فوتبال ایران / شناسه خبر: 77256 / تاریخ انتشار : 1397/2/26 01:21
|

چشمک استقلال به ستاره سوم

این برد در شبی که استقلالی‌ها در سوگ از دست دادن ساموئل بازیکن سابق خود فرو رفته بودند آن‌ هم با گل‌های تیام رنگ و بوی دیگری برای آبی‌ها داشت.

ایران ورزشی آنلاین / سه‌شنبه 25/2/1397، مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، ورزشگاه آزادی تهران، ساعت: 20:45، تماشاگر:90 هزار نفر

استقلال: 3
گل‌ها: تیام (10- پنالتی، 42، 63)
ذوب آهن: یک
گل: قاسم حدادی فر (43)
داور: احمد ابوبکر الکعف (عمان)
کمک داوران: ابوبکر سلیم و علی القیضی (عمان)
اخطار: مامه تیام، فرشید باقری، خسرو حیدری (استقلال)، محمدرضا حسینی، میلاد فخرالدینی (ذوب آهن)
بازیکن برتر: مامه تیام (استقلال)
استقلال: سید‌مهدی رحمتی، پژمان منتظری، مجید حسینی، وریا غفوری، آرمین سهرابیان (44- امید نورافکن)، فرشید باقری، روزبه چشمی، خسرو حیدری (83- جابر انصاری)، سرور جباروف، فرشید اسماعیلی، مامه تیام
سرمربی: مامه تیام
ذوب‌آهن: محمدرشید مظاهری، وحید محمدزاده، گولیسانی، اکبر ایمانی، محمدرضا حسینی، حمید بوحمدان، میلاد فخرالدینی، قاسم حدادی‌فر (71- مهدی رجب‌زاده)، کی‌روش استنلی، بختیار رحمانی (79- محمدحسین عباسی)، مرتضی تبریزی (57- ربیع عطایا)
سرمربی: امیر قلعه‌نویی
نیمه اول سراسر هیجان بود. فوتبالی داغ و هجومی که صحنه‌های ناب و جذابی را ایجاد کرد. سهم استقلال اما از این نیمه پرحرارت دو گل بود. گل‌هایی که توسط مامه تیام ستاره سنگالی‌اش به ثمر  رسید. گل اول را تیام از روی نقطه پنالی به ثمر رساند. پنالتی امیدبخشی که سهرابیان خالقش بود. دومین گل استقلال هم با ضربه‌ای استثنایی در دقیقه 42 به ثمر رسید. جایی که تیام در اوج غافلگیری رشید مظاهری و مدافعان ذوب با ضربه‌ای فنی توپ را به کنج دروازه ذوبی‌ها فرستاد تا استقلال با خیالی آسوده راهی رختکن شود. در  نیمه اول ذوبی‌ها نیز  بارها تا آستانه گلزنی پیش رفتند اما غالب حملات آنها عقیم ماند تا میهمان این بازی سهمی با خود به رختکن نبرد. ذوب آهن بر  پایه بازی فیزیکی بارها استقلال را تهدید و حتی دقیقه 28 بوحمدان پس از نفوذ به هجده قدم توپ را به تیر  افقی دروازه استقلال کوبید. به نوعی توازن در حملات دو تیم برقرار بود اما آن تیمی که نتیجه مطلوب‌تری از تاکتیک‌های هجومی‌اش گرفت استقلال بود.
نیمه دوم نیز همچون نیمه اول از  بازی آتش هیجان می‌بارید. استقلال برای اینکه خودش را به مرحله بعد نزدیک کند، پیوسته در  پی گل سوم بود که تیام ستاره بی گفت‌وگوی این میدان دقیقه 63 روی پاس رو به عقب ماهرانه وریا غفوری گل سوم را به ثمر  رساند. گلی که خیلی زود توسط قاسم حدادی‌فر پاسخ داده شد و هافبک خلاق ذوبی‌ها یک دقیقه بعد با شوتی مواج از پشت هجده قدم دروازه آبی‌ها را بازکرد تا امیدهای ذوب زنده بماند. بعد از  این گل بازی تا حدودی متعادل شد اما ذوبی‌ها با اشتهای بیشتری حمله می‌کردند تا شاید دروازه استقلال را برای دومین بار باز کنند. در این میان استقلال دل به ضدحمله‌ها داشت که دقیقه 83 فرشید باقری می‌توانست گل چهارم را هم به ثمر برساند اما ضربه او را مظاهری در زاویه بسته مهار کرد. نتیجه 3 بر یک استقلال را به مرحله بعد می‌برد و به همین دلیل ذوبی‌ها می‌کوشیدند با زدن یک گل دیگر برنده‌ بازی لقب بگیرند و دقیقه  95 ربیع عطایا تا آستانه باز کردن دروازه استقلال پیش رفت که ضربه او نیز راهی به دروازه رحمتی نداشت تا در نهایت استقلال برنده این بازی بزرگ لقب بگیرد و به جمع 8 تیم برتر آسیا راه یابد. این برد در شبی که استقلالی‌ها در سوگ از دست دادن ساموئل بازیکن سابق خود فرو رفته بودند آن‌ هم با گل‌های تیام رنگ و  بوی دیگری برای آبی‌ها داشت.
 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر