فوتبال ایران / شناسه خبر: 77219 / تاریخ انتشار : 1397/2/24 15:55
|
نورافکن جانشین ابراهیمی، خسرو به جای داریوش

دو، دوتای شفر، چهارتا می‌شود؟

ماراتن نفسگیر شفر و قلعه‌نویی که هر دو قصد ندارند به دیگری باج دهند سه‌شنبه شروع می‌شود و می‌توان به دلیل اتفاقات اخیر شفر را بدشانس‌تر از قلعه‌نویی دانست.

ایران ورزشی آنلاینمهدیه دریابیگی / کار شفر برای انتقام از قلعه‌نویی سخت شد. سرمربی آلمانی استقلال در لیگ برتر و جام حذفی کمتر طمع شکست را چشید اما این مربی دو بار مقابل سرمربی سابق استقلال دست‌های خود را به حالت تسلیم بالا برد. به طور حتم شفر نمی‌خواهد که برای سومین بار از قلعه‌نویی شکست بخورد ضمن اینکه صعود به مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی را نیز از دست بدهد. به همین دلیل فردا سعی می‌کند تمام توان خود را به کار بگیرد تا بتواند سرمربی ذوب را شکست دهد اما در این میان شفر ابزار لازم را ندارد و کارش از این بابت سخت است. شفر بارها امید ابراهیمی را فرمانده تیم خود خوانده است اما این فرمانده روز سه‌شنبه غایب حتمی استقلال خواهد بود و این می‌تواند یکی از مهم‌ترین مشکلات استقلال مقابل ذوب باشد.

سخت‌ترین آزمون شفر از زمان حضورش در استقلال آخرین بازی او با این تیم در فصل جاری است.
دیداری آسیایی برابر یک حریف داخلی با یک مربی نام آشنا به نام امیر قلعه‌نویی. دیداری که قسمت اول آن در اصفهان به سود تیم قلعه‌نویی خاتمه یافت تا شفر برای آن که پایان خوشی با استقلال داشته باشد، محکوم به پیروزی در این بازی باشد.
دست شفر مثل همیشه برای این بازی باز نیست و بعضی از مهره‌های تاثیرگذار وی به دلیل مصدومیت شرایط بازی ندارند و یا در شرایط آرمانی قرار ندارند.
داریوش شجاعیان بازیکنی است که قطعا آخرین دیدار فصل آبی‌پوشان را از دست خواهد داد. شدت مصدومیت این بازیکن به حدی است که حتی نیم فصل نخست فصل آینده هم قادر به همراهی کردن آبی پوشان نیست.
وضعیت امید ابراهیمی هم به درستی مشخص نیست و تکلیف حضور این بازیکن در آخرین دیدار آبی پوشان امروز مشخص خواهد شد. مامه تیام مهاجم گلزن آبی‌پوشان هم به تازگی از بند مصدومیت رها شده و حضور او در بازی مشخص می‌کند که به شرایط آرمانی بازگشته یا خیر.
سرمربی کهنه کار و باتجربه آبی‌پوشان باید در این آخرین آزمون، سخت‌ترین و حساس‌ترین تصمیمات را برای پرکردن جای خالی بازیکنان غایب تیمش بگیرد.
احتمال نیمکت نشینی تیام در این دیدار کم است. شفر به راحتی از آخرین شانس‌هایش برای عبور از مانع سخت ذوب آهن نخواهد گذشت. به همین دلیل است که از قید استفاده از تیام حتی در شرایط غیر آرمانی هم نخواهد گذشت.
در صورتی که تیم پزشکی آبی‌پوشان ریسک روی سلامتی امید ابراهیمی را نپذیرد و شفر امکان استفاده از این بازیکن را نداشته باشد، امید نورافکن بهترین و یا بهتر بگوییم تنها گزینه‌ای است که شفر برای پر کردن جای خالی ابراهیمی روی او حساب می‌کند. در این صورت ترکیب ابراهیمی - باقری جای خود را به ترکیب نورافکن - باقری خواهد داد و اسماعیلی و جباروف دیگر بازیکنانی هستند که شانس بالایی برای حضور در ترکیب ثابت آبی‌ها دارند.
داریوش شجاعیان غایب حتمی استقلال در این بازی خواهد بود. بازیکنی که با پارگی رباط صلیبی مواجه شده و پس از این بازی نیز پای خود را به تیغ جراح خواهد سپرد.
شفر چاره‌ای ندارد جز اینکه با دیگر داشته‌هایش جای خالی این هافبک خلاق را پر کند.
 خسرو حیدری محتمل‌ترین بازیکنی است که ممکن است شفر در این بازی از وی به جای شجاعیان استفاده کند. ترکیب خسرو حیدری - وریا غفوری بارها در جناح راست استقلال در این فصل شکل گرفته و معمولا هم امتحان موفقی پس داده.
آخرین حضور خسرو حیدری در ترکیب استقلال با پاس گل منجر به قهرمانی آبی‌پوشان در فینال جام حذفی همراه بود و این نشان می‌دهد حیدری می‌تواند گزینه‌ای قابل اطمینان در این بازی مهم باشد.
همانطور که از دست دادن قهرمانی جام حذفی برای شفر کابوس بود، شکست دوباره مقابل ذوب هم می‌تواند کابوس دیگر باشد. قلعه‌نویی به هت‌تریک شکست شفر فکر می‌کند و در مقابل هم سرمربی آلمانی استقلال سعی می‌کند دو شکست قبلی را به کمک هواداران تلافی کند.
شفر طی روزهای گذشته چندین جلسه هم با دستیاران خود داشته است. غیبت چند بازیکن کلیدی تیم از جمله امید ابراهیمی و داریوش شجاعیان می‌تواند معادلات فکری این مربی را به هم بریزد و او باید مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشد.
می‌توان حدس زد که امید نورافکن برای پست امید ابراهیمی بهترین گزینه باشد و همچنین خسرو حیدری هم جانشین خوبی برای داریوش شجاعیان است. هر چند که دیروز شفر زوج امید نورافکن و بویان را هم امتحان کرد ولی بعید است در چنین بازی مهمی که استقلال نیاز به برد حتمی دارد به بویانی بازی دهد که طی این چند وقت اخیر از نحوه حتی تمرین کردنش ناراضی بوده است.
آخرین شانس استقلال برای رسیدن به مرحله بعدی در بازی‌های آسیایی حضور نود دقیقه‌ای در ورزشگاه آزادی است و به طور حتم نگرانی اصلی شفر گل نخوردن شاگردانش است چون اگر چنین بدشانسی استقلال بیاورد باید با زدن سه گل به فکر راهیابی به مرحله بعدی باشد.
ماراتن نفسگیر شفر و قلعه‌نویی که هر دو قصد ندارند به دیگری باج دهند سه‌شنبه شروع می‌شود و می‌توان به دلیل اتفاقات اخیر شفر را بدشانس‌تر از قلعه‌نویی دانست. در روزی که استقلال به گل نخوردن نیاز دارد تا خواسته‌های مربی‌اش را اجرا کند، دستکش چسبناک مهدی رحمتی نیز می‌تواند یکی از عامل‌ها برای رسیدن به برد باشد. رحمتی به‌عنوان لیدر استقلال هم می‌تواند آنچه به لحاظ مصدومیت‌ها باعث کم و کاستی استقلال شده  جبران کند.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر