فوتبال ایران / شناسه خبر: 77150 / تاریخ انتشار : 1397/2/19 20:38
|

هافبک‌های کی‌روش یکی یکی می‌روند / تشدید بحران در خط میانی تیم ملی

امید ابراهیمی در بازی با ذوب آهن مصدوم شد تا نگرانی سرمربی تیم ملی بیشتر شود. در حال حاضر دژاگه و شجاعی هم مصدومند.

ایران ورزشی آنلاین / کارلوس کی‌روش در یکی از آخرین مصاحبه‌هایش مدعی شد که ترکیب تیم ملی برای جام جهانی روسیه را تقریبا در ذهن دارد و تنها درباره یکی از مدافعان میانی و هافبک دفاعی‌اش تردید دارد. این همان چیزی است که رسانه‌ها هم بارها در بررسی فنی تیم ملی به آن اشاره کرده‌اند.

دست کی‌روش در فاز تهاجمی کاملا باز است و گوش‌ها و مهاجمان آماده‌ای دارد، تا جایی که ممکن است نتواند برخی از آنها را به روسیه ببرد. در عوض در فاز دفاعی گزینه‌های مطمئنی در دسترس سرمربی تیم ملی نیست و او گزینه‌های مختلفی را بررسی کرده تا بتواند به بهترین ترکیب برسد.

در این شرایط مصدومیت‌ها بدترین اتفاق برای تیم ملی و کی‌روش است و می‌تواند اوضاع را از چیزی که هست بدتر کند. دژاگه در این سال ها یکی از مهره‌های کلیدی کی‌روش بوده و حتی در روزهایی که تیمی نداشت هم در تیم ملی بازیکنی کلیدی بود. به نظر می‌رسید انتقال اشکان به ناتینگهام فارست کمک می‌کند که او در شرایط مسابقه باشد و در بهترین وضعیت به اردوی تیم ملی برگردد. او حتی برای این تیم در چمپیونشیپ به میدان رفت، ولی در جریان یکی از تمرینات مصدوم و مجبور به جراحی زانویش شد. دژاگه بعد از جراحی به تهران آمده و دوران بازیابی را طی می‌کند، ولی هنوز به شرایط بازی برنگشته و مشخص نیست تا شروع بازی‌های تیم ملی بتواند کاملا آماده شود.

مسعود شجاعی، بازیکن هم‌پست اشکان هم این روزها مصدوم است. او در آاک مصدوم شده و در بازی‌های آخر فصل هم نتوانست بازی کند. او این روزها در یونان مشغول فیزیوتراپی است ولی مشخص نیست که به فینال شنبه جام حذفی مقابل پائوک برسد. کی‌روش منتظر است مسعود هرچه زودتر به تهران برگردد تا وضعیت پای او را از نزدیک بررسی کند.

سومین مصدوم تیم ملی در این پست امید ابراهیمی است که در بازی رفت استقلال مقابل ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیب دید. در نیمه اول بازی تکل خشن کی‌روش روی پای ابراهیمی را داور حتی خطا هم نگرفت، ولی ضربه به قدری شدید بود که او به سختی به بازی ادامه داد و مشخص شد که استخوان روی پایش هم ترک خورده. این مشابه مصدومیتی است که پیش از این بکام و رونی داشتند، ولی توانستند برای جام جهانی 2002 و 2006 آماده شوند.

دیروز گزارش‌های متناقضی درباره مصدومیت ابراهیمی منتشر شد، ولی حضورش در بازی برگشت مقابل ذوب‌آهن مشخص نیست و هنوز نمی‌توان گفت که او چه زمانی می‌تواند بازی کند. به نظر می‌رسد ابراهیمی یکی از بازیکنانی باشد که کی‌روش روی او برای جام جهانی حساب کرده و مصدومیتش شرایط مربی پرتغالی را سخت‌تر خواهد کرد.

این سه هافبک باتجربه اگر نتوانند به شرایط بازی برسند، کی‌روش مجبور می‌شود در برنامه‌هایش برای جام جهانی تجدید نظر کند. تنها مهره مطمئن کی‌روش برای خط میانی سعید عزت‌اللهی است که در بازی مقابل مراکش محروم است. او تاوان اخراج در بازی مقابل کره جنوبی در مرحله مقدماتی را می‌دهد و بازی مقابل مراکش دومین جلسه محرومیت او خواهد بود.

جانشین‌های نامطمئن

علی کریمی، دیگر هافبک تیم ملی است که در بازی‌های تدارکاتی اخیر آمادگی خوبی نداشته و با سپاهان هم نتوانسته نمایش قابل قبولی داشته باشد. انتظار می‌رود کریمی هم در فهرست تیم ملی باشد، ولی کی‌روش نمی‌تواند روی او به عنوان یک جانشین مطمئن حساب کند.

دیگر بازیکنانی که در روزهای اخیر برای این پست محک خوردند هم شرایط خوبی ندارند. کمال کامیابی‌نیا که در مقطعی توانسته بود خودش را به ترکیب تیم ملی برساند، در این فصل افت کرده و به خاطر مصدومیت مزمن کتف شرایط نامعلومی دارد.

اکبر ایمانی و احمد عبدالله‌زاده، دو هافبک دیگری هستند که کی‌روش در ماه‌های قبل دعوت کرد و در بازی‌های دوستانه به زمین فرستاد، ولی در اردوهای اخیر خبری از آنها نبوده و به نظر می‌رسد که روی آنها حساب باز نمی‌کند.

امید نورافکن، دیگر هافبکی است که به تیم ملی دعوت شد، ولی در بازی دوستانه در پست گوش چپ به کار گرفته شد و به نظر می‌رسد کی‌روش معتقد است این هافبک جوان هنوز تجربه کافی برای بازی در جام جهانی ندارد.

در این شرایط کی‌روش تا پایان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و بازگشت بازیکنان شاغل در اروپا صبر می‌کند و اگر گزینه‌های اصلی او شرایط خوبی نداشتند، ممکن است مجبور به دعوت بازیکنان جدیدی شود.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر