فوتبال ایران / شناسه خبر: 76981 / تاریخ انتشار : 1397/1/29 15:39
|

در گیر و دار پرسپولیس:‌ ای داد از رقیبان

در گیر و دار پرسپولیس، در این شور قهرمانی و دردسر محرومیت، پرسپولیسی‌ها باید مراقب رشد رقیبان باشند.

ایران ورزشی آنلاین / پرسپولیس حتی اگر از پنجره نقل و انتقالات محروم نبود، باز هم در فصل آینده با چالش‌های جدی تری از سوی رقیبانش مواجه می‌شد. فراموش نکنیم که در فصل جاری پرسپولیس از بحران‌های استقلال و سپاهان بیشترین بهره را برد و همین بحران رقیبان، اختلاف امتیاز پرسپولیس برای قهرمانی را باعث شد.

فصل آینده اما رقیبان پرسپولیس برای جبران ناکامی پیشین، لیگ را شروع می‌کنند. سپاهان که تا مرز سقوط هم در فصل جاری پس رفته بود، از حالا به فکر خریدهای آنچنانی، تغییر کادر فنی و رویاهای تازه است. شایعات درباره بازگشت امیر قلعه نویی به سپاهان را لابد شنیده‌اید یا شایعاتی دیگر درباره خرید محسن مسلمان و حسین حسینی و بسیاری از ستاره‌های دیگر. این اتفاقات می‌تواند از سپاهان همان قدرتی را بسازد که 5 قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرده و باز هم می‌خواهد تیم قهرمان لیگ برتر باشد. سپاهان تیمی نیست که بحران امسالش دنباله دار شود. آنها همیشه به لطف بودجه‌های آنچنانی ستاره‌ها را مال خود می‌کنند و مدعی می‌شوند. سپاهان از منظر دیگری هم خطری بزرگ برای پرسپولیس است. اصفهانی‌ها بی تردید از حالا به استخدام ستاره‌های بدون قرارداد پرسپولیس هم فکر می‌کنند و این یعنی قدرت گرفتن سپاهان و تضعیف پرسپولیس.
استقلال اما به دلیل ملاحظاتی که هم خانواده بودنش با پرسپولیس پدید می‌آورد، رقیب پرسپولیس در نقل و انتقالات نیست. بعید است استقلالی‌ها بازیکنی از پرسپولیس را در فصل محرومیت قرمزها استخدام کنند. استقلال البته در نقل و انتقالات حتی می‌تواند از سقف امکان خرید بازیکن استفاده نکند. استقلال به خریدهای پرشمار نیاز ندارد و شاید فقط به ترمیم چند پست فکر کند. استقلال در فصل آینده بزرگ‌ترین رقیب برای پرسپولیس است. اگر شفر به کارش در استقلال ادامه دهد، این پیش بینی چندان دشوار نیست که استقلال نزدیک ترین تیم فصل آینده به جام باشد. استقلالی‌ها آزادانه خریدهای تازه‌ای خواهند داشت و تیم بهتری را آماده می‌کنند اما دست پرسپولیس بسته است و باید با نیروی انسانی موجود تیم بسازد.
برای پرسپولیس حتی رقیبان دیگری هم پیدا می‌شوند. پیکان با مجید جلالی سرانجام یک روز باید مدعی شود یا سایپا با علی دایی باید رویاهای تازه‌ای را جست‌وجو کند و اینها یعنی پرسپولیس حریفان سرسخت تری خواهد داشت. ذوب آهن اگر با امیر قلعه نویی ادامه دهد یا حتی اگر قلعه نویی را از دست بدهد، می‌خواهد فصل بعد بیش از امسال مدعی باشد.
محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات یک چالش جدی برای قرمزهاست. اینکه گرشاسبی هر روز دنبال راهکاری برای حل این بحران می‌گردد، به این دلیل است که می‌داند برای ساختن تیم فصل آینده چه دردسرهای بزرگی با ستاره‌های پرادایش خواهد داشت و رقیبان چه نقشه‌هایی در سر دارند. در گیر و دار پرسپولیس، در این شور قهرمانی و دردسر محرومیت، پرسپولیسی‌ها باید مراقب رشد رقیبان باشند.

 

کلیدواژه
پرسپولیس
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/76981
captcha
تازه ها
بیشتر