فوتبال ایران / شناسه خبر: 77063 / تاریخ انتشار : 1397/2/17 14:29
|
اسباب‌کشی برانکو

25 اردیبهشت، روز جدایی ایوانکوویچ از پرسپولیس

اثاث کشی برانکو آخرین خبر از این سلسله اخبار درباره جدایی برانکو است، همان چه می‌تواند داستان تازه‌ای با بازیگری برانکو در لوکیشن پرسپولیس باشد.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / ماجرای ادامه همکاری برانکو ایوانکوویچ و باشگاه پرسپولیس هر روز پیچیده‌تر می‌شود. نه قراردادی امضا شده و نه توافقی روی کاغذ رفته.

همه چیز در حد حرف است و البته برانکو هم نمی‌تواند این شرایط را بپذیرد. به همین دلیل این روزها ادامه همکاری او با پرسپولیس به یکی از مهم ترین دغدغه‌های گرشاسبی و همکارانش تبدیل شده است. برانکو خواسته‌هایی از پرسپولیس دارد که هنوز برآورده نشده.
این خواسته‌ها هم مالی است و هم فنی. یکی از مشکلات این مربی محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات است. مساله‌ای که قطعا باعث تضعیف پرسپولیس در فصل بعد می‌شود. قرارداد گروهی از بازیکنان به پایان رسیده و باشگاه هم تلاشی برای مذاکره با آنها انجام نداده. این یکی از مشکلاتی است که برانکو را برای ادامه حضور در پرسپولیس مردد کرده.
برانکو البته با پرسپولیس بحث مالی هم دارد. او در 2، 3 فصل اخیر 2 عنوان قهرمانی به دست آورده و این تیم را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسانده.
بنابراین افزایش قرارداد یک انتظار منطقی از سوی اوست اما باشگاه پرسپولیس مبلغ چندانی روی قرارداد برانکو نمی‌گذارد و همین بهانه‌ای است برای این مربی که مذاکره با تیم‌های دیگر را آغاز کند.
فدراسیون فوتبال ازبکستان از ماه‌ها قبل تلاش برای همکاری با کی‌روش و برانکو را آغاز کرده. مذاکره میان کی‌روش و فدراسیون فوتبال ازبکستان، وقتی که به بحث مالی رسید بی نتیجه ماند. سرمربی تیم ملی درخواست حقوق سالانه 3/1 میلیون دلاری کرد که با پاسخ منفی ازبکستان مواجه شد.
به همین دلیل فدراسیون فوتبال ازبکستان سراغ برانکو آمد تا این مربی را پس از پایان قرارداد با پرسپولیس جذب کند. پیشنهاد ازبکستان جدی است، با دستمزد حدودا 1/5 میلیون دلار در سال. البته پاداش‌هایی نیز برای برانکو در نظر گرفته شده که دستمزد او را به 2 میلیون دلار می‌رساند.
این پیشنهاد و البته مشکلاتی که برانکو برای ادامه همکاری با پرسپولیس پیش رو دارد باعث شده تا این مربی مذاکره با تیم‌های خواهان خود را آغاز کند.
 شاید هم پس از قهرمانی با پرسپولیس، حالا بهترین زمان ممکن باشد تا برانکو از پرسپولیس جدا شود و نامش همیشه سر زبان‌ها باشد.
گویا برانکو تصمیم خود را گرفته و این چیزی نیست جز جدایی. او شنبه آینده – 22 اردیبهشت- اسباب خود را به وسیله باربری کارگو به کرواسی می‌فرستد و خودش هم 25 اردیبهشت، یعنی شب بازی برگشت مقابل الجزیره به زاگرب می‌رود.
 آن روز شاید آخرین روز کاری برانکو و پرسپولیس باشد. وداعی تلخ که می‌تواند با برد مقابل الجزیره همراه شود.

پرسپولیس اگرچه جام را بالای سر برده اما گرشاسبی بعد از قهرمانی پرسپولیس پروژه‌های مهمی را زمین گذاشته است. تیمی که از پنجره نقل و انتقالات محروم است، دست کم باید تا امروز تکلیف مربی‌اش را روشن می‌کرد تا بتواند با بازیکنان آسان‌تر به توافق برسد اما در پرسپولیس این موضوعات انگار چندان حساسیت برانگیز نیست. مساله جدایی برانکو آرام آرام از یک شایعه به یک خبر تبدیل شده و مساله تمدید با بازیکنان نیز بلاتکلیف است. حتی معلوم نیست که در مدیریت پرسپولیس چه تغییراتی پدید می‌آید. همه این موارد می‌تواند نگرانی‌هایی را برای پرسپولیس پدید بیاورد.

اثاث کشی برانکو آخرین خبر از این سلسله اخبار درباره جدایی برانکو است، همان چه می‌تواند داستان تازه‌ای با بازیگری برانکو در لوکیشن پرسپولیس باشد.

captcha
تازه ها
بیشتر