ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 76967 / تاریخ انتشار : 1397/1/28 14:55
|

دورنمایی از آینده بدون بیل و رونالدو / امید رئال مادرید به ایسکو

رئال مادرید در هر یک از هشت بازی اخیری که بدون بیل و رونالدو به میدان رفته، برده و در محموع 28 گل زده است و نقش ایسکو در این بردها پررنگ بوده است.

ایران ورزشی آنلاین / بن‌هیوارد / یکشنبه شب رئال مادرید بسیار متفاوتی به میدان رفت. در غیاب بیل و رونالدو که استراحت می‌کردند، قدرت دیگر مهره‌های هجومی تیم محک خورد و واقعیتی که مشاهده شد این بود که بازیسازی این تیم برای زدن دو گلی که منجر به پیروزی‌اش در خانه مالاگا شد، بیشتر به عواملی مانند تکنیک انفرادی و پاسکاری‌های صبورانه مربوط می‌شد تا به سرعت و قدرت بدنی و ایسکو پررنگ‌ترین نقش را در این دو مورد داشت.

هافبک 25 ساله کهکشانی‌ها در این فصل از مقاطع سختی گذر کرده است اما او زمانی در اوج باشد، از آن دسته بازیکنانی می‌شود که ارزش دارد بنشینی و بازی‌اش را تماشا کنی و او را به خاطر استعدادی که دارد تشویق کنی حتی اگر هوادار تیمی باشی که این بازیکن آن را ترک کرده باشد. رئال مادرید همین بازی را در آخرین هفته از فصل گذشته با نتیجه 2 بر یک برد و قهرمان لیگ شد. این بار قرار نیست چنین افتخاری در کارنامه کهکشانی‌ها ثبت شود چون بارسلونا در آستانه بردن لیگ است اما یک پیروزی با همان نتیجه در ورزشگاه روسالدا، حداقل منجر به بازگشت کهکشانی‌ها به رده سوم جدول در فاصله 6 هفته به پایان فصل شد.
ایسکو با یک ضربه ایستگاهی زیبا گل اول بازی را زد و این اولین بار در هفت تلاش ایسکو برای زدن گل از روی ضربات ایستگاهی در لالیگا بود که منجر به گل شد و این سوال را در ذهن خیلی‌ها ایجاد کرد که چرا این بازیکن اسپانیایی بیشتر از این، ضربات ایستگاهی رئال را نمی‌زند.
با این حال جشنی به معنای واقعی در ورزشگاه آنوئتا برپا نبود. ایسکو، متولد حومه شهر بنالمادنا، شهری در حومه مالاگا در آندلس است و قبلاً هم سابقه بازی در مالاگا را داشته است.
او وقتی که گل زد، دست‌هایش را به نشانه عذرخواهی از هواداران تیم سابقش بالا برد، هوادارانی که تا گذشته‌ای نه چندان دور او را بی‌حد و حصر ستایش می‌کردند.
با وجود ارائه یک بازی سرسختانه مقابل رئال مادرید که با تیم دومش به میدان رفته بود، مالاگا در رده‌های پایین جدول لالیگا دست و پا می‌زند و فقط 17 امتیاز کسب کرده. به این دلیل بسیار بعید است که این تیم در فصل جاری در لالیگا بماند و با باخت خانگی‌اش مقابل رئال مادرید که یکصدمین برد کهکشانی‌ها با هدایت زین‌الدین زیدان در تمامی رقابت‌ها بود، احتمال سقوطش بیشتر هم شد. در رقم خوردن این سناریو اما نقش هیچ کس به اندازه ایسکو پررنگ نبود. او نه تنها گلزنی کرد بلکه در گل دوم تیمش که توسط کاسمیرو به ثبت رسید هم نقش اصلی را ایفا کرد. نقش ایسکو در پیروزی رئال مادرید زمانی بیشتر به چشم آمد که بعد از خروج او از میدان در میان تشویق هواداران هر دو تیم، دیه‌گو رولان یکی از گل‌های خورده را برای مالاگا جبران کرد.
با چنین نمایشی ایسکو قطعاً شانس خود را برای حضور مقابل بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان افزایش داد اما مهم‌تر از آن امیدی بود که در دل هواداران رئال مادرید برای آینده بدون بیل و رونالدو ایجاد کرد.
آمارها می‌گویند که رئال مادرید در هر یک از هشت بازی اخیری که بدون بیل و رونالدو به میدان رفته، برده و در محموع 28 گل زده است و نقش ایسکو در این بردها پررنگ بوده است. رونالدو شاید دوباره ماشین گلزنی‌اش را روشن کرده باشد اما نه او در رئال مادرید ماندنی خواهد بود نه بیل که از مدت‌ها پیش شایعه رفتنش مطرح شده است.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/76967
captcha
تازه ها
بیشتر