فوتبال ایران / شناسه خبر: 77042 / تاریخ انتشار : 1397/2/14 21:21
|

قرعه کشی جام ملت های آسیا / قرعه خوب با دست دایی

تیم ملی ایران در گروه چهارم جام ملت های آسیا با تیم های عراق، ویتنام و یمن همگروه شد.

ایران ورزشی آنلاین / قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا 2019 ساعتی پیش در برج خلیفه دبی برگزار شد و تیم ملی در گروه D باید با عراق، ویتنام و یمن بازی کند. انتخاب گوی‌های تیم‌های سرگروه به عهده علی دایی بود و می‌توان گفت که او قرعه خوبی برای تیم ملی برداشت.

این نخستین دوره است که جام ملت‌های آسیا با 24 تیم برگزار می‌شود و تیم‌های اول و دوم به همراه چهار تیم برتر سوم به مرحله یک هشتم نهایی می‌رسند. تیم ملی در صورت سرگروهی با تیم سوم یکی از گروه‌های B، E یا F روبه‌رو می‌شود و در صورت دوم شدن باید با برنده گروه E بازی کند.

در این مراسم تاج، رییس فدراسیون فوتبال حضور داشت، ولی کی‌روش به دبی نرفته بود. از چهره‌های مشهور حاضر در مراسم می‌توان به لیپی و زاکه‌رونی، سرمربیان چین و امارات اشاره کرد.

مراسم با سخنان رییس فدراسیون فوتبال امارات و رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا، شیخ سلمان شروع شد. در ادامه از جام جدیدی که برای این مسابقات طراحی شده رونمایی شد و توپ و عروسک‌های مسابقات هم معرفی شدند. نام نمادهای این مسابقات پسر نوجوانی به نام منصور و عقابی به نام زهرا است. طبق قرارداد AFC با مولتن، این شرکت ژاپنی توپ‌های مسابقات را تامین می‌کند. مسابقات قرار است در چهار شهر دبی، ابوظبی، شارجه و العین و در هفت ورزشگاه برگزار شود. به تیم قهرمان مسابقات 5 میلیون، تیم دوم 3 میلیون و تیم‌های بازنده نیمه‌نهایی یک میلیون دلار پاداش تعلق می‌گیرد.

پیش از شروع قرعه‌کشی مجری مراسم مصاحبه‌ای با علی دایی داشت و از او پرسید آیا ممکن است ایران جام جدید را برای نخستین بار بالای سر ببرد. کاپیتان سابق تیم ملی پاسخ داد: «آخرین قهرمانی ایران به سال 1976 برمی‌گردد و امیدوارم این جام را ببریم و به هواداران‌مان تقدیم کنیم.»

پیش از برداشتن قرعه تیم‌های سرگروه مجری از دایی درباره گروه مورد علاقه‌اش برای ایران پرسید که او گفت: «فرقی نمی‌کند، چون اگر می‌خواهید قهرمان شوید باید همه را ببرید.»

گروه‌های شش‌گانه مسابقات به شرح زیر است:

گرو A: امارات، تایلند، هند، بحرین

گروه B: استرالیا، سوریه، فلسطین، اردن

گروه C: کره‌جنوبی، چین، قرقیزستان، فیلیپین

گروه D: ایران، عراق، ویتنام، یمن

گروه E: عربستان، قطر، لبنان، کره‌شمالی

گروه F: ژاپن، ازبکستان، عمان، ترکمنستان

captcha
تازه ها
بیشتر