فوتبال ایران / شناسه خبر: 77215 / تاریخ انتشار : 1397/2/24 13:40
|

جدایی حقیقی از ساندسوال / مارکوپلو 3 ماه دوام آورد

داستان حقیقی و ساندسوال تنها بعد از 3 ماه به پایان رسید، آن هم در آستانه جام جهانی و روزهایی که همه بازیکنان در تلاش برای درخشش در تیم‌های باشگاهی‌شان هستند.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / بعد از ماه‌ها جست و جو برای انتخاب تیم، اویل فصل بود که علیرضا حقیقی تصمیم گرفت با مدیران باشگاه ساندسوال در لیگ سوئد پای میز مذاکره بنشیند و قراردادی به مدت 6 ماه امضا کند. از مدت قرارداد مشخص بود که حقیقی چه اهدافی در سر دارد. او می‌خواست فقط قبل از جام جهانی عضو یک باشگاه باشد و با این تصمیم بخت خود را برای حضور در فهرست تیم ملی بالا ببرد. بخصوص که کی‌روش پیش‌تر نشان داده بود علاقه ویژه‌ای به سبک دروازه‌بانی حقیقی دارد و بازی در لیگ سوئد هم بهانه‌ای می‌شد برای دعوت دوباره او به اردوی تیم ملی که این اتفاق رخ نداد.

---

با توجه به اینکه حقیقی در تمرین‌های پیش فصل ساندسوال حضور نداشت، سرمربی این تیم هم نمی‌توانست به محض ورود این دروازه‌بان 30 ساله، دروازه تیمش را به او بسپارد و ویلیام اسکلینن را روی نیمکت بنشاند. دروازه‌بانی که یکی از امیدهای فوتبال سوئد در پست دروازه‌بانی محسوب می‌شود. بنابراین حقیقی برای 5 هفته متوالی روی نیمکت نشست و یک بار هم از روی سکوها بازی ساندسوال را تماشا کرد.
نتایج امیدوارکننده ساندسوال باعث شد تا جوئل سیدرگرین به ترکیب تیمش، بخصوص درون دروازه دست نزند و در هر 7 بازی از اسکلینن استفاده کند. ساندسوال هم تا پایان هفته هفتم 12 امتیاز کسب کرد و در رده ششم جدول قرار گرفت. همین نا‌امیدی و دوری از ترکیب ساندسوال صبر حقیقی را لبریز کرد تا او یک تصمیم ناگهانی بگیرد و همه را شوکه کند. تصمیم علیرضا هم جدایی از ساندسوال، تنها 3 ماه پس از امضای قرارداد بود. علیرضا که از جوئل قول بازی گرفته بود بعد از درگیری و فسخ قرارداد، این مربی را دروغگو خطاب کرد: «من، جوئل و 2 دستیارش با هم صحبت کردیم. البته آنطور که در رسانه‌ها نوشتند درگیری لفظی و آتشینی نداشتیم. به هم دست دادیم و جدا شدیم. متاسفانه جوئل و دیگر مدیران باشگاه ساندسوال هیچ ‌کاری برای من انجام ندادند. آنها به من دروغ گفتند و با آینده من بازی کردند چون به من قول بازی داده بودند، قراردادم را امضا کردم. حتی پیشنهادی دیگر در لیگ‌های بهتر از سوئد با درآمد بیشتری به من شده و قرار بود دروازه‌بان ذخیره این تیم‌ها باشم. ساندسوال را به این دلیل انتخاب کردم که فرصت بازی به دست بیاورم. چندین بار با جوئل صحبت کردم و شرایط خودم را برای او توضیح دادم. او هیچ‌گاه به من پاسخ روشنی نداد و الان هم می‌گوید دلیل بازی نکردنم انتقال دیرهنگام من به تیم ساندسوال بود.»
حقیقی که امیدوار بود بعد از بازی برای ساندسوال به فهرست تیم ملی برگردد حالا حضور در روسیه را از دست رفته می‌بیند: «در لیگ برتر سوئد مرا به خوبی، از فصل گذشته و با تیم اسکیلستونا می‌شناسند. 3 بازی اول را به دلیل مصدومیت از دست داده بودم اما پس از آن بهترین تمرین‌ها را از انجام دادم. مدیران باشگاه ساندسوال می‌دانستند چه دروازه‌بانی را خریده‌اند. وقتی مرا جذب کردند اطلاع داشتند که نیاز به زمان و بازی برای همراهی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 روسیه دارم. در این شرایط هیچ فرصتی برای نمایش خودم نداشتم و واقعا ناراحتم چون شاید جام جهانی را از دست بدهم.»
جوئل سیدرگرین اما نظر دیگری دارد. سرمربی ساندسوال می‌گوید: «ما در راه‌های جداگانه‌ای گام برمی‌داریم. نمی‌دانم علیرضا حقیقی الان به خانه‌اش رفته یا نه اما دیگر پیش ما نخواهد بود. او در چند مرحله وقتی دید شانسی برای بازی ندارد ناامید شد. اخیراً بحثی نیز میان ما به ‌وجود آمد، چون او باور نداشت که نباید بازی کند. من این ناامیدی حقیقی از حضور در جام جهانی را درک می‌کنم اما این روش کاری‌ام است. قول می‌دهم هیچ بازیکنی در تیمم با چنین روش‌هایی بازی نکند.»
داستان حقیقی و ساندسوال تنها بعد از 3 ماه به پایان رسید، آن هم در آستانه جام جهانی و روزهایی که همه بازیکنان در تلاش برای درخشش در تیم‌های باشگاهی‌شان بودند تا نظر مثبت کی‌روش را جلب کنند. حقیقی در چنین شرایطی همه شانس‌هایش برای بازگشت به تیم ملی را از دست داد. او مدت‌ها از بازی باشگاهی دور بوده و حالا هم در تیم ملی جای خود را به دروازه‌بان‌هایی چون علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری، امیر عابدزاده، حسین حسینی و حامد لک داده است.
حالا با اعلام اسامی تیم ملی مارکوپلوی فوتبال ایران که در سال‌های اخیر بازی در تیم‌های مختلفی از روسیه، پرتغال و سوئد را تجربه کرده باید جام جهانی را از تلویزیون تماشا کند. درست برخلاف 4 سال قبل که در چنین روزهایی به دروازه‌بان ثابت تیم ملی تبدیل شد و در برزیل 3 بازی برای ایران انجام داد.

 

کلیدواژه
علیرضا حقیقی
captcha
تازه ها
بیشتر