فوتبال ایران / شناسه خبر: 77284 / تاریخ انتشار : 1397/2/26 19:52
|

شفر، برنده تقابل دو سبک

آخرین حضور موفق استقلال در آسیا با قلعه‌نویی بود که تا نیمه‌نهایی صعود کرد، ولی این‌بار آبی‌پوشان فوتبال مدرن‌تری بازی می‌کنند و شانس بیشتری برای برابری با قدرت‌های اول آسیا دارند.

ایران ورزشی آنلاینآرمن ساروخانیان / شفر در سومین تلاش سرانجام موفق شد ذوب‌آهن را شکست دهد. مربی آلمانی از زمان شروع کارش با استقلال تنها سه شکست داشته که دو تای آن مقابل حریف اصفهانی بوده. بخشی از این شکست‌ها به خاطر اتفاقات بازی بود، از جمله گل‌هایی که این تیم در ثانیه‌های پایانی هر دو بازی خورد، ولی تکرار این نتیجه این گمانه را به‌وجود آورده که اصطلاحا سبک بازی ذوب‌آهن به استقلال نمی‌خورد و تیم شفر مقابل این حریف به دردسر می‌افتد.

شب گذشته ماموریت استقلال سخت‌تر هم بود، چرا که ممکن بود برد هم برای صعود کافی نباشد و برتری 2 بر یک هم حکم ناکامی را داشت. با این حال استقلال تا دقیقه 63 به سه گل رسید و نتیجه دلخواهش را گرفت و هرچند صعود آسانی نداشت، فرضیه برتری تاکتیکی ذوب‌آهن نیز از بین رفت.
تفاوت سبک بازی دو مربی را می‌توان در مهاجمان نوک خارجی دو تیم دید. اساس بازی تیم قلعه‌نویی توپ‌های بلندی است که برای استنلی کی‌روش ارسال می‌شود و بازیکنان کناری می‌توانند از توپ‌های برگشتی استفاده کنند. تیام کلاس متفاوتی دارد، هوش، ضربه به توپ و شم گلزنی‌اش عالی است و با سه گلی که در این بازی زد، غیبتش در بازی رفت را هم جبران کرد.
بازی دو نماینده ایران کیفیت بالایی داشت، ولی حاشیه‌های بازی رفت که در روزهای اخیر هم ادامه پیدا کرده بود، روی بازی برگشت تاثیر گذاشت. استقلال در بازی رفت دو بازیکنش را از دست داد و در روزهای گذشته قلعه‌نویی مجبور شد در مصاحبه‌های مختلف تاکید کند که این مصدومیت‌ها نتیجه سیر طبیعی بازی بوده. خشونت بازی برگشت، پیامد اتفاقات فولادشهر بود و بازیکنان استقلال مصمم بودند که این بار مرعوب بازی خشن حریف نشوند. کی‌روش که در بازی رفت عامل مصدومیت امید ابراهیمی شد، در تهران هم تکل مشابهی روی پای جباروف داشت، ولی این فرمول جواب نداد و تیمی صعود کرد که توپ را بهتر به گردش در‌می‌آورد.
استقلال اگر بازیکنان کلیدی‌اش را حفظ کند، می‌تواند در آسیا آرزوهای بزرگی داشته باشد و با شفر به مراحل نهایی جام فکر کند. آخرین حضور موفق استقلال در آسیا با قلعه‌نویی بود که تا نیمه‌نهایی صعود کرد، ولی این‌بار آبی‌پوشان فوتبال مدرن‌تری بازی می‌کنند و شانس بیشتری برای برابری با قدرت‌های اول آسیا دارند.
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر