ورزش جهان / شناسه خبر: 77237 / تاریخ انتشار : 1397/2/25 01:35
|

اولویت‌های بارسلونا گم شد / بدون مسی رکوردی نمی‌ماند

یک هفته مانده به پایان لالیگا رکورد بی شکستی بارسا مقابل لوانته از دست رفت تا والورده و ستارگان تیم حسرت بخورند.

ایران ورزشی آنلاین / بن هیوارد / بارسلونا در اولویت‌‌بندی اشتباه کرد. برای بازی در خانه تیم روی فرم لوانته که از شش بازی آخرش پنج تا را برده و مصمم است از منطقه سقوط فاصله بگیرد، ارنستو والورده تصمیم گرفت از سیستم چرخشی استفاده کند و این بار لیونل مسی نبود تا تیم را نجات بدهد.

چند هفته پیش که بارسلونا با 2 گل در زمین سویا عقب بود، مسی از روی نیمکت بلند شد و برای تیمش در سانچس پیس خوان یک امتیاز گرفت و مهم‌تر آنکه روند شکست ناپذیری تیم در لالیگا حفظ شد. بعد از تساوی‌های اخیر 2 بر 2 مقابل سلتاویگو و رئال مادرید، به نظر می‌رسید بارسا از دو مانع مهم برای رسیدن به هدف یک فصل بدون شکست عبور کرده. بارسلونا وسط هفته قبل بازی عقب افتاده خود با ویارئال را 5 بر یک برد و تنها دو مسابقه ماند، یکی در زمین لوانته و دیگری در نوکمپ برابر رئال سوسیداد که هفته آینده برگزار می‌شود.
در کنفرانس خبری قبل از مسابقه، والورده اشاره کرد که احتمال تغییراتی در ترکیب تیم در سیوتات د والنسیا وجود دارد: «بازیکنانی هستند که بلافاصله بعد از پایان فصل باید به تیم‌های ملی خود ملحق شوند.» مسی هم یکی از کسانی است که آرژانتین امید زیادی به درخشش او در جام جهانی دارد اما همه موضوع این نبود. بارسلونا موافقت کرده چهارشنبه یک بازی دوستانه با ماملودی سانداونز در آفریقای جنوبی انجام دهد و بر اساس قرارداد، برنده پنج توپ طلا موظف است در این بازی حضور داشته باشد. والورده گفته بود: «با این بازی دوستانه مثل یک جلسه تمرین برخورد می‌کند. دو تیم را به زمین می‌فرستیم و تلاش می‌کنیم به بهترین شکل بازی خود را انجام دهیم.»
هر دلیلی پشت تصمیم کنارگذاشتن مسی بود، بارسلونا بدون فوق‌ستاره خود عملکرد خوبی نداشت و قهرمان فصل 5 بر یک عقب افتاد هر چند در نهایت 5 بر 4 شکست خورد.
دو گل از امانوئل بواتنگ در نیمه اول حاصل تغییر در قلب دفاع بود که توماس فرمالن و یری مینا در آن بازی می‌کردند و اگرچه فیلیپه کوتینیو یکی را پاسخ داد اما تیم میزبان اوایل نیمه دوم به وسیله انیس باردی به گل رسید و بواتنگ و باردی دو گل دیگر زدند اما بارسا با حضور جرارد پیکه به جای فرمالن مصدوم برگشت، کوتینیو هت‌تریکش را کامل کرد و لوییس سوارس از روی نقطه پنالتی گل چهارم را زد.
اما برای بارسلونا کافی نبود. بدون مسی، خبری از فصل بدون شکست لالیگا نیست و با وجود آنکه دوگانه قهرمانی گرفتند، با این باخت کمی از ارزش فصل درخشان تیم کم شد. هواداران بارسلونا فکر می‌کنند که شاید این شکست صورت نمی‌گرفت اگر آن بازی تجاری را قبول نمی‌کردند و حالا باید تماشا کنند که رقیبشان برای سومین قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان مبارزه می‌کند. اگر در کیف، لیورپول را ببرند، دستاورد رئال تاریخی خواهد بود نه مثل عملکرد بارسلونا در این فصل که با بازی غیرقابل توجیه یکشنبه از دست رفت.
منبع: سایت گل
 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر