فوتبال ایران / شناسه خبر: 76958 / تاریخ انتشار : 1397/1/27 12:36
|

پاسخ سردار به انتقادها: گل به جای گلوله

امیر اسدی / ادامه روند رو به رشد آزمون، نه تنها به سود او است بلکه به تیم ملی نیز کمک می‌کند تا در جام جهانی شگفتی بسازد و چه بسا از گروه خود نیز صعود کند.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / سردار آزمون به اوج برگشته و به همان مهاجمی تبدیل شده که فرصت‌ها را سخت از دست می‌دهد، مدافعان حریف را آزار می‌دهد و از همه مهم‌تر راحت گل می‌زند. به آمار سردار نگاه کنید. مهاجم 23 ساله روبین کازان هفته بیستم لیگ روسیه نخستین گل فصل خود را در حضور 64 دقیقه‌ای‌اش در زمین مقابل خاباروفسک به ثمر رساند. او هفته بیست و یکم مقابل آنژی هم 74 دقیقه در ترکیب روبین کازان حضور داشت اما در گلزنی توفیقی به دست نیاورد.

آزمون بعد از انجام این 2 بازی به اردوی تیم ملی اضافه شد و مقابل الجزایر در ترکیب ثابت قرار گرفت. او در روزی که 61 دقیقه در زمین بود یک گل زیبا زد و سپس جای خود را به وحید امیری داد. آسیب‌دیدگی سردار در تمرینات روبین کازان باعث شد او در بازگشت به روسیه 2 بازی را از دست بدهد. به این ترتیب سردار مقابل توسنو و اسپارتاک مسکو غایب بود و از هفته بیست و چهارم و برابر اورال دوباره در ترکیب روبین کازان قرار گرفت. البته به مدت 22 دقیقه و پس از رهایی از آسیب‌دیدگی. او گل نزد اما برای بازی با احمد گروژنی آماده شد. دیداری جذاب که با درخشش آزمون (2 گل و یک پاس گل ) 3 امتیاز ارزشمند به حساب روبین کازان واریز کرد.
بعد از بازی مقابل میلاد محمدی در ترکیب احمد گروژنی، سردار در هفته بیست و ششم برابر آمکار و سعید عزت‌اللهی قرار گرفت. یک بازی جذاب که با پیروزی 3 بر صفر روبین کازان به پایان رسید. با 2 گلی که آزمون در نیمه اول به ثمر رساند و باعث شد روبین کازان دومین برد متوالی خود را به دست بیاورد و 34 امتیازی شود.
سردار در 6 بازی اخیر خود در روبین کازان و تیم ملی ایران، 6 گل زده و یک پاس گل داده. او روی هم 384 دقیقه در زمین بوده، یعنی به طور میانگین هر 64 دقیقه یک گل زده که آماری درخشان و یک بازگشت رویایی برای سردار محسوب می‌شود. آزمون حالا در لیگ روسیه، 5 گل به ثمر رسانده و 3 پاس گل هم داده. آمار سردار در حال پیشرفت است اما چه سود که داور بازی با آمکار، در وقت‌های تلف شده نیمه اول یک کارت زرد به او نشان داد تا آزمون بازی هفته بعد مقابل روستوف را از دست بدهد.
این محرومیت دستمایه‌ای شده تا منتقدان از تعمد سردار در دریافت کارت زرد مقاله‌های گوناگونی منتشر کنند و دوباره از بند قراردادی بنویسند که هرگز وجود ندارد. مضمون نقدها هم مشخص است و البته بدون سند و حتی ثانیه‌ای جست و جو. نوشته‌اند در قرارداد روستوف و روبین کازان بندی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد سردار مقابل تیم سابق خود بازی کند. یعنی آزمون که از روستوف به روبین کازان منتقل شده، مجوز بازی مقابل روستوف را ندارد.
کمی کنجکاوی و جست و جو خلاف این موضوع را نشان می‌دهد. به بازی هفته سیزدهم روبین کازان مقابل روستوف نگاهی می‌اندازیم. همین نیم‌فصل اول لیگ روسیه. روستوف در ورزشگاه المپیک میزبان روبین کازان بود. سردار در ترکیب ثابت روبین کازان حضور نداشت اما روی نیمکت نشسته بود. او وقتی بازی با نتیجه صفر بر صفر پیگیری می‌شد از دقیقه 61 به زمین رفت و جای فهرستین بلژیکی را در ترکیب روبین کازان گرفت. 29 دقیقه بازی کرد و در نهایت روبین کازان با گل ‌ام ویلای فرانسوی موفق شد میزبان خود را شکست دهد.
اگر بندی در قرارداد آزمون وجود داشت قطعا او نمی‌توانست در بازی رفت مقابل روستوف حتی در فهرست 23 نفره روبین کازان حاضر باشد. این مساله ثابت می‌کند که کارت زردی که او مقابل آمکار دریافت کرده، نه تنها تعمدی نبوده بلکه سردار و باشگاه روبین کازان را نیز عصبانی و نگران کرده. به همین دلیل هم هست که باشگاه روبین کازان نامه اعتراض خود را به فدراسیون فوتبال روسیه فرستاده تا شاید بتواند از وجود آزمون مقابل روستوف استفاده کند.
در روزهایی که آزمون دوباره به اوج برگشته و در آستانه جام جهانی به امید اصلی خط حمله تیم ملی ایران بدل شده، بهتر این است که از سردار حمایت کنیم و با این اخبار نادرست و از پایه غلط او را به حاشیه نبریم. ادامه روند رو به رشد آزمون، نه تنها به سود او است بلکه به تیم ملی نیز کمک می‌کند تا در جام جهانی شگفتی بسازد و چه بسا از گروه خود نیز صعود کند..
 

 

 

کلیدواژه
سردار آزمون
captcha
تازه ها
بیشتر