فوتبال ایران / شناسه خبر: 77090 / تاریخ انتشار : 1397/2/18 00:44
|

پرسپولیس، بی‌دفاع

حالا پرسپولیس در تهران باید حتما مقابل الجزیره برنده باشد وگرنه حذفی دردناک خواهد داشت.

ایران ورزشی آنلاین / دوشنبه 17/2/97، دیدار رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2018، ساعت:20، تماشاگر:1500 نفر

الجزیره 3
گل‌ها: علی مبخوت (52)، رومارینیو (76) و مسلم فایز (5+90)
پرسپولیس 2
گل‌ها: علی علیپور (42) و گادوین منشا (86 – پنالتی)
داور: کیمورا هیرویوکی (ژاپن)
کمک‌ها: کارا کامی ساتوشی و میهارا جو
اخطار: کمال کامیابی‌نیا و بشار رسن (پرسپولیس) و سالم رشید، رومارینیو و علی خصیف (الجزیره)
بازیکن برتر: علی مبخوت (الجزیره)
الجزیره: علی خصیف، محمد فوزی (87- زاید عامری)، مسلم فایز، محمد المسلمی، مبارک بوصوفا، سالم راشد، یعقوب الحوسنی (46- احمد الهشمی)، محمد العطاس، خلیفه الحمادی‌، علی مبخوت و رومارینیو داسیلوا
سرمربی: هنک تن کاته
پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، صادق محرمی، حسین ماهینی، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا (88- شایان مصلح)، وحید امیری، سیامک نعمتی (75- بشار ر‌سن)، فرشاد احمدزاده و علی علیپور (70- گادوین منشا)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

پرسپولیس که به خاطر عملکرد خوب خط دفاعش در لیگ قهرمانان پیش آمده بود، بار دیگر در یک بازی خارج از خانه سه گل خورد و خط دفاعی این تیم با تغییرات اعمال شده نمره منفی گرفت.
پرسپولیس با همان ترکیبی که از یک هفته قبل می‌شد حدس زد در ابوظبی مقابل الجزیره‌ای قرار گرفت که تمام بازیکنان اصلی‌اش را در اختیار داشت. تیم برانکو که ظاهرا یاد گرفته در خانه حریف بی محابا حمله نکند و با احتیاط پیش برود در مصاف با حریفی که ظاهرا چندان پرقدرت هم به نظر نمی‌رسید تا حدودی محتاطانه حمله می‌کرد و ابتدا سعی در بسته نگه داشتن دروازه‌اش داشت.
پرسپولیس در نیمه نخست موقعیت‌های بسیار کمی ساخت اما در واپسین دقایق از نخستین موقعیت جدی خود یک گل زیبا ساخت تا برنده به رختکن برود. دقیقه 4 نخستین شانس نسبی سرخ‌ها با سانتر احمدزاده و ضربه عجیب نعمتی از دست رفت‌. دقیقه 13 بیرانوند برای دومین بار ارسال خطرناک بازیکن الجزیره را دفع کرد تا مبخوت نتواند خطری جدی بیافریند. در بیست دقیقه ابتدایی آنچه در نمایش پرسپولیس مشهود بود نفوذهای محرمی و همکاری‌اش با احمدزاده بود که جناح راست را فعال کرده بود، در عوض امیری خیلی کم در زمین دیده شد چرا که ماهینی بیشتر در زمین خودی بود و نفوذ نمی‌کرد.
پرسپولیس در دقیقه 25 و در یکی از معدود کارهای ترکیبی موفقش می‌توانست با شوت علیپور موقعیتی جدی بیافریند که ضربه او بلاک شد و راهی به دروازه حریف نیافت. دقایقی بعد وقتی توپ از میان پاهای ماهینی رد شد یک پاس عرضی می‌توانست دروازه پرسپولیس را بلرزاند اما توپ از جلوی پای مبخوت عبور کرد و محرمی که در حمله یکی از بهترین‌های تیمش بود این موقعیت را کنترل کرد.
دقیقه 42 اما کار ترکیبی عالی پرسپولیسی‌ها در میانه زمین با پاس نعمتی به امیری و ارسال زیبای او منجر شد و در نهایت ضربه سر تماشایی علیپور سرخ‌ها را به گل برتری رساند. در ادامه این نیمه احمدزاده هم موقعیتی نصف و نیمه روی دروازه الجزیره ایجاد کرد که این موقعیت هدر رفت تا تیم برانکو با همان یک گل اندوخته به رختکن برود.
با شروع نیمه دوم به نظر می‌رسید الجزیره برای جبران گل خورده وارد زمین شده و با انگیزه است اما به نظر نمی‌ر‌سید کنترل این تیم در فاز حمله چندان دشوار باشد تا جایی که گاف‌های مدافعان پرسپولیس آغاز شد. بعد از شوت زمینی رومارینیو و کرنر خطرناکی که توپ اتفاقی به پای مبخوت خورد اشتباه شجاع خلیل‌‌زاده باعث شد بازیکن تازه‌وارد الجزیره، مبخوت خطرناک را صاحب توپ کند و این بازیکن با مانور مقابل انصاری و شجاع با شوتی غیر قابل مهار دروازه بیرانوند را فرو بریزد.
بعد از این گل پرسپولیس که باز هم به هم ریخته به نظر می‌رسید نتوانست موقعیت بسازد تا اینکه تغییرات برانکو در بیست دقیقه باقیمانده آغاز شد. با این حال به محض تغییر دوم برانکو اشتباه مدافعان پرسپولیس باعث شد رومارینیو با پاس عمقی مبخوت راهی دروازه بیرانوند شود و در مصاف تک به تک به راحتی شوک دوم را به سرخ‌ها وارد سازد.
پرسپولیس که برای جبران این گل خورده بی‌برنامه جلو آمده بود در پی یک اتفاق و با برخورد توپ به دست عطاس صاحب پنالتی شد تا فرصت بازگشت را پیدا کند. عجیب اینکه منشا پشت توپ ایستاد و در جدال با خصیف با تجربه ناکام بود اما داور سختگیر ژاپنی به خاطر حرکت زودتر از موعد خصیف دستور به تکرار پنالتی داد که این بار منشا توپ را به راحتی تبدیل به گل کرد.
نتیجه مساوی پر گل می‌توانست برای پرسپولیس مناسب باشد اما در آخرین ثانیه‌ها خطای بی مورد روی بازیکنان الجزیره و ضربه ایستگاهی با ضرب سر تمام کننده خلیف مبارک پرسپولیس را متحمل شکست تلخی کرد. شکستی که رد پای مدافعان میانی پراشتباه این تیم در آن مشخص بود و جای خالی سیدجلال به وضوح دیده شد. حالا پرسپولیس در تهران باید حتما مقابل الجزیره برنده باشد وگرنه حذفی دردناک خواهد داشت، آن هم در حالی که همه این تیم را مقابل الجزیره افت کرده، برنده و از پیش صعود کرده می‌دانستند.

کتف کمال در رفت، به بازی برگشت نمی‌رسد
در دقایق پایانی بازی پرسپولیس مقابل الجزیره کامیابی‌نیا از ناحیه کتف دچار مصدومیت شد و میدان را ترک کرد. با توجه به شرایطی که این بازیکن داشت و مشخص بود درد زیادی می‌کشد. مشخص بود که کتف بازیکن پرسپولیس مجددا در رفته باشد. شدت این آسیب‌دیدگی به حدی بود که وی مستقیما برای مداوا به رختکن منتقل شد. بلافاصله بعد از بازی برانکو تایید کرد کتف کمال در رفته و او بازی برگشت را از دست خواهد داد.


درگیری بین هواداران پرسپولیس و الجزیره
بعد از گل سوم الجزیره که در دقایق پایانی به ثمر رسید بازیکنان این تیم و نیمکت‌نشینان به داخل زمین ریختند که با اعتراض مربی دروازه‌بان‌های پرسپولیس ایگور پانادیچ همراه شد. پانادیچ بسیار ناراحت بود و با دست به آنها نشان می‌داد که بازی برگشتی هم در راه است. از طرفی بازیکنان الجزیره پس از سوت پایان بازی به سمت هواداران رفتند و خوشحالی خود را با آنها تقسیم کردند. روی سکوها اما‌ بین هواداران پرسپولیس و الجزیره درگیری لفظی شدیدی پیش آمد که در نهایت ختم به خیر شد. ماساژور پرسپولیس هم با هواداران اماراتی جر و بحث شدیدی داشت که با دخالت سیدجلال حسینی و عالیشاه این ماجرا به پایان رسید. پس از سوت پایان بازی هواداران پرسپولیس برای دقایقی روی سکوها نشستند و ناراحتی خود را به این شکل نشان دادند.

 

 

کلیدواژه
پرسپولیس
captcha
تازه ها
بیشتر