده بودم. پرسپولیس هواداران خیلی خوبی دارد و فضای ورزشگاه فوق‌العاده بود. پرسپولیس با این هواداران می‌تواند هر نتیجه‌ای بگیرد و این فرصت را دارد تا مراحل پایانی لیگ قهرمانان پیش برود.

فکر می‌کنید پرسپولیس تا کجا پیش برود؟
 اگر آنها در مراحل بعد هم در بازی برگشت میزبان باشند، شانس زیادی برای پیشروی در این مسابقات دارند چون حمایت هواداران بازیکنان را به جلو می‌‌راند. پرسپولیس تیم خوبی است و ما برای شکست دادن آنها کار سختی داشتیم. برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم.

شما سال‌ها دروازه‌بان آرسنال بودید. درباره خداحافظی ونگر از این تیم چه احساسی دارید؟
 در فوتبال دیر یا زود باید بروید. موقعیت هیچکس در فوتبال دائمی نیست. آرسن ونگر سال‌ها در آرسنال بود و حالا نوبت مربی دیگری است که هدایت این تیم را به عهده بگیرد. ولی آرسن به‌عنوان یک مربی بزرگ همیشه در یادها خواهد بود. باید از او بابت چیزهای زیادی تشکر کنم. او نقش مهمی در زندگی ورزشی من داشته.

بازی ایران و اسپانیا در جام جهانی را چطور می‌بینید؟
 در یک بازی ممکن است هر اتفاقی بیفتد، ولی اسپانیا امسال تیم خیلی قدرتمندی است. آنها تیم فوق‌العاده‌ای هستند، ولی تیم ملی ایران هم شخصیتی قوی دارد، از نظر بدنی خیلی خوب است و در تک بازی شاید بتوانند نتیجه خوبی بگیرند.

captcha
تازه ها
بیشتر